Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
merion

Povratne teske depresije (F33.2) - zacarani krug

Recommended Posts

Ne znam da li neko pati od bas ove vrste,ali bitka je uzasna.Evo sad bas lezim i velikom brzinom mi se opet roje crne misli po glavi,istovremeno tuga,nostalgija i neka vrsta besa.Nekad mi bude malo bolje i tad sam srecna,presrecna,a vrlo brzo se budim sa strahovima i danima ostajem sklupcana u krevetu,ne vodim racuna o higijeni i ishrani.Strasne misli mi se roje po glavi koje bih zamalo i ucinila,proganja me osecaj krivice.Imam veliki osecaj da sam i mom psihijatru dosadila.Tako da necu ici tamo bar neko vreme,videcu.

Meni je dijagnosticirana hronicna depresija.

Merion,

zar ti lekovi ne pomazu?

Nazalost, cini mi se da je kod vecine nas ili bar dobrog dela sve to jedan zacarani krug..

Kad ti je bolje i budes srecna, srecna si jer ti je bolje ili si samo srecna?

Ne znam da l je ona kao euforija pa zato pitam..

Budem srecna,pevam po kuci idem napolje,trosim pare ako imam,idem na kafu,jednom recju zivim.Pricam sa ljuduma.

Da, razumem..Samo onda imas osecaj da jesi ziva.

A jel mozes sebe malo da nateras da radis, nesto malo za pocetak, da ne budes u krevetu?

Tipa, sredis sobu, skuvas kafu, prelistas novine ili net..nesto sitno..

Stan mi je kao da je pala bomba i kad mi se javi zelja nesto malo uradim i vise ne znam kud sta.Kafu nisam skuvala ne pamtim.Jedino sto saltam po telefonu.

Strasne misli mi se roje po glavi koje bih zamalo i ucinila,proganja me osecaj krivice.Imam veliki osecaj da sam i mom psihijatru dosadila.Tako da necu ici tamo bar neko vreme,videcu.

Merion,jedino Å¡to bi trebalo da znaÅ¡ jeste da je posao istog tog psihijatra upravo to da ti izaÄ‘e u susret onda kada ti je to neophodno,te da je bila njegova svesna odluka da se za isti taj posao Å¡koluje i obavlja ga sve ove godine...Prema tome,pusti sada taj stid i ne opterećuj se time jesi li medicinskom osoblju "dosadila" ili nisi. Jednostavno,ne razmiÅ¡ljaj o tome uopÅ¡te...Ti samoj sebi treba da budeÅ¡ na prvom mestu,te prema tome budi svesna toga da imaÅ¡ svo pravo na odgovarajuću struÄnu pomoć u bilo kom trenutku kada osetiÅ¡ da ti je ona potrebna.

Na kraju krajeva,budi sigurna da tvoj psihijatar verovatno ni ne doživljava sve to na takav naÄin kao Å¡to tebi možda ponekad deluje...

Sigurna sam da jesam,evo uskoro imam kontrolu verovatno necu otici.

Draga Merion, pa da bar pokušaš da netko ide s tobom? Biti će ti lakše malo.

Čak i ovo što ti je Tigrica rekla, ma mani ih... To im je posao i ima da ga rade, nemaš ti kome što biti dosadna. Iako, sigurno i nisi, jer oni svoju normu pacijenata dnevno odrade, isto im je bila to ti ili netko drugi umjesto tebe. Ma ne daj se Merion. :heart:

ni meni lekovi ne pomazu

E stari, ´bem mu miÅ¡a. InaÄe, dobrodoÅ¡ao na forum i piÅ¡i Å¡to te muÄi, zaÅ¡to ne... :)

Meni je dijagnosticirana hronicna depresija.

Zar nije ciklotimija?

Draga Merion, pa da bar pokušaš da netko ide s tobom? Biti će ti lakše malo.

Ima mene, na 400 m od bolnice. Samo me treba probuditi. :(

Lijekovi su mi tek da prezivim.

Ali su jako kratkog vijeka.Teska je situacija kad covijek ne vidi izlaza i pada dublje i dublje u svojim mislima koji nikako nisu dobri.Mislim da bi u takvim situacijama trebalo naci uzrok problema,a ne ga "razvlaciti"sa raznim ljekovima i dijagnozama.Ljekovi pomazu,to stoji..ali kratkorocno jer tijelo ne dopusta drugacije.Dali ces ti u tom "kratkom vremenu" uhvatiti zivot,srecu i bolje sutra je na tebi.ali sam ljek bez covijekove volje i inata ne daje rezultate.

Sve je to taÄno,s tim Å¡to-da bi taj inat prema životu mogao da se aktivira onako kako treba-potrebno je "ubosti" odgovarajući lek...

Zar nije ciklotimija?

Ima mene, na 400 m od bolnice. Samo me treba probuditi. :(/>

Zapravo moze da bude i jedno i drugo F34

Zapravo moze da bude i jedno i drugo F34

Ako stoji .1 onda da. Ali to je distimija, koja se vodi kao najlakÅ¡i oblik depresije. Ovo je F33.2 koji je neÅ¡to najgore Å¡to može Äoveku da se desi.

Imala sam f33.2 i mogu samo reći, ne daj Bože nikome.

@Merion, potpuno te razumijem. I ja danima nisam ustajala iz kreveta. Samo ja nisam imala perioda kada mi je bilo bolje. Konstantno loše. Ni sama ne znam kako sam se izvukla iz toga. Moraš se nastaviti boriti i redovno idi kod doktora, nisi ti njemu dosadila, odnosno, ne smiješ mu dosaditi. To mu je posao i mora tu biti zbog tebe i zbog drugih pacijenata.

Zar nije ciklotimija?

Ima mene, na 400 m od bolnice. Samo me treba probuditi. :(/>

Pa mogla bi samnom :/

Kad imas shizoafektivni, depresija moze da bude relaksaciona i opustajuca.

Da. Eto, uzeše ti ovi što sve znaju temu, jer je njima najgore, iako nemaju tvoju samoću i tvoje ogromne dugove. :rolleyes:

Ljudi, ako nemate šta da kažete na temu unipolarne povratne teške depresije, baj-baj. Pliz.

Nisam bas dobro opet mi se vratila teska panika crne misli iako zelim da razmisljam pozitivno.Puca mi glava,pritisak milion.

Merion,da li si ikada pila stabilizatore raspolozenja?U jednom od postova pre navodis da nekad kad ti je dobro,bude ti predobro,i sto kazes zivis punim plucima...Nazalost,znam da je tuzno,ali nije ni to bas dobro ukoliko je raspolozenje euforicno.

Ne mora ono da traje danima,nedeljama kao kod bipolarnog,dovoljno je da traje pola dana,ili nekoliko dana zaredom al po 3-4 sata da bi te izbacilo iz takta...Valjda to crpi mozak,nesto mu radi ta euforija,siguran sam i dovodi do depresije.

Meni se to desava,i obicno u toku istog dana predje u losije raspolozenje,da bi se vec sutra opet ponovila ista prica(znaci i poviseno i "spusteno" raspolozenje),i tako traje,traje,ne bas svaki dan al vecinu dana...I onda bude neki stres i onda krece full depra,ali nekako panicna depresija,znaci prisutna je velika uzrujanost,i onda ako nekako samo prodje nakon mesec,dva(ili krenem sa ADima) onda krece umor veliki,i bas nedostatak volje i motivacije...I tako nakon nekog vremena malo se to zamiri,i onda krece ciklus ispocetka...Dosad sam sam se "provozao" dva puta na ovaj nacin i nadam se nikad vise...