Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Entering The Unknown

Racunar Izaziva/povecava Anksioznost

Recommended Posts

Bilo bi dobro da neko (koga ne mrzi da se time bavi,naravno) "progugla" i rezultate nekih nauÄnih istraživanja koja bi potvrÄ‘ivala navedenu tvrdnju...

Å to se mene liÄno tiÄe,ja znam samo da je raÄunar kod mene smanjuje (verovali ili ne) :lol:

ÄŒini mi se da i kod mene raÄunar smanjuje anksioznost, Äak me i opuÅ¡ta :lol:

Meni izaziva, tj ovaj novi laptop ne toliko, ali ranije mi je stari desktop isao na zivce, dolazilo mi je da ga olupam o zemlju.

smanjuje., ako ne Äitam svakakve boleÅ¡tine.primjerice o MS, lyme, fibriomalgiji, sindromu kroniÄnog umora..o tamo nekim proteinima, enzimima itd.joÅ¡ uvijek mi je teÅ¡ko prihvatit da sam kroniÄno anxiozan sa somatizacijom.za jedno 2 tjedna idem obavit joÅ¡ imunoloÅ¡ke i infektoloÅ¡ke pretrage detaljno.ode opet kojih 3soma kn.sveskupa na privatne pretrage oÅ¡lo po mojoj raÄunici preko soma eura dosada.to mi joÅ¡ nije dosta da se uvjerim jer imam neke stalne simptome, nisu to klasiÄni napadaji panike nego neuroloÅ¡ki senzacije u tipu fascikulacija i trnci/struje.jbg-a....

osim hipohondarskih foruma, ujebe me i youtube sa svjedoÄanstvima...nadjem se u svima videima za recimo kroniÄnu lajmsku bolest., a onda na kraju nisam nit siguran jer to uopće postoji.looool

mnogo puta sam si tako navuko enormnu anxioznost i strah pa mi jedino preostane ruknut 1mg helexa da me schilla.

Eto onda, ima nas raznih.

Ja znam da sam raspolozeniji kad manje vremena provodim za racunarom.

Verovatno te asocira na posao I obaveze,.. Bar je tako kad radim nesto ozb

Ankcioznost i nervozu izazivaju ljudi oko mene. Å to se tiÄe korišćenja laptopa, taÄnije interneta, trudim se da budem Å¡to manje..nekad mi to polazi za rukom, nekad ne...Ali ne osećam potrebu da ulazim na net kada sam u gradskom prevozu, kada putujem, kada imam goste, kada sam u gostima..

I ako treba da biram izmeÄ‘u knjige i raÄunara, uvek ću izabrati knjigu.

ZnaÄi, raÄunar iliti net ne izazivaju ankcioznost, depresiju ili neÅ¡to treće..nekada sam bila ankciozna zbog neta..viÅ¡e nisam.

Mad for Red, kod mene su emailovi bili glavni trigger, ima cela tema. Ostalo ne.

Od dana do dana.

Kada se desi da se baÅ¡ otelim popravljajući nekome komp, poslije toga mi se moj niti ne pali s tolikim užitkom (mislim da je to donekle i logiÄno).

Znam jako puno programera koji u slobodno vrijeme ne pale komp preÄesto. Ok, oni radoholiÄari su potpuno druga priÄa.

Vjerujem kao sa dosta drugih zanimanja. Nekome je komp igraÄka nekom "motika". Da će bauÅ¡telac lupati motikom i u slobodno vrijeme mora fakat biti radoholiÄar ili raditi u fuÅ¡u. :D

Ja dobijem glavobolju od buljenja u mob...uglavnom mi poveca ankcioznost kad ulazim na osetljive teme onda se utripujem da imam pride jos koju dijagnozu ili sizu...al et ne da meni djavo mira pa cackam pa posle hipohondrisem ko me j... :) al vec sam polako prestala da ulazim i citam teme koje ne spadaju u moju dijagnozu da ne umaram mozak...malo sam se disciplinovala po tom pitanju...godi mi setnja i svez vazduh i sto manje neta i foruma...

Ma treba se potpuno izolirati od interneta, mislim da bi svi bili barem 30% zdraviji.

Meni podize aneks.,neznam ,sve mi je to postalo nekako za trosit vrijeme. Mada mislim da net moze da pomogne ljudima da nadju neke stvari na netu koji bi im ne bi bile naodmet. .Meni je u pocetku pomogo a sad nastojim da smanjim .Ima korisnih stvari na netu ,nekima bi dobro doslo i neke alternative o kojima ljudi pisu..Mada mi nije krivo sto sam proveo ovako ko nolifer neko vrijeme.

On 12/28/2018 at 6:24 PM, aenimabinned said:

Meni podize aneks.,neznam ,sve mi je to postalo nekako za trosit vrijeme. Mada mislim da net moze da pomogne ljudima da nadju neke stvari na netu koji bi im ne bi bile naodmet. .Meni je u pocetku pomogo a sad nastojim da smanjim .Ima korisnih stvari na netu ,nekima bi dobro doslo i neke alternative o kojima ljudi pisu..Mada mi nije krivo sto sam proveo ovako ko nolifer neko vrijeme.

Moze da pomogne ali i odmogne ako mislis da uvek iznova i iznova nesto novo mozes naci sto bi ti pomoglo ili ipak odmoglo i dalo razlog da jos koji sat odsedis pored njega.

Ja se osecam po prilicno osamucen i nekada razdrazen i nervozan, a redje bar na 1-2h antisocijal, tesko krenem da pricam, kao da hocu na stranom jeziku da odgovorim pa izbegavam jer ga ne znam. 

Nova istrazivanja iz razvojne psihologije pokazuju da upotreba racunara kod dece i mladjih dovodi do gubitka koncentracije i paznje, jer se na ekranu slike i zvuci brze menjaju nego u realnosti i previse je informacija... Kazu da pada i procecan IQ. Ko zna... Ja kad vidim na ulici ljude i decu koji bulje u one telefone, sve mi je jasno...

Ja sam se upravo jednim delom sjebao kad sam uzeo racunar. Igrice, filmovi, surf po netu itd. Zabod na gajbi.

Mene moj kompjuter smiruje, preko njega se više družim nego uživo. Uživam za svojim strojem.