Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
borderija

Laza - SOS telefon i online chat za prevenciju suicida

Recommended Posts

https://www.blic.rs/...-zemlji/zqpsspj

"Na telefonski broj 011/7777-000 mogu da se jave svi oni koji pomišljaju na samoubistvo ili njihova porodica, a sa njima će razgovarati psihijatri, psiholozi, socijalni radnici."

Edited by blackadder

Na sajtu Laze Lazarevic poceo je sa radom online chat. Sada mozete u bilo koje doba zatraziti pomoc strucnog lica.

Edited by blackadder

Ja sam jednom zvala ali mi nestalo kredita. Koja goveda, skidaju vise nego hotline. Zar ne treba to da bude gratis? Je li to logicno? Mislim, neko hoce da se ubije i u sred razgovora se veza prekine zato sto deru?! Goveda i taj njihov SOS telefon i chat...Najbolje je da cu da chatujem kad sam na mostu tri sata i razmisljam hocu li-necu li.

Edited by blackadder

OMG...Pa to se ladno...Plaća?! :o

Nije valjda da su stvarno stavili da se to plaća,brate? :blink:

Edited by blackadder

Odrali me, nisam ni stigla do momenta zasto. Imam utusak da sam rekla "dobro vece" i kraj...Kretencuge.

Edited by blackadder

Moj predlog je da neko, ja sigurno necu, nazove i pita koja im je tarifa. Ako ja nazovem najebacu im se keve. Tako da bolje da ja ne zovem.

Prvo sam ostala šokirana, ali eto, ostaje nam da im se preko sajta ukaže na to da i ljudi bez para za telefon zaslužuju da im se pruži pomoć u kriznom stanju. Sačuvaj me Bože i sakloni.

Da, i što imam osećaj da bi odgovor bio: "Apsolutno se slažemo, svi zaslužuju pomoć, ali mi trenutno drugačije nismo u mogućnosti"...

Ma ima da budeš u mogućnosti, gondolu ste omogućili kao usred Venecije, ali za život ili smrt nema!

Ufffff...

Edited by blackadder

Ako centar Srce kao neprofitna nevladina organizacija moze da obezbedi besplatnu liniju, mogu vala i oni, nema izgovora, treba ih pritisnuti.

Neko se je izgleda tu dosetio da sebi malo "turi u džep" :dry:

Drugim rečma,videli da ima sve više očajnih ljudi i suicidalnih bolesnika,pa-ono kao,daj da se tu malo profitira...

Edited by blackadder

Zvala sam. Za minut i po razgovora skinulo mi je trideset sest dinara. Uzvrpoljio se kad sam ga pitala za tarifu. Prvo je rekao da je besplatno. Kada sam ja predocila da sam zvala i da mi je nestalo kredita usred razgovora rekao mi je da, kad se zove sa fiksnog, tarifa je ista kao i da se zove bilo koji drugi fiksni...Znaci, placa se. A meni je sa moba skinuto trideset sest dinara za minut i po, sto ce reci-za pola minuta razgovora dvanaest dinara. Znaci, budite koncizni i brzi.

Edited by blackadder

Dakle,to ima da bude neka "fast-forward" varijanta (iliti-kao na nekoj ubrzanoj pokretnoj traci)...

Moroni :dry:

Edited by blackadder

Mozda zavisi od mreze koliko skida ali nije besplatno. I helou, ko jos ima fiksni telefon?

@Lupus, jesi zvala na ovaj 011/777...? Sad videh da na sajtu imaju besplatnu SOS liniju za nasilje nad zenama, jedan je broj na sajtu 0800-100-600 a drugi je Bljuc objavio na prvom linku koji je Borderija postovala 0800-222-003. Znaci, moze se.

Edited by blackadder

Da, ovaj 011 7777 000 sam zvala. A ti na 0800 su svi besplatni. Mogli su na 0800 da naprave broj. Znam zato sto je mts podrska na 0800 i besplatna je.

Edited by blackadder

Ne znam koliko da mi gori ne bih zvala.

Sama činjenica iz "Laze" me odbija. Pa onda ovo ne samo da nije besplatno, nego je i skuplje nego običan razgovor.

Mogli bi da obezbede besplatnu liniju...Oooo, i te kako. Nego im se nešto ne da.

Fuj. Odvratni bili, odvratni ostali.

Edited by blackadder

I da, razgovori se snimaju.

Edited by blackadder

Evo chatovala sam sa dezurnom sestrom, razgovor je skroz bez veze, nista mi nije pomogla. Pita jel sam njihov pacijent, jel pijem lekove za srce, da pijem redovno th i da odem psihijatru iako kazem da razmisljam o samoubistvu.

Edited by blackadder

Ja na njihovom oficijelnom sajtu ne pronađoh opciju za taj chat...

Edited by blackadder

On 4/6/2019 at 9:16 PM, archaic_tiger said:

Ja na njihovom oficijelnom sajtu ne pronađoh opciju za taj chat...

To htedoh da reknem i ja.

Edited by blackadder

https://www.sos.lazalazarevic.rs

U padajućem meniju sa leve strane je opcija za onlajn čet.

Međutim, došla sam do adrese tražeći taj čet preko Gugla, a gledajući matični sajt, ne bih znala ni da čet postoji.

Edited by blackadder

Zapravo, kliknete na onaj plavo uokvireni baner sa SOS telefonom za prevenciju, i to je to.

Edited by blackadder