Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Erik

5. Bozija zapovest, postuj oca i majku svoju da ti dobro bude.

Recommended Posts

Pitaju bombu - Buš pukla?

Bomba - Buuuuuuuuuum! :D

(ali nakon ovog stvarno prekidam, hehehe)

NetaÄno. Naprotiv,ljudi će za takve osobe najÄešće reći: "Ma jak je on,snaći će se on sam"...

Gle, da si neki sitni klinac u nekoj većoj firmi ali imaš eto taman dovoljno utjecaja da proguraš nekog svog, no vrlo vjerojatno ti odgovaraš za njega, garantiraš svom šefu i sve već kako to ide.

Da li bi voljela da se onda taj, netko tvoj kada ga uzmu, ponaša zrelo i stabilno ili da se krevelji pred cijelim radnim kolektivom?

Uostalom da li ti planiraÅ¡ kada poÄneÅ¡ raditi da ti na radnom mjestu bude "ugodno i lagodno" ili ćeÅ¡ barem glumiti (gle, većina glumi, nema tu tajni i misterija, glumi ali eto i blesave glume radi politiÄari nose kravate, Å¡to se mene tiÄe ne bi morali ali svijet tako funkcionira) da si stabilna i odrasla? :rolleyes:

(ali nećem više, evo priznajem da sam kapituliral) :lol:

Jeeeee,to mi je i bio cilj :yahoo:

(ali nakon ovog stvarno prekidam, hehehe)

Amen :)

"... Ali imaš pravo da ih ne poslušaš ako te nagovaraju na grijeh."

Jer u suÅ¡tini,Å¡ta ti uopÅ¡te imaÅ¡ od toga Å¡to će ti nekad neko reći: "Svaka ti Äast,kako si ti samo stabilna i odrasla osoba"...NiÅ¡ta.

Možda imaš to da ćeš lakše doći do nekih stvari i prije će ljudi uraditi nešto za tebe jer i oni znaju da će se moći osloniti na tebe kao zrelog i odraslog.

Ne vole ljudi jebivjetre (vjeruj mi ja sam prvi jebivjetar, ali ipak pripazim kako se ponašam među ljudima), ne prolazi to u životu ako želiš da te ljudi bar malo poštuju.

Jeste,znaće da mogu da se oslone na tebe kao na jednu zrelu osobu...To je taÄno.

(Drugim reÄima,znaće da će-onda kad ih g*zica zasvrbi-imati nekoga pored sebe da se naÄ‘e da im je poÄeÅ¡e) :dry: Eto zaÅ¡to,dragi moji,ovaj svet toliko "voli" zrele i odgovorne ljude...

Ja ne znam kako da prestanem da pricam, ogovaram i osudjujem oca to mi je postalo kao dusevna hrana,

a ne znam ni kako da izadjem na kraj sa njim i da mu pomognem, covek ima problem.

On 1/9/2019 at 7:07 AM, pablo said:

Koliko nas stvarno ima problema u odnosu sa roditeljima i kakvih. Posto sam spas trazio u crkvi, oni mi samo govore da trpim, zavistan sam od njih, jbg. nisam u mogucnosti da se odvojim od njih, kako se osloboditi ove bolesne veze, a ne ogresiti se o ovu Boziju zapovest. Mislim da vecina nas zivi sa njima i to nije normalno ali sta ces, u Americi se zna, napunis 20 godina i vozdra, a kod nas na brdovitom balkanu ceo zivot.

Da parafraziram Georga Carlina: poštovanje se nikom ne garantuje, poštovanje treba zaslužiti.

I, da, govorio je o roditeljima.

Niko, pa ni roditelji, nemaju tapiju na bezuslovno poštovanje. Čak ni u situaciji koju opisuješ, kada si od njih zavisan i ne možeš otići. Dok sam živela sa svojim roditeljima, poštovala sam majčinu prvu zapovest Moj Dvorac Moja Pravila; ali nisam naročito poštovala nju. To je put kojim se teže ide, ali izvodljivo je. Potrebno je napraviti distancu u glavi: prihvatiti pravila pod tuđim krovom jer ni ti sutra nećeš dozvoljavati ničija pod svojim, ali to niukoliko ne znači da se tim istim pravilima moraš moliti, dizati ih u nebesa ili se makar s njima slagati. Zapravo, možeš ih mrzeti iz dna duše, neće ti zbog tog glava past s ramena. Sad, kako živeti po pravilima koja mrziš? U tome je, zapravo, caka.

I odgovor je jedini, i sam si ga dao: odeš.

Mislićeš da sam puno rekla ne rekavši ništa, ali meni se čini kako je tvoj pravi problem taj što bi se odlaskom (oslobađanjem od bolesne veze) ogrešio o boga. A to je već pitanje za sveštenika, kad si već vernik, zar ne?