Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Šomi

Problemi kod uvođenja Flunirina

Recommended Posts

Volio bih da Äujem miÅ¡ljenje nekoga sa viÅ¡e iskustva!

Pre oko godinu dana posle nekoliko problematiÄnih dogaÄ‘aja, gubitak posla i sl. doktor mi prepisuje flunirin! Uzimam ga oko desetak dana i zbog toga Å¡to sam se loÅ¡e osećao odustajem.

Krajem proÅ¡log meseca doktor mi sada odluÄnije nalaže da poÄnem sa terapijom jer se iz depresije ne mogu drugaÄije izvući!

Flunirin, Galenika Prozak uzimam dvadesetak dana. Nikada gore! San mi se poremetio, ne mogu ni da zaspim bez 2mg Xanaxa. Uznemirenost pri budjenju, drhtanje celog tela, vrtoglavica, problemi pri mokrenju jer ga uzimam u kombinaciji sa lekom za smanjenje krvnog pritiska koji u sebi ima diuretik,napadi anksioznosti!

Na osnovu onoga Å¡to sam ovde proÄitao uzimam ga i dalje ali mi je to sve zajedno veoma,veoma teÅ¡ko! Ne znam Å¡ta mogu da oÄekujem kada će tegobe proći i da li i kada mogu da oÄekujem poboljÅ¡anje! Svaki dan se borim sa crnim mislima i mislim da su mi strahovi i hipohondrija produbljeni! Nosim se miÅ¡lju da od doktora tražim promjenu terapije!

Unapred hvala!

Edited by M&M
Vrlo teško za �itanje. Ujedno, promijenjen naslov teme kako bi bio konkretan.

Å omi,ne mogu ti nista specificno reci,sem da sam prozivaljavao slicne stvari i da je to sve deo anksioznosti/depresije...Jbg,nije lako izgubiti posao i to sve,sve su to okidaci za depresiju i anksioznost...Doktor je u pravu kada kaze da bi trebalo da pijes lekove i da ti oni mogu pomoci,nemoj u to da sumnjas,posto dosta ljudi ima pocetno zaziranje od uzimanja antidepresiva koje je potpuno neopravdano i stetno.

Nesanica,rano budjenje,uzenmirenost narocito pri budjenju i onda u toku dana,sve klasika za depresiju...Jedino ovi problemi sa mokrenjem nisu tipicni,mogu biti nekog organskog uzoroka ili usled uzimanja diuretika,jedino u slacaju da imas mozda prereaktivnu mokracnu besiku(tzv."nervoznu besiku") sto je psihosomatski poremecaj.

Svim SSRI antidepresivima treba cak i do dva meseca da prorade,a to je narocito izrazeno kod Flunirina koji sporo pocinje da deluje...Postoje drugi AD iz ove grupe koji brze deluju(Seroxat,Elicea)...Takodje,ponekad SSRI(znaci i Flunirin) cesto znaju da pogorsaju stanje prije nego sto ga poprave,dok se organizam ne navikne na lek.U svakom slucaju tvoj doktor je strucan da proceni i sve nedoumice treba da njemu izlozis i resavas zajedno sa njim.Nemoj se ustrucavati jer dobar doktor ce te sigurno posavetovati i objasniti ti sve o tvom stanju i terapiji.U ovom tvom slucaju mozes cekati da vidis kako ce Flunirin dalje da radi ili da popricas sa doktorom da ti da neki drugi antidepresiv koji brze deluje.Na tebi i tvom doktoru je odluka.Ocigledno je da ti je dosta tesko,cim ti treba 2 mg xanaxa da bi zaspao,sto je "pristojna" doza narocito ako ga pijes od skoro i nemas toleranciju.

Resice se to sve,proci ce,nemoj da brines,samo informisi se o svom stanju(depresiji i anksioznosti) i o terapiji,i naravno imaj vere u modernu medicinu i u doktore koji su tu da bi ti pomogli.I nemoj nikako da odustajes od terapije i profesionalne pomoci na osnovu iskustva sa samo jednim doktorom ili samo jednim lekom.Postoji veliki broj lekova a svakome odgovara razliciti lek,kao i svakakvi doktori,neki manje strucni neki vise.U svakom slucaju nemoj odustajati od lecenja ili pribegavati nekim magla terapijama kao sto su cajevi i sl,koji stvarno mogu malo da pomognu ali ako ti treba dva 2mg xanaxa da bi zaspao onda je dobro drzati se zvanicne medicine i strucnjaka.

Celofan ,hvala na iscrpnom odgovoru!U doktora imam veliko povjerenje i godinama sam od njega trazio i dobijao pomoć!Rekao mi je da je i sam u teškim trnutcima uzimao AD!Preporucio mi je da posle desetak dana ujutro pocnem da uzimam 40mg umesto 20 jer imam 195cm visine i 100kg ali se ne usudjuejem na osnovu dosadašnjeg iskustva!Ja sam odbijao da povjerujem da se meni desila depresija a i nus pojave su me odvratile od leka!To za otezano mokrenje sam procitao u kontraindikacijama!P

rimetio sam i da mi usporava puls pa sam smanjio kardiolosku terapiju!Jednom recju,nikad gore!Uistinu,zadnje dve godine su mi katastrofa,nije samo posao,na ledja da padnem,nos bi polomio.Ja sam inace vedar i kažu duhovit covek ali sada sebe ne mogu da prepoznam!

Da budem krajnje iskren kada sam video iz jednog Älanka da se Andreas Inijesta jedva izborio sa depresijom prihvatio sam da se to meni desilo i posluÅ¡ao doktora koji je vec pomalo postao ljut i rekao mi da ako ne uzimam terapiju je ne saradjujem i ne moze da mi pomogne!Tek tada sam krenuo i srecom naisao na ovaj sajt!Nastavljam dalje pa cemo videti!

Hvala jos jednom!

Edited by Hyperdrive
Dvostruki tekst i teško za �itanje.

Mozes li da prepolovis taj Xanax makar na 1 mg, meni to deluje mnogo za pojedinacnu dozu, a i on se ne koristi za spavanje, on je za dnevnu teskobu lek. Mnogo bolja varijanta za spavanje je Remeron ili Trittico.

Xanax sam uzimao ranije pa mi je tako bilo najjednostavnije!Moj utisak je da mi pomaže da zaspim ali i smiruje anksioznost!Za bilo šta drugo mi je neophodan recept!Sada mi je jasno da se neki period od najmanje mjesec dana mora izdrzati ma kako teško bilo!

Nesanica,rano budjenje,uzenmirenost narocito pri budjenju i onda u toku dana,sve klasika za depresiju...Jedino ovi problemi sa mokrenjem nisu tipicni,mogu biti nekog organskog uzoroka ili usled uzimanja diuretika,jedino u slacaju da imas mozda prereaktivnu mokracnu besiku(tzv."nervoznu besiku") sto je psihosomatski poremecaj.

Celofan, jel si imao problema sa boldovanim?

(Å omi, izvini sto koristim tvoju temi da pitam)

@ Å omi, sto se Flunirina tice, kao i svi noviji AD u pocetku koriscenje, oko mesec dana, on hoce da pojaca simptome, da pogorsa stanje,

da izazove uznemirenost itd, i zato se obicno uz AD dobija i neki anksiolitik da se ti simptomi ublaze dok Ad ne pocnje sa delovanjem. (sad vidim da je i celofan isto napisao).

Ja sam ga pila na pocetku lecenja, davno bese i pomogao mi je..Nisam imala probleme kao ti.

Sad ga opet pijem, vec par godina..ali ne znam bas da l mi pomaze..

Znam da je tesko ali sacekaj da Flunisan prodeluje..Ukoliko ti i dalje bude lose dr. uvek moze da ti promeni lek.

Jesi li rekao dr. za ove simptome?

Hvala Atina!Jesam,kaže da moram malo da istrpim pa sada neću da kukam ponovo ali sam iznenaÄ‘en kako mi je loÅ¡e!Sa druge strane ne bih da “bacimâ€ove tri teÅ¡ke nedelje!Na osnovu svega Å¡to sam i ovde proÄitao mislim da je spoznaja da sam u depresiji i da moram da uzimam terapiju koja mi je prepisana jedini put!Duže od godinu dana to nisam prihvatao i to me je,sada vidim,jako iscrplo!Pitaću jedino oko spavanja ,da li da nastavim sa xanaxom ili da mi prepiÅ¡e neÅ¡to drugo!Pozzzzzz

Celofan, jel si imao problema sa boldovanim?

(Å omi, izvini sto koristim tvoju temi da pitam)

@atina,jesam,ovo mi je bio i veliki problem,budio sam se svako jutro oko 4 ujutru,nekad 3 i po,kad god da zaspem i budio sam se potpuno zbunjen,dezorjentisan i bas bas uplasen kao da je katastrofa neka,i onda bih se brzo zaputio tako kroz kucu brzim korakom kao da idem negde odlucno i onda samo shvatim da mi se to vec desava mesec,dva i smirim se...Pri tom,molim Boga da je neko od ukucana budan da pricam jer me to najvise smirivalo...Ahahahahahah sad izgleda smesno kad se setim,al kakav je to pakao bio unutrasnji to ne je neshvatljivo,bolje smrtna presuda nego to...Bas sam se namucio,a i moje sam namucio,jos njima to nikako nije jasno al vide da mi je lose,najvise mi je zao sto sam njih izmucio...Mada i pored AD i terapije,budim se i dalje rano oko 6 i po,al nemam isprekidan san i snove najgore i nema tog osecaja najgoreg na svetu

Znam za rano budjenje, ali ovo je nesto drugo meni kad god je lose muci me žarenje po telu (posebno ako spavam (tacnije pokusavam da odspavam)

popodne..I tako vec godinama..Ima jedna tema bas povodom toga Teror pri budjenju

http://www.depresija...=15623&hl=teror

(da ne zatrpavamo Somijevu temu - ako nadjes vremena baci pogled.)

Znam da je kod depres. rano budjenje jedan od simptoma.. O tome kako si namucio svoje - ne pricaj nista,

ja sam svoje, na drugi nacin, jos vise :(

Flunirin jedan mesec dok poÄne da deluje. Uz njega mi je pripisivan lorzepam ili rivotril. On ne deluje na anksioznost, seroxat je tu bolji, on pokriva sve, ali ga je teze ostaviti.

Hajde ovako: mislim da nije za težu depru. Ja sam bila tehniÄki F32.2 (ne može retroaktivno da se izmeni, jbg), i nije radio mesecima, tj. iÅ¡lo je polaaaako.

Hvala Vam svima na odgovorima i podršci!Moja dijagnoza je f 41.2!

Å omi,nema na Äemu,samo jako i drzi se.I obavezno shvati svoju dijagnozu kao i bilo koju drugu,znaci ne treba da te sprecava u bilo cemu ,sa tim se zivi normalno i zaleci se na kraju,ali nemoj je bas ni ignorisati niti negirati.I ja isto imam f41.2,tacnije imao sam,pa sam onda tako na svoju ruku prestao da se lecim i pijem lekove bez dogovora sa doktorom i posle godinu dana dobio tezu dijagnozu f32.1(teza depresija).

Takodje,budi i strpljiv ali i fleksibilan u pogledu lekova,znam da zvuci kontradiktorno,ali probas sa lekom jedno dva,tri meseca i ako vidis da bas i ne ide,pricaj sa svojim doktorom da promenis lek.Nijedan lek ne resava sve zivotne probleme,da se razumemo odma,daleko od toga,ali postoje lekovi koji ti vise prijaju i bolje resavaju problem i oni koji to rade manje efikasno,Verovatno ti je i doktor rekao da ne odgovara svakom isti lek,to svima kazu na pocetku terapije,i da zbog indvidualnih razlika u genetici i metabolizmu i ko zna cemu "svako ima svoj antidepresiv".

Srecno u lecenju a za nedoumice ce ti uvek odgovoriti neko na forumu jer ili ima istu dijagnozu kao i ti ili pije iste lekove,tako da pitaj uvek.

I dalje jako teÅ¡ko ali za neku nijansu bolje!Dr kaže da se mora izdržati!DoduÅ¡e ,razjasnili smo stvar oko xanaxa!Kada jek Koba sa prvom primetio da je 2 mg mnogo meni je to bilo Äudno a ja sam pogreÅ¡no napisao ,uzimao sa pola od 0,5 znaÄi oko 0,25 a ne dva miligrama!Doktor kaže da mogu da uzmem za poÄetak 0,5 pre spavanja ali i ako osetim napad anksioznosti!Tako je bolje!Imam joÅ¡ desetak dana do dugog-interkontinentalnog puta i nadam se da ću dotle biti bolje!Pozdrav svima!