Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
blackadder

Graničarsko kajanje

Recommended Posts

Svi smo mi manje-viÅ¡e upućeni u to koliko je graniÄni poremećaj po svojoj prirodi kompleksan i nepredvidiv...Å taviÅ¡e,to neretko ide do granice kada se s vremena na vreme Äak i sebi samima Äudimo,smejemo (a bogami-u nekim prilikama i malo žešće zažalimo) zbog toga kako smo se osećali i ponaÅ¡ali u pojedinim situacijama ili prema odreÄ‘enim ljudima.

Da li ste se ikada naÅ¡li u situaciji kada ste sebi samima rekli: "Pa dobro,doÄ‘avola,Å¡ta je to sa mnom bilo?"...Ili možda Äak i: "Ne mogu da verujem da sam to zaista bio ja?"...

Let's talk!!!

Ne mogu ni izbrojit koliko puta. :D ali sve rjedje...napredujem majke mi :D

Arhaic,cesto se pitam zasto sam uradio mnogooo stvari i bilo je toliko impulsivnih i ******iranih reakcija ali stvarno previse,ishitrenih odluka i dramaticnih ponasanja,stvarno je nerealno kad se svega setim,i nekad sam bas znao umirem od stida prvenstveno a zatim i zaljenja,ali sada kada sam sebe bolje upoznao i kada sam na terapiji sve to mnogo bolje podnosim i skoro da se i nekajem,jbg sta cu kad sam takav...

Nemam dijagnozu granicnog ali imam veliku sumnju da sam granicar(cak sa nekim novijim razvojem situacije sumnjam bas na to,ali pitacu doktorku za test na sledecem pregledu).Inace svo to impuls i drama ponasanje a zatim ogromna krivica,zaljenje,stid me prati ceo zivot i stvarno mi je usralo mnogo mnogo stvari u zivotu a mlad sam prilicno,koje je to prokletstvo jebote...ne daj boze da sam kasnije provalio i da se ne lecim nekako,mislim da bih zavrsio ili ispod nekog mosta ili u grobu...

Mislim da su ti celi ciklusi nekontrolisanog ponasanja pa stida i krivice i doveli do mojih sadasnjih dijagnoza anksioznosti i depresije,jer se ne secam da sam anksiozan i depresivan bio u detinjstvu i ranoj mladosti ali se dobro secam svih predubokih dozivljaja i nerazjasnjenih emocija i glupih poteza kako bih pobegao od svega toga...

SpiÄi me disocijativna amnezija pa propadam u zemlju kkad me podsećaju..

Moja majka mene i dan danas krivi za neke ispade od pre tipa 25 godina. Još kad se usudi da ih spomene u društvu... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Moja majka mene i dan danas krivi za neke ispade od pre tipa 25 godina. Još kad se usudi da ih spomene u društvu... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ja kad naletim na takve osobe odmah otpišem.. Al jbga ne možeš majku.. A moja to isto radi...

Edited by M&M
emotikoni

Iz Äista mira, u levom kontekstu krene da priÄa kako sam 2001. godine besno oborila i sluÄajno polomila neku grejalicu kad je besnela Å¡to neću da upiÅ¡em engleski. Ko veli, ovo je 2019, PUSTI SAD TO.

Evo jedne pesme koja opisuje granicarsko kajanje,pesma je cuvena pesma Cuneta Gojkovica pod imenom "Granicar" :D U svom prepevu ove pesme citiracu samo jednu strofu koja govori o granicarskom kajanju :D

Sina majci iz narucja

oteo je zulumcar

sada kune svoju sudbu

sto je GRANICAR

Naravno,sve je sala,pri pisanju ovog posta nisu povredjene nikakve zivotinje,i molim da se niko ne uvredi ovom salom,iako ne znam i dal je moguce uvrediti se,ali ajde neka ide za svaki slucaj jer je dobra sala makar po mom ukusu...

A dobro,brate,postoje li neke situacije koje su vas zaista nagnale da se pokajete i zamislite nad svojim sopstvenim postupcima,te možda pod uticajem tog kajanja poželite i da promenite neÅ¡to u svojoj liÄnosti ili ponaÅ¡anju (jer ovo ipak nije topik posvećen ljudima koji nam neopravdano "nabijaju na nos" kojekakve bezvezne i banalne situacije iz detinjstva...Već je ovo ipak topik o neÄemu drugom,ako me razumete).

Drugim reÄima,ovo je topik o nama...Tj.o tome kako se mi-iz dana u dan-nosimo sa vlastitim postupcima iz proÅ¡losti i njihovim posledicama.

Evo ja arhaic napisao sam gore veci deo zivota svog,nemam granicni za sad,mislim kao dijagnozu,a da li ga imam u glavi evo razmisljam vec neko vreme,mislim testiracu se definitivno,ali eto procitaj moju pricu o kajanju za masu gluposti iz mladosti gore,to mi je pola zivota,druga polovina je koliko toliko normalna,mislim sa njom se trudim da idem kroz zivot

Ne postoji odredjena situacija. Postoji niz situacija kad nisam rekla sta mislim a trebala sam. Da.

A dobro,brate,postoje li neke situacije koje su vas zaista nagnale da se pokajete i zamislite nad svojim sopstvenim postupcima,te možda pod uticajem tog kajanja poželite i da promenite neÅ¡to u svojoj liÄnosti ili ponaÅ¡anju (jer ovo ipak nije topik posvećen ljudima koji nam neopravdano "nabijaju na nos" kojekakve bezvezne i banalne situacije iz detinjstva...Već je ovo ipak topik o neÄemu drugom,ako me razumete).

Drugim reÄima,ovo je topik o nama...Tj.o tome kako se mi-iz dana u dan-nosimo sa vlastitim postupcima iz proÅ¡losti i njihovim posledicama.

Toliko sam se u zivotu nakajala i osjecala krivice kad nisam bila kriva tako da tu emociju pokusavam izbaciti iz upotrebe.

Jako rijetko sam povrijedila one koji to nisu zasluzili. Kad bi shvatila sta sam napravila pokusala bi to popraviti. Ali ljudi samo prividno oproste a odnos ostane trajno narusen. I nakon nekog vremena te osobe nema vise u mom zivotu iako mi je navodno oprostila.

To ne mora nužno da znaÄi da su te ti ljudi obmanuli,već su najverovatnije jedno vreme iskreno mislili da mogu da preÄ‘u preko odreÄ‘enih reÄi i situacija (da bi na kraju ipak shvatili da za to nemaju snage)...

Dok su te neki od njih verovatno i namerno "driblali",tj.kažnjavali "na kaÅ¡iÄicu."

Prema tome,ima nas raznih...

Istina :) zato se pokusavam manje izludjivati seciranjem svake situacije. Nasecirala sam se dovoljno.