Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
clio

Koji sve antidepresivi pomažu za hroni�ne bolove?

Recommended Posts

Zbog dugogodišnjih bolova u ledjima nekoliko puta sam pio ANAFRANIL (triciklicni antidepresiv) koji mi je zaista pomogao da korektivnim fizioterapeutskim vežbama izadjem iz zacaranog kruga bola.

Cesto je Anafranil imao i dosta propratnih nuspojava, pa vas iz tog razloga i pitam:

KAKVA SU VAÅ A ISKUSTVA?

Da li ste koristili neki drugi antidepresiv koji se koristi i za bolove i kakva su vaša iskustva?

HVALA UNAPRED

Edited by maza
Ispravljeni dijakritici, kao i tipfeleri u naslovu.

Ćao Clio,

Prvi put Äujem da se AD daje za bolove u leÄ‘ima. SrÄani bolesnici i oni koji boluju od reumatizma i ostalih ortopedskih oboljenja dobijaju pored fizikalne terapije, obiÄne analgetike i neki od ansiolitika-Bromazepam npr u manjim dozama.

Å to se antidepresiva tiÄe, ja pijem Amitriptilin zbog hroniÄne traumatske glavobolje i taj lek je mogao i neurolog da prepiÅ¡e ali ipak ga je prepisao psihijatar. I pomogao mi je i uglavnom i dalje pomaže.

Amitriptilin je za depresiju, ali se daje i za migrenu i kod ove moje dijagnoze glavobolje.

Možda će ti se javiti neko ko je dobio AD za bolove u leÄ‘ima..ali ponavljam, prvi put Äujem da se AD daje za takvu vrstu bolova. Ko ti prepisuje AD-psihijatar ili..reumatolog..

Amitriptilin(AD),Klomipramin(Anafranil AD),Maproptilin(AD),Duloksetin(Taita isto AD),Tramadol(opijat),Pregabalin(Lyrica) i i Gabapentin(Neurontin)(lyrica i neurontin nisu ad al lece od epilep,anksiozn. pa do hron.bolova) a sve su ih i naveli ostali u postovima iznad,osim Duloksetina(Taite) koju i sam pijem(za depru)pa zbog toga znam

Sto se tice iskustva,ja nikad nisam imao hronicne bolove,ja pijem Taitu koja se koristi za neuropatske bolove i fibromialgiju,sem sto je ja pijem za druge indikacije odnosno za depresiju i anksioznost...Jedino kako mogu da ti pomognem jeste da ti kazem da sam imao neki veliki umor i kao osecaj da su mi udovi teski,da mi je telo bas bas tromo,i tu mi Taita bas pomaze.

Nijedan jer se nezna kako deluju... nezna se ni sta je uzrok hronicnih bolova... a lekare nije ni briga... daju recepte... antidepresive su meni preppisivali za depresiju tj protiv, pa za razne bolove, za neku neuropatiju sto imam kao dijabeticar, pa za glaukom!!!!, i tako za razne stvari... prepisuju ih za odvikavanje od pusenja i ko zna ... sta god negde zapne, oni pisu recept... a vlasnik tamo neke farmaceutske firme srecno broji pare...

antidepresivi imaju OGROMAN broj nezeljenih sporednih efekata na metabolizam, jetru, bubrege, oci, SVE... dakle, ljudi, ako morate da ih uzimate zbog neizdrzljive depresivnosti, onda dobro, ali za druge stvari, molim vas, nemojte...

jer trenutno vam se ucini da je bolje ali za par meseci krece agonija sa propadanjem bubrega, jetre, sa oteklinama, visokim krvnim pritiskom, slabim vidom, i tako...

pitanje je za tebe zasto imas bol u ledjima?

Jel imas problem sa kicmenim stubom, sa nervima, da diskusima onim sto stoje izmedju prslejnova? sta ne valja? to se sve vidi nakon snimanje kicme i neuroloskog pregleda. ne treba da te otmu vanzemaljci da bi ti postavili dijagnozu.

Ako nije nista od ovoga sto je realno opisano i realan izvor hronicnog bola u ledjima, onda ide sledece:

nadjes Dr Hausa ili nekog slicnog pa pocne on ili ona da ti polako pregleda ostalo sto moze dati hronicni bol u ledjima`:

dal nije pankreatitis ili nesto oko pankreasa?

mozda imas cir? to moze da udari u sredinu i cak vise delove ledja

zucna kesa? nekima to moze da da bol ispod lopatice tj u gornjem delu ledja

bubrezi? kamenje, upala?

kod zena hoce i ciste na jajnicima da daju bolove koji idu ka ledjima, donjem delu ledja...

ako te boli gornji deo ledja ispod vrata mozda imas urodjenu ili neku deformaciju vratnog dela kicme koja se mozda ni ne vidi na snimku jer je mala tj "suptilna" ali postoji nacin da se detektuje, neurolog bi morao da to vidi pregledom, obicnim, sa onim gumenim cekicem ...

i sad nemogu vise da se setim a ja sam ti van struke 20 godina dakle nisam aktivni lekar ali zamisli ssta bi specijalista za neurologiju ili ortopediju sve mroao da zna odmah, cim te vidi, bez pregelda... dakle antidepresivi su na poslednjem mestu...

molim te da probas dakle da pronadjes (sa lekarima) uzrok tih bolova pa onda lecenje...

do tad moras da trpis, paracetamol, brufen, nemoj da sedis duze od 30min za kompjuterom, setaj cesto, svaki dan, ako mozes idi na plivanje, polako samo i svaki dan vezbaj misice ledja, sto su ti oni bolji manje ce te boleti (ako nije organsko, nego skeletalno ili neurolosko)...

eto, sa srecom!!!

zaboravih: cesto ej uzrok hronicnog bola u ledjima problem sa debelim crevom. Casna rec. Neeki ljudi (narocito mi koji smo skloni stresu itd) imaju velike probleme u debelom crevu. Ima i dijagnoza koja ne znaci nista "irritabile bowel" ili "irritabile colon" a to znaci da imas probleme s debelim crevom ali lekari neznau zasto a moraju d anapisu dijagnozu da bi dobili platu i napisali ti gomilu nepotrebnih recepata za stetne lekove... a razlog mora da postoji, sto bi reko Sidran "nema nista vanmaterijalno na ovom svijetu"... razlog postoji... samo treba utvrditi koji je...

joj izvini ja bas smaram...

Zbog dugogodišnjih bolova u ledjima nekoliko puta sam pio ANAFRANIL (triciklicni antidepresiv) koji mi je zaista pomogao da korektivnim fizioterapeutskim vežbama izadjem iz zacaranog kruga bola.

Cesto je Anafranil imao i dosta propratnih nuspojava, pa vas iz tog razloga i pitam:

KAKVA SU VAÅ A ISKUSTVA?

Da li ste koristili neki drugi antidepresiv koji se koristi i za bolove i kakva su vaša iskustva?

HVALA UNAPRED

pila sam ja i taj AD, i to 3 godine ukupno... zbog depresije, u kombinaciji sa jos nekim lekovima...

ima mnogo propratnih efekata koji su za mene bili jako losi... neznam kako drugi ljudi reaguju ali ne moras mnogo da znas o medicini da ti bude malo cudno ovo:

ja sam dijabeticar, imam tu neku depresiju itd, imam glaukom i neke razne fizicke probleme, a i pusim puno i jedem puno...

meni su antidepresive prepisivali lekari na ise mesta:

protiv depresije

protiv dijabeticarske periferne polineuropatije

protiv bolova kod jedne epizode herpes zostera

kod hronicnih reumatiskih bolova od kojih poneka dnemogu da savijem noge u kolenu

za probleme sa spavanjem

za odvikavanje od pusenja

nemogu vise da se setim

pa dal to vama zvuci normalno? za sve te probleme, za sve to: antidepresivi.

Meni je to cudno...