Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Hyperdrive

Nova tema za dijabetes i predijabetes

Recommended Posts

Prošla tema nam je otišla u *bip*, a nije otvorena nova. Molim članove koji nemaju dijabetes i predijabetna stanja da ne preporučuju alternativne "terapije" koje bi mogle nekoga da ubiju, doslovce.

Za sve ostalo, svakodnevni život na igli, kontrole itd...Izvol'te. :)

Edited by blackadder

Posted (edited)

Joooj, ima neka grupa na FB gde preporučuju terapiju sami, koji ******i, i jedna druga gde dele recepte sa šećerom...I to mnogo šećera. 

O temi:

Prošle godine u aprilu mi je otkriven dijabetes tipa 2, sad nisam na tabletama niti na igli zbog porođaja ali su dobre vrednosti šećera, srećom...Jer sam smršala pre toga 20 kg, pa ne skače šećer. Vratila 11 u trudnoći (bezveze) ali smršaću opet, nadam se, kad se porodim. Brine me jer sam počela više da jedem poslednjih dana. Bukvalno sam jela jedan obrok i puno užina celu trudnoću, sad tri obroka. Užas. Ali neka, smršaću opet. 

Edited by blackadder

Posted (edited)

Ako vas zamaju posledice dijabetesa, tu sam. Imam retinopatiju, razne neuropatije, popustili su bubrezi, cirkulacija, blablablablabla...Probali su na meni svasta, one novije lekove tipa Victoza, Trulicity itd. I nista...Ali znam teorijski dosta...

Edited by blackadder

@merion, ti sigurno možeš da podeliš svoja iskustva?

Uh otkad nisam bila ovde.Pitajte.Pokušaću da odgovorim,dam savet.Čim svratim.