Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Opsednuti lik

Da li su ovo znakovi rane psihoze?

Recommended Posts

Sve manje i manje se druzim i sve sam vise kod kuce sa porodicom(koja ne zeli da cuje za psihozu), nisam dao nijedan ispit na faksu,osecam se otusjenim od zivota. juce sam izasao sa drustvim nakon nedelju dana bez druzenja, druzili se sve super, malo sam se cudno osecao jer je to velika promena u odnosu na boravak kuci, ali ignorisao sam to, otisao posle sa drugom do teretane, trenirali lepo pa se razisli. kad sam se busem vracao kuci, razmisjao sam o tome kako mi je bilo, i pomislih dobro sam se proveo i cim sam to pomislio dodje mi intruzivna misao ,,nisam,, i krene da se ponavja, uplasio sam se da to nije znak sizofrenije otisao u stan i popio antipsihotik (koji mi je prepisan za svaki slucaj iako jos nemam nikakvu psihoticnu dijagnozu) i vratio se u depresiju. sta vi mislite o ovome?

Dragi moj sapatnice,ti bolujes od anksioznosti i niceg drugog.Mozda je cak i tesko reci bolujes,vise mi zvuci kao neka anksiozna epizoda...Mozda je cak i uzokovana tvojim odlaskom u teretanu,gde se podize puls,krvi pritisak,telo je pod stresom,pa onda kad si se vracao busom,malo ti je ostalo tog stresa od treninga,i onda posto si bio u svoj dosadi gradskih buseva,krenuo je taj fizicki stres da se manifestuje na psiholski nacin a to je anksioznost,intruzivne misli i sva ostala anksiozna stanja.

I nemoj slobodno da brines,to je veoma daleko od bilo kave psihoze,nemoj se plasiti,nema razloga,trudi se da se vise druzis i izlazis iz kuce jer je to dobro za tvoju anksioznost i generalno psihicko i fizicko zdravlje

Ne dajemo dijagnoze drugim forumaÅ¡ima. TeÅ¡i ga, ali bez izriÄitosti. :)

Sve manje i manje se druzim i sve sam vise kod kuce sa porodicom(koja ne zeli da cuje za psihozu), nisam dao nijedan ispit na faksu,osecam se otusjenim od zivota. juce sam izasao sa drustvim nakon nedelju dana bez druzenja, druzili se sve super, malo sam se cudno osecao jer je to velika promena u odnosu na boravak kuci, ali ignorisao sam to, otisao posle sa drugom do teretane, trenirali lepo pa se razisli. kad sam se busem vracao kuci, razmisjao sam o tome kako mi je bilo, i pomislih dobro sam se proveo i cim sam to pomislio dodje mi intruzivna misao ,,nisam,, i krene da se ponavja, uplasio sam se da to nije znak sizofrenije otisao u stan i popio antipsihotik (koji mi je prepisan za svaki slucaj iako jos nemam nikakvu psihoticnu dijagnozu) i vratio se u depresiju. sta vi mislite o ovome?

joj molim te da ne pijes te lekove, molim te... oni te cine tako odsutnim, tako tuznim... to su lekovi koje treba da piju samo ljudi koji imaju zaista ozbiljne halucinacije, koji vide i cuju stvari koje ne postoje u realnom svetu a ne mi kojima se nekad ucini da je nesto drugacije... molim te nemoj da pijes te lekove, molim te... ako treba, kupi lepo neki ksanaks ili anksiolitik, to je koikotoliko manje opasno...

slazem se sa ruzzom u potpunosti,naravno uvek sve radi kako ti doktor kaze,mozes li nam nesto pobljze reci po pitanju tvoje dijagnoze

hvala na podrsci,imam 2 dijagnoze i jednu u promatranju. ove 2 su ocd i mesana anksioznost i depresija, a f23 (akutna psihoza) mi je u promatranju. letos sam radio psiho test i sve je bilo ok,medjutim stanje mi se pogorsalo i od pre par nedelja imam f23 u promatranju,zbog beskorisnih ruminacija koje nigde ne vode. bio sam i kod privat nog psihijatra, koji tvrdi da nemam psihozu. Ne znam sta da radim,zbunjen sam.

Jel imas jos nesto od simptoma da si u mogucnosti da nabrojis?Meni zvuci kao nemas psihozu,ne znam zasto bi neko lepio takvu dijagnozu nekom ko pati od anksioznosti i depresije....ali ti najbolje znas,imas listu simptoma pa uzmi strikiraj i bez straha...Da li si imao neku psihoticnu epizodu pokrenutu nekim velikim zivotnim stresom mozda?i da je imas nije nista tako strasno,leci se to uspesno,samo nemoj ipak da ti je lepe bez potrebe,i reci dal imas f23 ili f23.0?

hvala na podrsci,imam 2 dijagnoze i jednu u promatranju. ove 2 su ocd i mesana anksioznost i depresija, a f23 (akutna psihoza) mi je u promatranju. letos sam radio psiho test i sve je bilo ok,medjutim stanje mi se pogorsalo i od pre par nedelja imam f23 u promatranju,zbog beskorisnih ruminacija koje nigde ne vode. bio sam i kod privat nog psihijatra, koji tvrdi da nemam psihozu. Ne znam sta da radim,zbunjen sam.

Sine, ti si mlad i nisi se osecao dobro, otisao si kod doktora i sada sebe vise ne smatras covekom nego se predstavljas kao F23 ili OCD... sta to uopste znaci?

Kako se ti osecas? Sta ti radis? Imas li prijatelje? imas li neke akutne probleme, neke velike probleme trenutno? ili si ih imao ranije, neke velike probleme, gubitak nekog koga volis, neka nedaj-Boze bolest, iskustvo da te neko tukao, zlostavljao, pljackao, maltretirao? neke neobicne vizije, da si cuo ili video nesto sto nisi siguran da postoji?

Probaj da sam sa sobom razgovaras, da vidis ko si ti, gde si sada, u ovom trenutku, a jel imas neku zelju da vidis sebe za 10 ili 20 godina, kakav bi tada bio? gde? s kim? jel mozes da probas da osslusnes sebe i osetis sta ti smeta, kako ti smeta? jel si uznemiren, tuzan, besan? sta tacno osecas? probaj prvo to... pa onda razmsili o tim osecanjima...

menis talno govore (psihijatri) da definisem sta tacno osecam. I kad god kazem sta osecam oni pocnu da me ubedjuju da naaliziram to i da kao shvatim da ustvari osecam npr bes i ljutnju... a pocnemo od tuge iili straha...

dakle probaj sebe da oslusnes nekako...

i ima jos lekara, tebi treba psihoterapija i to neka s nekim pametnim terapeutim koji bi ti posvetio bar to vreme tokom termina...

to bi tebi pomoglo da sam sebi kasnije postanes terapeut...

a nisi ti dijagnoza niti ti treba gomila lekova, dok god se ne utvrdi sta ne valja... a to nemoze na osnovu 2 razgovora... niti 15 razgovora... moras MNOGO da radis na sebi... MNOGO.... i da sebi verujes... izvini sto smaram... verovatno vec imas jednu ovakvu kod kuce, tj kevu/majku/staru... izvini...

Moj ti je savet da potrazis jos jedno misljenje nekog treceg lekara. Prvi put cujem da je neko u posnatranju za psihozu samo na osnovu ruminacija. I jos ti dadose ap da pijes! Svasta!

Slazem se sve sa Ruzzom sto je napisala

Halucinacije nemam, niti sam ikad imao,prijatelje imam, ali se sve manje i manje druzim sa njima,izostajem sa fakulteta i sve vise spavam. Cesto sam anksiozan,dozivljavam konfuzije i sve slabije funkcionisem. cesto imamn osecaj kao da sam u snu nekom i nemam pojma ko sam i sta sam. uzimamn 5mg onzapina, 20mg seroxata i 3 put dnevno lorazepan.imam povece probleme sa paznjom i cesto ruminiram oko toga ko sam ja, dal sam bole stan kako da sagledam ovo kako ono.analiziram svoje misli no itd...

ovo sam procitao drzavnom psihijatru, i on je posumnjao u psihozu,ali sam i privatnom koji je rekao da je nemam. tekst ide ovako:

dok sam isao peske od vuka do sarajevske imao sam osecaj blokade i konfuzije i sledeci sadrzaj misli: ogranicen Sam na ovo razmisljanje, dal je ovo zdrava misao, pa zamislim sliku svog mozga, pa dal je ovo moje razmisljanje, ko Sam ja, dal Sam ja ovaj narrator sto prica Sam sa sobom, skroz Sam umno ogranicen i raspadam se itd... onda zamisljam neurotransmitore u mozgu Koji su zablokirani i zamisljam kako Sam disfunkcionalan,pa kako da interpretiram slesece dogadjaje, pa mi zdrav razum kaze, da se tripujem i da sam sebi pravim problem, pa pomislim aj da prestanem sa tripovanjem pa se zbunim, pa slusam kola i autobuse kako ae krecu i bude mi nekako cudno i pomoslim ,, cucu glas,, pa dal imam sizofreniju, uzasno se uspanicim pa kazem sebi ,, bilo obo anksioznost ili nesto jace meni je uzasno i moram da uzmem ap ionako se daje i za slucajeve anksioznosti,time aam se tesio do kraja puta,popio smirio se, poceo mirnije da razmisjam o tome kad je ovo pocelo i primetio da u tom trenutku ne mogu dobro da se setim sta sam sve radio ove godine. setio sam se da mi je bilo ok dok sam imao posao, al da sam lako padao i depru i da sam bio nekako tuzan, a ne ko sad preanksiozan zbunjen opsednut i uplasen. slicno kao na marihuani, ja se tako redovnono osecam

Na prvu loptu, napisano je na veoma dezorganizovan i neobiÄan naÄin.

Samo je malo "natrpano",a da je u pravom smislu te reÄi dezorganizovano-nije...Te stoga nema ni razloga da od bilo Äega strahujeÅ¡,Opsednuti.

Na kraju krajeva,on bi to odmah zapazio po tvom govoru,tako da ne bi ni bilo potrebe da mu pokazuješ bilo kakav papir sa svojim mislima.

ljudi ja ne znam sta je samnom, nemam halucinacije, ali se osecam psihoticno. tesko mi je sesti i usresrediti se na bilo sta i sve se nekako otudjeno od sebe osecam.kao da nemam licnost

Naravno da je dozvoljeno,slobodno mozes da kazes ustanovu i ime lekara,ako prosvljas forumom mnogi smo vec iznosili svoje. :)

E tamo ne znam kakvi su psihijatri,vecina iz Bg se leci u Palmoticevoj.Mozda da predjes tamo i zatrazis drugo misljenje.

bio sam tamo davno, kad nisam imao nikakve posebne probleme y dnevnoj bolnici za neuroticne adolescente jer sam izostajao iz skole i imao probleme sa spavanjem.Pa sam brzo odustao od lecenja jer sam smatrao da je samnom sve ok, i bilo je, al sam bio mnogo neodgovoran, a trebao sam sr radnim navikama nauciti jos tad. ne znam dal opet mogu tamo da se lecim.

Jesi li razmisljao o svom nicku? Mislim, jesi li ga smisljao ili ti je palo na pamet odjednom? Jesi li razmisljao zasto bas taj nick? Sto nisi stavio Psihoticni ili Paranoicni lik? Sto bas Opsednuti?