Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
dzekil

Vracanje Anksioznih Napada

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Prvi aksiozni napad 2011. Lecenje Flunisan + ksalol. Izlecen.

Vravanje aksioznosti 2016. Lecenje seroxat + ksalol. Malo pomoglo...nista spec. Evo ga kida me. Svaki dan oko 16h kao budinik.

Zivim.u Srbiji..zdravstveno nemam...idem kod privatnika sutra (kidaju sa cenama) .

Jel postoji mogucnost da se ovo izleci jednom za sva vremnea?

Koliko su mi jaki napadi zadnjih 20 dana sam potpuno disfunkcionalan.

Premalo znam o tebi i bolesti da bi se usudio išta prognozirati.

Ne vjerujem da itko od nas zna koji su uzroci a kamo li rjesenja.

Cao Dzekil, dobrodosao :)

Sve se moze srediti, pogotovu sto si vec jednom uspeo da izadjes iz tog zacaranog kruga.

Sad me zanima zasto i kako to nemas zdravstveno?

To je jedna jako duga prica,istrosio bi bateriju na telefonu kada bi poceo da kuckam o tome :)

Ovi napadi su nekako jaci nego pre...oduzimaju minse noge..strah od smrti..otezano disanje...aritmija..mislim klasika..ali mnogo jace nego ranije.

Sve prethodne lekove sam dobio od drzvanih lekara...sutra idem prvi out u neku paihijatrijsku ordinaciju. Ako me bude lerao kao vola platice on meni a ne ja njemu.

Izgubio sam poverenje u nase lekare.

Pozdrav Dzekil :)

Sa anksioznosti imam problema već duuugi niz godina. Ono Å¡to sam ja primijetila da svaki, pa i najmanji stres, bude okidaÄ da se anksioznost vrati.

Da li je tako i kod tebe?

Da,panicni napadi.i to bas jaki.

Samo sto mi bas bude lose. I kolena klecaju..vrtoglavica. dva puta sam dobio grcenje misica,kao groznicu da imam. Zmurim vrti mi se u glavi..otvorim oci vrti mi se ali u kontra smeru. Izneverovao sam.

Onda cekam da ksalol pocme da deluje..i to mo se smiri. Jedini problem je sto me posle toga depresija unisti. Moram da odspavam.

Imam 38 godina. Prvi napad sam dobio sa 30.

Jbt...nekada se pitam jel Srbija pacijent zero sto se tice aksioznosti. Masa njih boluje.

Ja kao i kolac - imam to dugo.

Dzekil,

jel se sve vreme lecis kod istog lekara?

Nisam bas razumela od 2016 p. napadi nisu prestajali ili su bili slabijeg inteziteta nego ovi u posl. vreme?

Ms nije isti lekar.

2011 neka zena..ne secam se.

2016 su napadi poceli postepeno,ne snazno..vec onako podmuklo...pa sve cesce i cesce. Onda je to postala svakodnevnica,te sam opet otisao kod drzavnog lekara...pa sam dobio late i rivotril. Late mi nije odgovarao jer mi je stvarao mucnini a rivotril nisam hteo da pijem zbog navlacenja,te sam nastavio sa ksalolom.

Zalio sam se na late ,dobio sam seroxat.

Nisam odusevljen seroxatom..jeste mi stopirao napade ali me je nekako bacao u depru...nije to bilo to. Ugojio sam se 15bkg od njega. Onda sam 2017 poceonda treniram kao lud i isklesao se ceo sa gunitkom od 20 kilograma.

Cim sam prestao da vezbam i vodim ravuna o ishrani a inace ne jedem nesto mnogo dobio sam nazad 20 kilograma.

I onda negde u novembru 2018 pocinju napadi onako podmuklo. Recimo gde jenfuzva (kafic) nemam koncetraciju i osecam nelagodnost. Pa onda bas napad gde sam morao da pojacam ksalol..pa opet napadi svali 3..4. Dan. Pa svaki drugi..pa svaki dan. Onda sam prestao da pijem seroxat jer nema svrhe. Ksalol pijem da mi spreci napad.

Sutra idem u neku psihijatrijsku ordinaciji da vidim sa cime ce da me.dorgiraju.

A uf, držim fige.

(ima nas još ovdje) Pisati ćemo si...

Ti svakako javi kako je prošlo kod doktora.

Drži mi se.

Flinisan opet..jer sam rekao da mi je pre 8 god pomogao.

Ne vidim poentu..mogao sam na svoju ruku da uzmem i pijem

. Mozda je doktor iz SNS a :)

Ja sam isto tako svoj digla sa pola na ceo zbog panike. Jbg, mora da se živi i radi.

Dzekil,

mozda ce ti opet pomoci. Gde ti se javljaju najjaci n.panike..ili nema pravila?

Dve nedelje flunisana...samo mi je proredio napade panike. Imam ih i dalje.

A javljaju se odjednom..nema pravila gde. Samo se pojavi. Da sacekam jos jednu nedelju pa da vidim ima li poente piti lek i dalje.