Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
blackadder

Srednjoškolski kompleksi

Recommended Posts

Ja u srednjoj školi nisam imala nijedan neopravdani izostanak. Nikada nisam bežala iz škole.

E, sad..ne bih ovo nazvala kompleksom, već greškom...Pogrešila sam što nisam pokušala da upišem psihologiju, mislim da bih tu uspela...

A Å¡to se gradiva tiÄe :) prirodne nauke -matematika, fizika, hemija...morala sam da imam privatnog nastavnika i za jezike takoÄ‘e..

Ali zato sam iz književnosti, istorije, umetnosti, psihologije pa Äak i iz marksizma imala uvek super ocene....Jednostavno, viÅ¡e su mi ležale druÅ¡tvene nauke.

Lektira:) Sve Äitala i danas opet Äitam..

PS. Mislim da sam poslednja generacija koja je imala marksizam u srednjoj Å¡koli-gimnaziji.

Ja sam imao brdo kompleksa, da nisam dovoljno muzevno gradjen, citao sam neke medicinske knjige i istripovao sam da sam ginoidan tj. da sam gradjen kao zena zato sto imam uzak struk, pa sam krenuo u teretanu, pa onda zasto mi je malo kriva kicma, pa sto nisam savrseno simetrican kao nisu mi rebra dobro postavljena, sto imam mladeze, pa sto sam jos nevin, kad cu imati prvi sex, sto idem u tu skolu u koju idem...itd. sad sa ove tacke gledista vidim da su sve to totalne gluposti. Covek moze totalno da se upropasti zbog tih kompleksa, i zagorca sebi zivot, to mozemo da vidimo i sa ljudima koji vrse gomilu ovih plasticnih operacija.

Najgori djaci zavrsise fax,a ovi sto u srednjoj sve po ps-u pukose od stresa I obaveza.

Neka što završe fax kao fax,nego ne bi verovao do kakvih pozicija sve doguraju...

Nevezano uz gore napisano. Čisto se onako prisjećam...

Moj razred je po uÄenju baÅ¡ bio vrh. Na Å¡koli se govorilo kako viÅ¡e od 30 godina nisu imali takvu generaciju. Stvarno od nas 34 barem 28 ili 29 je konstantno prolazilo sa odliÄnim. Profesori su i dosta brzo ukapirali kako imaju savrÅ¡en materijal da nas i dodatno "masiraju" i podižu kriterije u svemu.

Koliko god oni podizali te kriterije (pogotovo na ispitima) toliko se mi nismo dali i konstantno dobivali odliÄne ocjene. :D

Samo da smo bili nestaÅ¡ni bili smo (ali Å¡armantni mali delikventi oÄigledno sa pokrićem) :rolleyes:

I hebote jedino sam ja propao u životu. :lol: Neviđeno je kako su fakat svi iznimno daleko dogurali, ali lijepo je imati takve frendove barem redovito plaćaju pive kada se izađe van. :biggrin:

Uh, kako će biti da priznam da ja imam kompleksne iz osnovne. Ja samo "uhćem" na ovoj temi. :D

Surovost vršnjaka zna ozbiljno da zezne stvari.

Puno nesvesnih komoleksa u srednjoj,a lecio sam ih nezdravim ventilima....Jbg,neznanje je najveci izvor losih poteza i dela a ne zloba.

Verovatno bih manje ucila a fax mozda i ne bih zavrsila da sam znala da cu raditi nesto deseto i da cemi diploma skupljati prasinu...fax mi je uzeo dusu..mnogo mnogo sati ucenja odricanja stresa...zalutala sam jer sam umetnicka dusa ovo po sablonu me ubilo...bila sam streber..ono sto je pozitivno da sam imala lepo detinjstvo pored svojih roditelja i da mi je bilo sve pruzeno...hvala im

Gledam sad neÅ¡to u nekoj seriji jednu elokventnu malu devojÄicu,kao neku "starmalu pametnicu" i onako-generalno gledajući-razmiÅ¡ljam o tome koliko je meni zapravo neizmerno žao sve te "starmale" dece,jer su to po meni niÅ¡ta drugo nego jedni neverovatni paćenici i budući psihijatrijski bolesnici.

Koliko znaš takvih iz detinjstva da su postali psihijatrijski bolesnici ?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Onaj ko je od malena nauÄio da potiskuje svoju autentiÄnu detinju prirodu i namesto toga navuÄe masku odraslog Äoveka u godinama kada za to vreme nije-pre ili kasnije će doći u poziciju kada viÅ¡e neće ni biti u stanju da dopre do te svoje autentiÄne suÅ¡tine,ma koliko jaka bila njegova želja za tim...A Å¡ta je to nego svojevrsni gubitak duÅ¡evnog zdravlja.

Tacno, ta sam. Mada verujem da ima i prirodno takve dece koja su i detinjasta i "pametnice", ima nijansi, nije to tako "crno-belo"

Gledam sad neÅ¡to u nekoj seriji jednu elokventnu malu devojÄicu,kao neku "starmalu pametnicu" i onako-generalno gledajući-razmiÅ¡ljam o tome koliko je meni zapravo neizmerno žao sve te "starmale" dece,jer su to po meni niÅ¡ta drugo nego jedni neverovatni paćenici i budući psihijatrijski bolesnici.

Da, danas je puno starmale dece, sve bre znaju i da te posavetuju, a ne znaju da se igraju, najbolji primer mi je onaj Vojin Dimitrijevic(mislim da se tako zove) iz filma Tito i ja, koliko je bio sladak ko klinac, sad se potpuno upropastio, nasta lici. To je kad se uhvatis za nesto za sta jos nemas dovoljno godina i zrelosti. Ja sam se licno uhvati za muziku i umetnost kojoj nisam dorastao.

Ako su pod pritiskom da izigravaju starmale, ako se ide protiv njihove prirode i ugnjetava, verujem da to dovodi do patnje i raznih psihiÄkih problema.

Postoje klinci koji su jednostano takvi, prirodno, ja sam takve upoznala, to nisu bila deca pod pritiskom da se odriÄu svog detinjstva, da glumataju intelekt i ozbiljnost.

Postoje u svakoj generaciji oni koji su i intelektualno i emocionalno zreliji od svojih vršnjaka.

Često su žrtve zavisti i pakosti manje nadarenih.

^ Tako je, poznati su mi neki primeri i iz moje generacije i kasnije, niko nije završio na psihijatriji niti je duševni bolesnik. Bar da ja znam. Sad ko je upropašten od strane roditelja kakav god bio svakako je kandidat za psihopatu.

Hajde da ne diramo Dimitrija Vojnova. Momka je u školu (išao je sa mnom u gimnaziju, ali je bio malo starij) uvek dovodio neko, pomagao mu da ide uz stepenice, ima problema sa kretanjem od kako zna za sebe. Jeste, gojazan je, ali on ima ozbijne zdravstvene probleme.

Takođe, psihopata nije isto što i osoba sa F dijagnozom.

sad bih voleo da budem onakav i da zivim zivot onakav kakav sam imao u pubertetu. zdrav, prav, lep, zgodan,pametan, pun energije za zivotom

Osećao sam se inferiorno u srednjoj, ali i sad se tako osećam.

Tinejdzerski period je uvek težak, to ne sumnjam. Ali i lep.

Mnogo toga što se kasnije desilo bih promenio. A ono što je bilo tada, to baš i ne bih.

Ja sam se tada i upoznao sa Depresijom. I eto, još se družimo.