Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
celofan

Lecenje smislom

Recommended Posts

Ostao sam dužan (sorry Hype, tigrice) pa evo pokušaj,

mogao sam tražiti neke druge primjere (ne djeca ili imetak), ali suština ostaje ista,

Äovjek stalno traži "ono neÅ¡to" i onda kada pomisli da je pronaÅ¡ao to se pokaže nedovoljnim za smiraj, zadovoljstvo...

Znajte da život na ovome svijetu nije ništa drugo do igra, i razonoda, i uljepšavanje, i međusobno hvalisanje i nadmetanje imecima i brojem djece !

Ni bogatstva vaÅ¡a ni djeca vaÅ¡a neće vas uÄiniti Nama bliskim, samo one koji budu vjerovali i dobra djela Äinili

I neka znate da su bogatstva vaša i djeca vaša samo iskušenje

Po obiÄaju, plavo = Å¡ahmat. I zato ga volim. :wub:

On 1/26/2019 at 2:01 PM, celofan said:

"Onaj koji ima dovoljno jak smisao i razlog postojanja moze podneti bilo kakav zivot."

Pa, šta znam. Rekli pre mene. Šta je smisao? Čega smisao, itd.

Mislim da je čovečija snaga (izdržljivost) potrošna roba. Ima svoje krajnje granice. Pa ma koliko mi smisla (?) u ma čemu pronalazili, i ma koliko dugo nas to držalo na nogama, jedino u šta sam sigurna jeste da ishod nije uvek pozitivan. Štaviše. Jer, naprimer, čovek može ustrajavati u nečemu u čemu nalazi svakog logičnog smisla, a da se to opet kosi s njegovim duboko ukorenjenim ličnim merilima. Ili moralom. Sad bi mi neko rekao, ne, to onda nije pravi smisao, a ja pitam: a šta je pravi?

Da citiram samu sebe :green:: ljudi su jednostavni. Ljude možeš mahom razvrstat u par kategorija. Ali ljudska je priroda čudo.

smisao mi je da se ne ubijem, i da ne pokušavam... ako se u međuvremenu i malo zabavim, dobro je...