Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Deni5

Depresija zbog seksualne orijentacije i diskriminacije.

Recommended Posts

Ružo kod nas nema baÅ¡ izložbi i sliÄno, nakupovao sam nekih knjiga a proÄitao sam samo dve :mellow2:

Å to se tiÄe izlazaka, jedino odem da jedem negde.

Pa da i lezbejke mrze pogotovo ako ne izgledaju privlaÄno po njihovim standardima, gledao sam na yt neki video gde je jedna devojka priÄala o fiziÄkom napadu na nju zbog toga, video sam da postoje neki videi o navodnom izleÄenju bivÅ¡ih gejeva i mislim da takvi videi samo joÅ¡ viÅ¡e menjaju na gore sliku o gej ljudima i predstavljaju homoseksualnost kao neÅ¡to Å¡to ona nije. Ti Å¡to su se navodno izleÄili kao da su bolesni je po meni najobiÄnija laž, naÄ‘u neke ljude da priÄaju o navodnom izleÄenju i roditeljima homoseksualne dece stvaraju pogreÅ¡nu sliku o svemu i deca samo ispaÅ¡taju zbog takvih videa i ljudi koji to snimaju.

ProÄitao sam malo pre da je jedan poznati terapeut koji je navodno leÄio homoseksualce priznao da je gej, sada se izvinjava svim pacijentima Å¡to ih je kako piÅ¡e povredio i zbunio i kaje se zbog toga, to je upravo ono Å¡to sam pisao da ti navodi da se homoseksualnost leÄi ne pomažu, samo pogorÅ¡avaju. Taj terapeut kao latentni homoseksualac glumio je da nije to pa negde bio i homofob, posle 34 godine braka viÅ¡e nije mogao da izdrži i izjasnio se kao gej.

Negde Äesto imam utisak da baÅ¡ ti koji su jako protiv LGBTQ osoba su latentni gejevi i biseksualci, kao oni Å¡to su juÄe napali Gej info centar.

Tako da ako nekoga muÄi to Å¡to je drugaÄije seksualnosti, mislim da nikako ne treba da pokuÅ¡ava da ide kod ljudi koji navodno leÄe, to nije reÅ¡enje.

ProÄitao sam malo pre da je jedan poznati terapeut koji je navodno leÄio homoseksualce priznao da je gej, sada se izvinjava svim pacijentima Å¡to ih je kako piÅ¡e povredio i zbunio i kaje se zbog toga, to je upravo ono Å¡to sam pisao da ti navodi da se homoseksualnost leÄi ne pomažu, samo pogorÅ¡avaju. Taj terapeut kao latentni homoseksualac glumio je da nije to pa negde bio i homofob, posle 34 godine braka viÅ¡e nije mogao da izdrži i izjasnio se kao gej.

LOL,koji je to kralj,brate :dry:

(naravno,ovo je bilo ironiÄno reÄeno)

Ma nije on ni gej već biseksualac, ne bi mogao inaÄe biti toliko u braku.

To se zove reakciona formacija: kad misliš baš suprotno od onoga što tvrdiš. I nažalost, nisi toga svestan/svesna.

I pre je to psihiÄki poremećaj nego drugaÄija seksualnost, ne može takvima nikada biti bolje ako se prave da su neÅ¡to Å¡to nisu, to je samo maska.

Čovek može biti zaovoljan i srećan samo ako je ono što jeste i ako nema maske.

Pa da, kao samoodbrana ali na loÅ¡ naÄin, kao jedna javna liÄnost za koju znam da je bi pa u takmiÄarskom programu u kom je bio Älan žirija jednu trans osobu diskriminisao.

Ja sam juÄe videla sliku i tekst o toj osobi koja je bila diskriminisana na izložbi. Da li ti znaÄi to Å¡to ona sad živi u normalnoj zemlji i Å¡to je srećna? Meni da. :)

Dragi Deni. Razumem te i podrzavam.

Bori se za sebe i svoje dobro, je*es sve ostale..

I ja imam slicne probleme.. gej sam, ali i jos druge zbog izgleda.. i potpuno sam socijalno izolovan.

Kad izadjem medju ljude, svaki njihov pogled i odmeravanje je kao kroz trnje go da prolazim, osecam njihov prezir, gadjenje, da sam im odvratan, nistavan. Probada, boli, i nekako ne mogu to da izbegnem. I kao da prepoznaju tu moju ranjivost, pa jos vise gaze i kidisu.

Sta god da radim, i pokusao, to osecanje ostaje sa mnom. Ovaj spoljni svet je pakao za mene.

I godinama, deceniju i po se borim sa tim. Osecam da mi je dusu istrzalo, puna je oziljaka. Pa onda pad, pa malo se podignem, pa pad..

I strasna usamljenost. Zar je toliko tesko naci nekog za druzenje ko nije homofobican, ko ne obraca paznju na izgled neciji. Ko ima neke empatije.

I meni treba pomoc, kontam da ti moje reci nisu pomogle preterano, ali hocu reci da negde razumem kroz sta prolazis.

Ako si iz Beograda, mozes dobiti psiholosku podrsku besplatno po nekim nevladinim organizacijama koji se bave pravima raznih manjina. To verovatno nije u onom obimu koji bi ti bio potreban, ali bolje tako nego nikako. Koje su to organizacije tacno, ne znam da ti kazem. Vidi po FB, koristi Google.

Dvosmisleni post koji može da implicira mržnju, ali i ne mora, uklonjen. Ovo nije tema za diskusiju, već podršku.

Ljubav je emotivni odnos izmedju dvoje ljudi koji gaje ljubavna osjećanja jedno prema drugom, a ne odnos između osoba razlicitog pola. Definicija ljubavi se svodi na bazi osjecanja, ne na bazi razlicitosti polova. Tacka.

Sto se okoline tice.. Mislim da tu i lezi tvoj glavni problem, a to je da zelim ugoditi drustvu i okolini.. a u svemu tome sebe gubis.

Ako neko nije spreman i ne zeli prihvatiti tvoj pravi identitet i lik.. onda je to njihov problem, ne tvoj. Ako si gej, u redu je. Ako si biseksualac, i to je ok. Ponasaj se dosledno i dostojanstveno. Budi ponosan na ono sto ti jesi, ne ono sto drugi misle i vide u vezi tebe. Ne gradis svoju licnost na bazi tudjih misljenja, vec na onome sto sam u sebi osecaj, znas, mislis i kakve statove imas.

Nemoj biti upadljiv vani, imas vremena kada ces imati svojih 5 minuta sa voljenom osobom, u svom domu. Ne privlaci poglede drugih. Imaj na umu, da ipak zivis u jednoj vukojebinskoj sredini, bez obzira na to odakle si, ipak je ovo Balkan. Poenta je... Ostaj svoj na svome, voli ono sto volis i zelis da volis, a ne ono sto drugi od tebe ocekuju da volis. To je smrt za dusu, identitet i karakter.

Srecno.

Zavisi dosta od stava koji imaš kada govoriš o svojoj orjentaciji drugima.

Ako si siguran u sebe, ako si jak psihiÄki i nemaÅ¡ slabosti i kažeÅ¡ - Da, ja sam gej, pa Å¡ta?, imaćeÅ¡ poÅ¡tovanje.

Ljudi poštuju onog ko ima stav i ne da se poljuljati.

Ali treba da sam sa sobom vidiš da li to možeš, da li si stvarno siguran u sebe i želiš da budeš to što jesi otvoreno.

To ne iskljuÄuje da će te iza leÄ‘a ogovarati, ali Bože moj, to je neibežno Äim se izdvajaÅ¡ od drugih po neÄemu.

Imam drugaricu sa težom malo dijagnozom, koja uvek otvoreno govori o tome, bez i trunke sramote, kao deo svog života, i eto, ima posao, ima muža, ima prijatelje.

Prvo sami sebe diskriminišemo jer se osećamo manje vredno zbog onoga što jesmo.

To je prvi korak, raÅ¡Äistiti sa sobom.

verujem da to moze da coveka baci u depresiju i zao mi je ako je tako nemojte biti tuzni zbog toga prvo prihvatite sebe kakvi jeste ja bar smatram da je to od rodjenja jer imam brata kog sam posmatrala dok je odr

astao i znala sam da ce biti gej.. bilo mi je zao sto je od ujaka dobijao batina kad god je posegao za zenskim stiklama ili sminkom kao mali.. ja licno nemam nista protiv lgbt populacije imam i dva druga koji su gej i mnogo su mi dragi jer su ljudi koji bi mi ucinili sto drugi ne bi ali jedino sto mi smeta je trazenja prava oko dece i sl...

sve je ok dok drzite svoju intimnu medju 4 zida.. i kad se ne pravi buka oko nekih prava jer i sami smo svjesni u kom drustvu zivimo i da iskreno te stvari nisu prirodne to znate i vi sami.. nadam se da nisam nikog uvredila..

Pisces84 homoseksualnost je prirodna ko dobar dan, i sama kažeÅ¡ da si uviÄ‘ala da ti je brat od roÄ‘enja takav, znaÄi neko se rodi sa tom orijentacijom, i Äim se rodio znaÄi da je priroda tako dala, kao Å¡to su strejt pipl prirodno takvi, tako su i homoseksualci, dakle prirodno je.

Drugo je Å¡to je to po pravilu manji procenat ljudi, dakle u manjini su, i kao Å¡to se Äesto deÅ¡ava (na žalost) prava manjine budu ugrožena od strane većine, i zato se i diže buka kad treba, i ja se slažem sa tim dizanjem buke, tako i treba ali samo pametno i bez agresije.

I treća stvar oko usvajanja dece, ako se pokaže tokom procesa proveravanja -kao Å¡to se proverava bilo koji strejt par - da je gej par sposoban finansijski i moralno etiÄki, da odgaja dete, onda sam debelo ZA, jer ne vidim Äime bi jedan gej par ugrozio dete time Å¡to imaju takvu seksualnu orijentaciju, to nema nikakve veze sa tim kakvu će orijentaciju to dete imati, jer rekosmo da je to stvar prirode. Mnoga deca iz tih prihvatiliÅ¡ta i domova za nezbrinutu decu zavrÅ¡e kod staratelja koji imaju strejt orijentaciju, ali su skotovi i urade to samo da bi dobijali pomoć od države, ta deca im beže iz kuće u oÄaju, i na nesreću Äesto zvarÅ¡e na ulici kao druÅ¡tveni talog :( To je jedna od totalnih druÅ¡tvenih iskrivljenosti, i ja ne znam dokle će se to tolerisati, liÄno bih takve u zatvor ili na prinudni rad u neki rudnik :oioi:

Je li se meni Äini ili je nekoliko postova sa ovog topika nekud nestalo?... :worried:

Ne piÅ¡em o temi,ali neÅ¡to Å¡to je Joy spomenula o djeci.Cura mi ima dosta udomljene djece u razredu.Ti koji su ih udomili katastrofa,djeca su im samo izvor zarade.Ta djeca dobivaju i Ä‘eparac,ali ga ne dobe od udomitelja,a Äokoladu ili neÅ¡to sliÄno nisu ni vidjeli.Ima puno tužnih takvih priÄa.Naravno,ja priÄam o udomljenoj djeci,a ne posvojenoj.Posvojena djeca su druga priÄa.A sad neÅ¡to Å¡to se tiÄe da gay osobe mogu udomiti djecu,osobno nemam niÅ¡ta protiv,ali moram neÅ¡to reći Å¡to mi je moj gay friend rekao o tome.Iako je gay,voli djecu,on je sam rekao da on ne bi dozvolio gay osobama da posvajaju djecu.To me iznenadilo,ali to je njegovo miÅ¡ljenje.InaÄe je dosta liberalna osoba,već u ozbiljnim godinama i nema nikakvih problema Å¡to je gay,ali da je doživo ružne stvari,jeste.Možda i zato ima takav stav,jer zna dobro kakvo je naÅ¡e druÅ¡tvo na balkanu po pitanju gay populacije.

mozda se nisam dobro izrazila ja svog brata volim kao i svoje prijatelje ne bi se družili sa mnom da imam iskrivljena shvatanja od mnogih su osudjivani i odbaceni al od mene nisu.. kad sam napisala da nije prirodno to je upravo zato sto je manjina u pitanju i u poredjenju sa porodicom..moj brat jeste gej ja to znam al njegova porodica prosto to ne uvidja a mislim da se i plasi da iskaze to

Joed takvi su i moji prijatelji protiv su toga cak i parade.. meni je bitno da su oni dobri ljudi a sta rade i u njihovu intimnu ne ulazim

Ako drže u 4 zida i kriju, to znaÄi da žive u laži, a to nikako nije put do zdravog života i mentalnog zdravlja.

Prigofan, odliÄno napisano!