Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Deni5

Depresija zbog seksualne orijentacije i diskriminacije.

Recommended Posts

Ako drže u 4 zida i kriju, to znaÄi da žive u laži, a to nikako nije put do zdravog života i mentalnog zdravlja.

Ne mora nuzno da znaci. Imala sam druga koji je bio gej, a niko iz spoljasnje okoline nikad ne bi rekao. Cak je i meni rekao posle mnogo godina druzenja, a pre toga nikad ali nikad mi ne bi palo na pamet. Da ne duzim pricu. Sam je odlucio da mu je najlakse da zivi spolja sa maskom, jer je iz malog mesta, ali u sebi itekako zna ko je i sta je. Imao je neki svoj cilj. Izgurao to sve tako spolja sa maskom, jedino se bliskim ljudima potpuno otkrivao. U srecnoj i u dugogodisnjoj vezi.

znamo u kakvoj sredini zivimo ovde ako pogreÅ¡no nesto uradis sluÄajno mogu da ocekujem da moze neko da me kokne koliko smo poludjeli od uslova u kojima zivimo svi su napeti pod stresom velik je rizik danas isticati se i moji prijatelji su odlucili da povuceno zive jer ne Zele da upadaju u neprijatne situacije jer su svjesni rizika bliznji znaju oni su srecni tako da ja ih razumem..ja ne bih da duzim ovde jer je tema osetljiva..svaka rec moze da se drugaÄije protumaÄi..

Voleo bih da svako ko je rekao da je protiv toga da gay parovi podizu decu da mi objasni sta to garantuje da ce deca iskljucivo heterosekualnih parova imati sretno detinjstvo i adekvatno vaspitanje?

Kao dete disfunkcionalne porodice hetroseksualnih roditelja mogu reci da njihova seksualna orijentacija nije imala nikavog uticaja na to koliko mi je ljubavi pruzeno i koliko mi je korisnih smernica dato.

I sam sam nekad govorio da sam protiv toga, ali to je bilo iz pukog neznanja i arogancije i sad bi se posramio sam sebe da u nekom kontekstu to izgovorim.

Homosekualnost postoji od kako je sveta i veka, cak u nekim kulturama homoseksualne osobe smatraju za bozanska bica i ukazuju im svoje postovanje zbog svoje posebnosti (odgledao dokumentarac o tome iz serijala "tabu"). Balkan je jedna zatucana sredina puna mrznje gde se i na hetrosekualne parove gleda podozrivo ako iole odstupaju od onog sto tradicija zagovara.

Na kraju, kroz istoriju gledano, sve najvece ratove inicirali su iskomplesirani heteroseksualci, svi bosovi mafija, glavari kontaverznih verskih pokreta i da ne nabrajam sad sva zla ovog svetu su ljudi heteroseksualne orijentacije kojima se hormoni podivljali iz neke licne frustracije, tako da je licemenrno govoriti kako je homoseksualnost greh, kada toliko grehova medju dominantnim hetrosekualnim svetom imamo zbog kojih na stotine hiljada dece svakodnevno pati i strada.

Za mene je covek covek na osnovu onoga koliko dobrote u sebi nosi, a ne na osnovu seksulanog opredeljenja koje mene ni na jedan jedini nacin ne ugrozava, jer je rec o jednoj marginalizovanoj manjini koja samo trazi svoje prirodno pravo da voli i da bude voljena.

O Slepi putniÄe obradovao si me Å¡to si se pojavio, nedostajao si mnogo :majesty2:

Sve se slažem s tobom (po obiÄaju) i o tim stvarima sam i mislila kad sam napisala gore post. Sigurna sam da bi se dosta dece siroÄića ili ostavljenih od majke i oca, dobro zbrinulo kod nekog gej para, koji želi da usvoji i koji odgovara da ispravno i u dobrom materijalnom stanju, odgaja to dete. Mnogo bolje nego kod polovine tih staratelja vajnih, koje izgleda ni ne proveravaju kakvi su ljudi, koja su ima moralna naÄela i vrednosti i da li su tu samo zbog para, Å¡to oÄigledno jesu, zato sam i dala takvo poreÄ‘enje. Jadna deca :(

Moja drugarica iz srednje škole je biseksualka, ali više voli žene. Drugarica iz osnovne škole lez..drug iz srednje gej.

Drugarice su ostale ovde, drug je otiÅ¡ao u ÄŒeÅ¡ku. Nikada ih nisam posmatrala u smislu da su oni neÅ¡to drugaÄije. Družili smo se najnormalnije.

Ne delim ljude po nacijama, boji kože, veri, seksualnom i politiÄkom opredeljenju. Ljude delim na dobre i na loÅ¡e.

Ono Å¡to meni liÄno smeta ( možda sam i homofob, ko zna ) je napadno isticanje- ja sam gay, ja sam gay...OK, jesi, budi to Å¡to žellÅ¡. Ali, dozvoli i drugima da budu to Å¡to jesu.

Moj drug koji je gay nije nikada bio na Paradi ponosa. Opšte je poznata stvar da su organizatori grupa ljudi koja debelo zarađuje na kontu te svoje seksualne pripadnosti.

Kad nađem podatak koji je davno bio u nekim novinama postaviću link. Udruženje je dobilo na hiljade evra, ma stotine..i ljudi koji zaista pripadaju ovoj populaciji ne vole te stvari.

Mislim da je to osnov zašto se heteroseksualci bune i zašto na tim Paradama nema toliko gay populacije koliko je zapravo ima.

Neću sada o tome kako Crkva gleda na homoseksualnost i na to kada je skinuta sa liste F dijagnoza, jer je besmisleno.

Ponavljam, važno mi je da li je neko Äovek ili neÄovek..nevažno je kojoj naciji pripada i da li voli muÅ¡karce ili žene..To treba da budu nevažne stvari..

Ali..ovo ovde je Balkan :( i mnogo će vremena proći pre nego što se mentalitet promeni na ovim prostorima.

I na kraju...samo hrabro, nemojte da se plaÅ¡ite toga Å¡to jeste, ali nemojte ni na Äelo da stavljate natpis- ja sam gay, jer huligani i kreteni su svuda oko nas...

Razumemo se..srećno i...osmeh na lice :)

I medju pripadnicima gay populacije ima dobrih i losih ljudi. Svaka generalizacija po tom osnovu je apsurdna.

Ne znam koja je pozadina same parade ponosa, nisam se udubljivao u to. Meni je to isto kao kad malinari izadju na autoput i prospu svoje maline.

Naravno, svako istupanje tog tipa uoci nekih vaznih politickih previranja je diskutabilno, pogotovo ako postoji indicija da je finansirano od neke interesne grupe.

Ali, zelim da naglasim da ne mislim da paradu ponosa treba izjednacavati sa problemom homoseksualnosti u nasem (i u drugim) drustvima.

Mislim ovde prvenstveno na osobe koje se jos nisu out-ovale ili jesu na nekom lokalnom nivou, pa se susrecu sa diskriminacijom. Sve sto pricam odnosi se na problem koji pojedinac ili odredjena grupa pojedinaca ima, ne mislim na organizacije za koje ima indicija da su se finansijski okoristile. Meni je svaki vid javnog istupanja ispred odredjene organizacije diskutabilan. Ali, ono o cemu nemam dovoljno informacija i znanja, ne zelim ni da pricam.

Sto se tice usvajanja dece ne znam zasto bi diskutovali ..svaki par bez obzira na sexualnost prolazi jako stroge psiholoske testove..

PutniÄe, slažem se da je besmisleno priÄati o toj Paradi ponosa, ali zaista mislim da tu pojedinci profitiraju preko svojih Udruženja. Ovo važi za sve manjinske grupe, ne samo za LGBT populaciju ljudi.

Listam sada net i vidim gomilu tekstova iz Srbije i Hrvatske i o novcu koje te dve države daju LGBT i svim ostalim Udruženjima.

Mislim da je ekonomski faktor odluÄujući kada se radi o pravima i slobodama svih manjina. Ljudi gledaju TV, Äitaju novine i ogorÄeni su zbog svojih malih plata i penzija..

Ali, ovim ulazim u domen politike i ekonomije a to mi nije namera.

Vraćam se na moju omiljenu temu "kolektivizam vs individualizam". Ljudi se plaÅ¡e onih koji su drugaÄiji.

Ako se ne povinujeÅ¡ normama većine, odbacuju te. I onda je "normalno" kada dolazi do depresije kod ljudi koji su drugaÄiji, u ovoj temi konkretno LGBT.

Kolektiv zna da bude surov. U Äoporu su jaÄi. Slabiji treba, po njima, da nestanu.

I svi mi sa ovim F dijagnozama trpimo ponekad ili Äesto stigmatizaciju od strane većine tzv "normalnih".

Uopšte ne vidim rešenje ovih problema, pogotovo ne ovog koji imaju LGBT. Bar u narednih 20 godina ovde se ništa neće promeniti.

Jedino što preostaje je da se eto..ovde npr držimo svi zajedno..da bar među nama nema podela.

I ne, ne postajemo time kolektiv :) Svako je liÄnost za sebe. Potrebno je samo da viÅ¡e razumemo jedni druge i da pomognemo, umesto da odmažemo.

Moja drugarica iz srednje škole je biseksualka, ali više voli žene. Drugarica iz osnovne škole lez..drug iz srednje gej.

Drugarice su ostale ovde, drug je otiÅ¡ao u ÄŒeÅ¡ku. Nikada ih nisam posmatrala u smislu da su oni neÅ¡to drugaÄije. Družili smo se najnormalnije.

Ne delim ljude po nacijama, boji kože, veri, seksualnom i politiÄkom opredeljenju. Ljude delim na dobre i na loÅ¡e.

Ono Å¡to meni liÄno smeta ( možda sam i homofob, ko zna ) je napadno isticanje- ja sam gay, ja sam gay...OK, jesi, budi to Å¡to žellÅ¡. Ali, dozvoli i drugima da budu to Å¡to jesu.

Moj drug koji je gay nije nikada bio na Paradi ponosa. Opšte je poznata stvar da su organizatori grupa ljudi koja debelo zarađuje na kontu te svoje seksualne pripadnosti.

Kad nađem podatak koji je davno bio u nekim novinama postaviću link. Udruženje je dobilo na hiljade evra, ma stotine..i ljudi koji zaista pripadaju ovoj populaciji ne vole te stvari.

Mislim da je to osnov zašto se heteroseksualci bune i zašto na tim Paradama nema toliko gay populacije koliko je zapravo ima.

Neću sada o tome kako Crkva gleda na homoseksualnost i na to kada je skinuta sa liste F dijagnoza, jer je besmisleno.

Ponavljam, važno mi je da li je neko Äovek ili neÄovek..nevažno je kojoj naciji pripada i da li voli muÅ¡karce ili žene..To treba da budu nevažne stvari..

Ali..ovo ovde je Balkan :(/> i mnogo će vremena proći pre nego što se mentalitet promeni na ovim prostorima.

I na kraju...samo hrabro, nemojte da se plaÅ¡ite toga Å¡to jeste, ali nemojte ni na Äelo da stavljate natpis- ja sam gay, jer huligani i kreteni su svuda oko nas...

Razumemo se..srećno i...osmeh na lice :)/>

cicina gazdarica sve sto si napisala od reci do reci kao da sam ja pisala...veliki lajk:)

Cicina nemoj da se ljutiš pliz, znam da si u teškom periodu trenutno pa ne bih da te živciram, ali moram da kažem nešto na konto te finansijske koristi koju pominješ.

Kao Å¡to reÄe Slepi putnik, ne znam detalje ni kako ide taj sistem finansiranja, ali ne razumem zaÅ¡to bi ljudima toliko bolo oÄi to Å¡to neko dobija pare za neki rad i trud koju ulaže za pozitivnu stvar? Meni je potpuno normalno da za to dobijaju novac, i za sebe i za potrebe organizacije ili udruženja koje su osnovali, zaÅ¡to da ne dobiju? I treba da dobiju, nisam uopÅ¡te ljubomorna na tu Äinjenicu, taj neko ko je sad na Äelu lgbt organizacija, je dugo dugo bio pojedinaÄni borac poÅ¡to se je odluÄio da se autuje, u neku ruku je bio time i prisiljen da se bori Äim se otkrio, nema tu mnogo izbora, pa je nalazio naÄine da se istakne ili doÄ‘e do medija ne bi li se njegov apel Äuo, za sve to vreme je troÅ¡io svoje pare i svoja poznanstva, e pa izvini ali ako je sad nagraÄ‘en za sve to, ja ne vidim niÅ¡ta loÅ¡e u tome, naprotiv, tako i treba.

Sigurno da i tu ima mahinacija nekih, jbg toga ima svuda, ali u globalu, ja ne mogu da osudim sve komplet samo zbog par pojedinaca, osim toga mislim da njih ti fondovi koji ih finansiraju, da ih debelo proveravaju i u tom sluÄaju time se viÅ¡e ne bih ni bavila, ima ko je zadužen za to pa nek radi svoj posao.

Drugo nikad nisam videla za sve ove godine u Bg (gde sigurno ima dosta pripadnika lgbt) da neko istiÄe da je gej, nikad. Niko ne uÄ‘e u prodavnicu i izjavi: ja sam gej, niti neko kad se zaposli u firmi odmah kaže: ja sam gej. niti to pominje svaki dan. Ko god ima kao druga ili prijatelja geja, zna da na razgovore o tome ode jako malo vremena, eto i ti sama kažeÅ¡ da si se družila normalno sa viÅ¡e njih, pa sigurno niste samo o tome priÄali jel, stvarno ne vidim gde je tu neko isticanje?

To Å¡to hoće jednom godiÅ¡nje da naprave svoju paradu, to nije nikakvo isticanje, imaju pravo na to kao i bilo koja druga grupacija ljudi, pogotovo Å¡to time žele da skrenu pažnju javnosti na probleme sa kojima se suoÄavaju kao pojedinci, to je samo to i niÅ¡ta viÅ¡e.

Joy, ne ljutim se i nisam nervozna. Ne mogu jedino da razumem vašu neinformisanost. Za vreme DS vlasti jedno ministarstvo je dalo oko 600 hijada evra za SAJT Udruženja LGBT.

Bilo je žestoke reakcije u javnosti. Problem je što se i ogroman novac daje i Romima, i ostalim nacionalnim manjinama.

Evo, pre neki dan je dato i 800 miliona evra za rad naše dijaspore, a dijaspora nije siromašna.

Za to vreme smanjena su sva socijalna davanja, a tugu negu i pomoć uz teÅ¡ku muku dobijaju ili ne dobijaju distrofiÄari i ostala lica koja imaju 100 posto invaliditeta.

O diskriminaciji dece sa posebnim potrebama da ne priÄam..Za kulturu se odvaja 0,96 posto iz republiÄkog budžeta.

Da li da svi oni- OSI osobe, umetnici i ostali da izađu na ulice?

Moja bliža i Å¡ira okolina, ljudi sa kojima svakodnevno ili bar jednom u 2 nedelje razgovaram ogorÄeni su zbog kulture i zbog statusa OSI osoba...

Ponavljam, nemam ništa protiv LGBT i znam da su diskriminisani.

Ukoliko postoji novac u budžetu, treba ga ravnomerno rasporediti svima. I da svi vide neki boljitak, a ne samo male grupe ljudi na Äelu svih tih organizacija.

Odoh u off nenamerno.

Sve vreme na ovoj temi pišem kao neko ko razume šta je diskriminacija i nijednom nisam i neću da povredim gay osobe.

Jedino sam iznela Äinjenice koje teÅ¡ko mogu da se pobiju..pogotovo ovaj podatak o izdvajanju novca za kulturu.

Sasvim drugu konotaciju ima parada u Srbiji...

Na zapadu su to obicne zurke gde ima i homosexualaca i strejtera.

Kod nas se obicno iskoriscavaju u politicke svrhe..

Cicina ja mislim da se ugl pere novac i male sume su zavrsile tamo gde pise.

E sad Beograd nikad kulturoloski nece biti San Francisco.. Manifestacija kao Exit je lepa stvar za bilo kakve razlicistosti.

Evo Äak je i on gay friendly. :D

Sasvim drugu konotaciju ima parada u Srbiji...

Na zapadu su to obicne zurke gde ima i homosexualaca i strejtera.

Kod nas se obicno iskoriscavaju u politicke svrhe..

Cicina ja mislim da se ugl pere novac i male sume su zavrsile tamo gde pise.

Moguće. Kako drugaÄije objasniti 800 MILIONA EVRA za dijasporu?

E sad Beograd nikad kulturoloski nece biti San Francisco.. Manifestacija kao Exit je lepa stvar za bilo kakve razlicistosti.

Mislim na kulturu u celoj zemlji. Ulaganja su sramotno mala.

Nego, odosmo mi u off...ja kriva..izvinjavam se.

I tata bi sine. :P

Jedino na konto novaca. Å to ja znam, podosta sam se družio sa ljudima koji su bili na Äelu nekakvih udruga. TehniÄki je to (kod nas) tko se kako snaÄ‘e. Svi se doslovno grebu za novce (i to je kod nas potpuno normalna stvar), ljutnja najÄešće nikne kada su dobili "oni" a nismo dobili "mi". Svatko kada dobije novce intelektualno Å¡uti k´o fukara, ako ne dobije onda protestuje. Živimo na Balkanu, to je tako i joÅ¡ mnogo godina neće biti drugaÄije.

Na konto posvajanja. Svi homoseksualci koje ja znam su iz heteroseksualnih brakova. Notorna je glupost ne dozvoliti homoseksualnim parovima posvajanje djece.

Sa svijetom u kosi, nek ritam me nosi. Kakvi novci ljubav i glazba su na prvom mjestu. :D

Cicina, odgovor na tvoje pitanje je DA, svi koji imaju probleme a koje druÅ¡tvo zanemaruje ili diskriminiÅ¡e, imaju potpuno pravo da se organizuju i izaÄ‘u na ulice da bi skrenuli pažnju na to. TaÄno je to da ima Äudnih poteza vlasti, para nema dovoljno za sve, DS je mnogo muljao to nije nikakva tajna, Å¡to kaže Dream, to je verovatno bilo neko pranje para, Äemu su najmanje krivi ljudi koji pripadaju lgbt, ali je nekako ispalo da se njima ima puno pravo to nabijati na nos pa možda ih možemo i prebiti ako izaÄ‘u jednom godiÅ¡nje na svoju protestnu Å¡etnju, ja o tome priÄam, a ne o pogreÅ¡nim potezima vlasti u globalu.

Okej, neću viÅ¡e..OÄigledno se ne razumemo. I mnoge gay osobe su osobe sa invaliditetom. Kultura je važna SVIMA...Ali ok..Novac izdvajaju i ostale vlasti, i države, pa ne muljaju baÅ¡ svi..

Mislim da se razumemo, ali imamo razlicita ubedjenja i to je ok, jer fali dosta kockica u slagalici.

Ja stvarno ne znam gde taj novac odlazi, u moj dzep ne. Ti Cicina verovatno imas neka saznanja koje su te navela na takve zakljucke i mozda si u pravu.

Ako nesto ne volim, to je zloupotreba polozaja, pogotovo ako se time ostecuju najosetljivije socijalne grupe. Voleo bih da znam ko su ti ljudi, da ih pogledam u oci, pitam ih o cemu razmisljaju dok to rade i cekam odgovor.

Mislim da smo nesvesno uzurpirali temu ovog momka, pa neka admini premeste ovu temu u zasebnu. Mozda bi jos neko izneo svoje misljenje o posvajnju dece gay parova, mada je dosta toga vec receno.

M&M, bas si me nasmejao sa ovim poredjenjem, kud si se toga setio.

pa ni ja ne bih dozvolio usvajanje gej parovima!

to nije fer prema strejt parovima koji su neplodni a Äekaju usvojenje godinama itd

Ja te konstatujem Baronesa i još jednom se izvinjavam što sam otišla u offtopic ovde.

Slažem se sa tobom, u celini, ali ovaj gore citat je osnova svega..

ÄÄ ma i ja sam te ukonstatovala ali se ne slažem s tvojom teorijom ni malo, al ajde tebi je to dozvoljeno ;):)

E ma nisam ti niÅ¡ta odgovorila nego ovako kažem proÄitala sam Å¡ta si napisao, imam drugaÄije miÅ¡ljenje, ali poÅ¡to si gej onda imaÅ¡ veće pravo da se izjasniÅ¡ po tom pitanju usvajanje dece od stane gej parova, nego ja, zato nisam niÅ¡ta protivreÄila, u Å¡ali kažem: dozvoljeno ti je, to sam mislila ;)

Ma,samo neka se usvaja i samo neka deca imaju dom nad glavom,pa sad nebitno da li je gej,da li je strejt,da li je vanzemaljac ili polarni medved,da li je...Ma,totalno je svejedno. Samo neka se udome deÄica i neka žive u radosti i sreći,u zdravlju i veselju...Zar ne shvatate da je to u suÅ¡tini jedina poenta,iliti-jedino Å¡to se raÄuna i Å¡to je zaista važno,ljudi :happy:

Lepo kaže Vedrana Rudan, omogućite lgbt populaciji brakove, da i oni malo pate :lol: