Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Hyperdrive

Da li napredujemo? (za sve sa svim poremećajima li�nosti)

Recommended Posts

Warrior je na temi o izbegavajućem poremećaju rekla da ne možemo da se izleÄimo i da nema napretka, manje viÅ¡e.

Å ta vi mislite o tome, drage kolege i koleginice poremećene liÄnosti? Da li napredujemo? Da li ste vi napredovali?

Ja na osnovu svojih poslednjih godinu-dve imam utisak da je epizoda sve manje Å¡to sam starija. Sad, ja sam graniÄarka, ne znam da li ljudi sa ostalim poremećajima liÄnosti imaju iÅ¡ta Å¡to bi se moglo nazvati epizodom.

Ne. Kako pored porodiÄnr okoline da napredujem koja je zarazna...

O da, napredujem priliÄno, viÅ¡e nego Å¡to primjetim. Kad vidim stare nalaze razlika je drastiÄna. Kad se sjetim da sam bio kao biljka i kad se sjetim onog kaveza u VrapÄu, ajme.

Pitanje je hoću li ikada biti zadovoljan i hoću li smatrati da sam skroz izlijeÄen jer uvijek se može joÅ¡ bolje a moji se orijentiri pomalo pomiÄu.

Zapravo, prošlog ljeta sam se osjećao potpuno zdrav, opet sam radio, družio se, putovao.

Ovaj zimski val crnila nas je sve zapljusnuo. Da je bar bila poštena zima, smrznuti snijeg, zubato sunce, bio bih bolje.

Još da je ljubav potrajala, ma sve 5.

Napredovala sam. Vise se ne rezem...ne samoubijam se...ne mrzim se.

Malo se ponekad ne volim. Malo si ponekad idem i na zivce. Malo se i posvadjamo ja i ja.

Da su mi okolnosti zivota stabilnije bila bi i ja jos stabilnija. Al jbg...neki napredak je ipak tu. A neko totalno ozdravljenje ni ne ocekujem.

Da. Uz osvescivanje, rad na sebi i dobru psihoterapiju, moze se itekako napredovati.

Cvrsto verujem da svako ima u sebi potencijal, mogucnost i sansu da se menja na bolje. Maladaptivni nacini funkcionisanja su podlozni promeni, neki lakse, neki teze. Ali se moze na bolje i ka zdravijoj integraciji licnosti.

Pozz za Hyperdrive! :)

Ok, mozda sam malo preterala. Ima napretka ako ne neko ko nikad ne izlazi nigde smogne hrabrosti za tako nesto i pocne da komunicira sa ljudima. Mozda svaki poremecaj licnosti ima neke epizode koje gotovo lice na psihozu.

Drago mi je sto ste napredovali!

Verovatni je jednim delom roblem u nadi da se mozemo potpuno izleciti.

I da bi se napredovalo veoma je bitno promeniti okolinu na sta se zali jedan clan iznad.

Lupus, gde ćeš većeg napretka. Ozbiljna sam.

Moramo da se prilagoÄ‘avamo, život to nemilosrdno zahteva, a naÅ¡e uviÄ‘anje zahteva koje život stavlja pred nas i prilagoÄ‘avanje istim, govori u korist naÅ¡eg napretka na psihiÄkom planu.

Ja sam mislila na bolest. Dobro nisam akutno bolesna, ali hronicno jesam i to ne sa dvotacke nego velikom tackom. Nece biti bolje, ali kao sto rekoh prilagodjavam se prventsveno na svoje hronicno stanje pa tek onda na zivotne situacije. Jer kad se covek ne prilagodjava sebi, onda dodje u situaciju da tapka u mestu. Ili hoda u krugu. U tom smislu prilagodjavati, zaobilaziti i zezati bolest.

Ja ni ne znam da li uopÅ¡te imam bilo kakav poremećaj liÄnosti (a kako vreme prolazi,sve viÅ¡e mislim da možda uopÅ¡te i nemam).

Moj psihijatar je izbrisao dijagnozu trajnog poremećaja liÄnosti zbog traume.

Odavno sam u remisiji Å¡to se depresije tiÄe. DoÄ‘u ti mraÄni trenuci ponekad, ali sve su reÄ‘i. I tada kratko traju.

NauÄila sam da se borim i sa fleÅ¡bekovima. TeÅ¡ko je, ali nemam izbor..

Ukratko- napredovala sam, a bilo je i vreme..više od deset godina se borim i idem kod psih.

Zavisi od dosta faktora.. U mom sluÄaju za sada baÅ¡ i ne.. Kažu da nakon 26 godina bar adolescentska kriza slabi.. A za naÅ¡e poremećaje kažu da vremenom simptomi postaju blaži uz terapiju..

U sljedecem tjednu ce biti ukupno 50 dana bez lijekova ,tako da ono ,mislim da je moguce..Neznam ni sta bi jos napiso ,imam i sad nekih poteskoca vezano uz to pio sam ih skoro 9 god .Mada mogu rec da je bilo zajebano zadnjih 5 god.. : )