Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
archaic_tiger

Opuštajući audio i video-snimci

Recommended Posts

U trenucima nervoze i nesanice,"benzosi" i drugi lekovi raznih vrsta su obiÄno prvo za Äime posegnemo da bismo donekle normalizovali ova-koliko neprijatna,toliko (nažalost) i uÄestala stanja. MeÄ‘utim,nije zgorega s vremena na vreme pokuÅ¡ati da sebe umirimo i nekim "dodatnim stimulusima",i to-na primer-u vidu raznoraznih relaksirajućih audio i video-snimaka...E pa,ovo je topik posvećen upravo takvim stvarima,te se stoga nemojte ustruÄavati da sa nama podelite sve ono za Å¡ta ste iznaÅ¡li da je na vas u tom smislu delovalo pozitivno (odnosno za Å¡ta verujete da bi moglo da ima isto tako zadovoljavajuće efekte i na druge).

S obzirom da sam ja zaÄetnik ovog topika,za poÄetak ću upravo ja priložiti nekoliko Å¡uÅ¡ketavih i opuÅ¡tajućih snimaka koji će vaÅ¡ um odvesti u drugu dimenziju (iliti-u svet u kojem emocije kao Å¡to su stres,pritisak,nervoza i panika-predstavljaju nepoznanicu,a gde postoje samo lepota,uÅ¡uÅ¡kanost i sigurnost poput one u toploj i zaÅ¡tićenoj majÄinoj utrobi): :happy:

[media=]

[/media] Edited by M&M
Ispravljen dijakritik u naslovu topica

Imam 2 santanina cd-a i na tiho tako relax deluju.A sad nemam zivce uopste da slusam muziku.

Ponekad si pustim snimku kise ili sum mora. Stvarno opusta. :)

U tom sluÄaju bi mogla i nama da predložiÅ¡ neke fine,kvalitetne snimke tog tipa :glasses:

Kako se i inaÄe patim sa spavanjem, kada mi se da stavim sluÅ¡ke ipustim si ovo (taman i da ne zaspim ugodnije mi je od tiÅ¡ine, barem za neko smireno razmiÅ¡ljanje). :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=sleepsounds.relaxandsleep.whitenoise

inaÄe mi je i ovo simpa pa kako kojeg sam raspoloženja.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ipnossoft.rma.free

Ja nemam sta da vam predlozim osim da sednete da radite. Lele sto se slatko uspavam cim treba nesto da zavrsim od posla za klijente... milina. :lol:

U svim ostalim slucajevima nista me ne radi :lol: tako da nemam sta da vam predlozim za uspavljivanje osim da cekate skljokavanje na jastuk xD

Inace ti ASMR videi su mi nekad pomagali da zaspim, i gledanje masaza, ili kad neko nekog ceslja, sad me ponekad samo opuste

ASMR me opusta. Obicno ASMR snimaju devojke i zene:

[media=]

[/media]

Ovaj video je snimila Ruskinja Marija koja je jako popularna i mlati pare na ASMR snimcima.

Ali ima i muskih autora, recimo ovaj Francuz:

https://www.youtube....O-Srxo9nzs9HbwQ

Ova masaza je jako dobra za opustanje:

[media=]

[/media]