Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Fenix.

Teška višemese�na depresija

Recommended Posts

I da probaÅ¡ da se opustiÅ¡ a to znaÄi da Å¡to manje razmiÅ¡ljaÅ¡, milsim da postoje i video klipovi koji mogu opustiti, da li je to muzika namenjena tome ili odreÄ‘eni zvuci, zavisi Å¡ta te opuÅ¡ta.

Joj malena. Mjenjaj stav prema sebi jer ces zaglaviti ko ja.

Prepoznajem sebe u tebi. A to nije dobro. Idi kodduhovnika.

.idi kodpsihijara...idi bilo gdje...ucini sve da sezavolis i prihvatis

Imala saž 4 godine narcisoidnu fazu gde sam sebe smatrala vrednijom od drugih ljudi.. Zbog toga se plašim koliko će pvp trajati... Al evp ceo dan se dere jedna ja na drugu ja da će proći da nisam ja kriva itd itd.

Uspela sam mali da izmeditiram, naslikala jednu sliku ali ništa.. U fazonu glefam crtež i razmišljam pa.. Lep je.. Ali ne psećam APSOLUTNO NIKAKVO zadovoljstvo.

PokuÅ¡avam da iskuliram i da samo Äekam da proÄ‘e.. Samo je zajrban ovaj duÅ¡evni bol nemor i samoprezir..

Joj malena. Mjenjaj stav prema sebi jer ces zaglaviti ko ja.

Prepoznajem sebe u tebi. A to nije dobro. Idi kodduhovnika.

.idi kodpsihijara...idi bilo gdje...ucini sve da sezavolis i prihvatis

I ja prepoznajem sebe u njoj, sa par razlika: ja sam samo živela od danas do sutra jer sam odrasla sa Äudacima, hazardirala, ali nisam upadala u epizode sa opijatima, niti u nezgodne veze, kao Å¡to je ona neko vreme dok nije naÅ¡la ovog sadaÅ¡njeg, divnog momka.

Mislim da bi mnogima ovde individualna psihoterapija pomogla, mnogo. Ali MNOGO. No, treba biti strpljiv dok se ne budu videli rezultati.

Isto mislim i za farmakoloÅ¡ku - ne prekidati, ne eksperimentisati ako se oseti samo malo poboljÅ¡anje. Niko ovde nije imao težu depresivnu epizodu od mene 2017. Da nisam stisnula zube i Äekala 10 meseci da se potpuno oporavim, verovatno bih do sad bila pored tate, na Novom groblju.

Imala sam i ja period kad sam bila biljka. Preko 3 mjeseca dok nisam otisla kod doktora...2006

Lezala u mraku...neoprana...nisam jela...samo sam pila kavu i pusila i buljila u zid...

Trebalo je oko pola godine zolofta da profuncioniram.

Ne poovilo se. Ne dao bog nikome :(

Pa meni ovo i traje 10 meseci.. Samo što ja imam i napade besa na samu sebe ubpg koga sam imala bizaran pokušaj suocida u novembru... Sad nemam snage ni o tome da razmišljam.. Koprcam se kao insekt u barici..

Probaj ne razmisljati o tome sto je bilo. Skoncentriraj se na danas. Dan po dan. Koliko dugo pijes ovu terapiju? Jel trebala pocet djelovat?

Probaj ne razmisljati o tome sto je bilo. Skoncentriraj se na danas. Dan po dan. Koliko dugo pijes ovu terapiju? Jel trebala pocet djelovat?

A meni moraju stalno da menjaju jer ili oguglam ili ne deluje osim lirike.. A nju pijem pa od pretprošle godine... Dakle dugo...

PoÄinjem da mislim da sam rezistentna na lekove..

Imala sam i ja period kad sam bila biljka. Preko 3 mjeseca dok nisam otisla kod doktora...2006

Lezala u mraku...neoprana...nisam jela...samo sam pila kavu i pusila i buljila u zid...

Trebalo je oko pola godine zolofta da profuncioniram.

Ne poovilo se. Ne dao bog nikome :(

I meni tako pola godine fluoksetina. Sve jasno. :(

Veronika, svi koji su pisali ovde pre mene, napisali su ono Å¡to bih i ja.

Mogu samo da dodam da te i ja potpuno razumem. A šta misliš o promeni antidepresiva, da li da o tome razgovaraš sa sadašnjim psihijatrom?

Ja sam imala teže depresije i u tvojim godinama i kasno sam poÄela da se leÄim..Zato te razumem. Moja psih je menjala AD kada bi oni prestali da deluju.

Probaj i individualnu psihoterapiju i duhovnika i sve..samo da ti bude bolje..

Ja sam mesecima u depresiji (pre toga bila naksioznost), samo sto sada osecam da imam tezu fazu, jer prvi put u ziovotu sam pomislila da nemam razlog da zivim, da me samoca u 4 zida ubija i da ne vidim izlaz. Nemam zelju ni da se lecim, jer do sada ni sa anksioznoscu nije bilo pomaka, samo menjali lekice. Znam da moram da idem kod psihijatra, jer ovo plakanje i ruzne misli postaju nepodnosljivi.

I uzasno se bojim sto ne vidim nikakvu svthu da dalje zivim.