Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Opsednuti lik

Sumanute ideje ili ocd?

Recommended Posts

ljudi,puno mi gluposti pada napamet.Tipa: sta ako ljudi mogu da cuju moje misli (znam da ne mogu i da je to psihoticna misao) ali mi to kao ideja dolazi svakako.Zatim,nekad mi se ponavjaju misli u glavi,tipa: razmisjam o necemu pa mi padne napamet ,,ti ne mislis tako,, i ta misao krene da mi se ponavlja u nedogled.to je samo jedan od primera. najveca je ironija sto sam radio psiho test i po njemu nisam psihotican, a ja sam 90posto ubedjen da jesam.doduse ovo za slusanje misli nisam rekao psihijatru, ali planiram da mu kazem. sta vi mislite o ovome?

ljudi,puno mi gluposti pada napamet.Tipa: sta ako ljudi mogu da cuju moje misli (znam da ne mogu i da je to psihoticna misao) ali mi to kao ideja dolazi svakako.Zatim,nekad mi se ponavjaju misli u glavi,tipa: razmisjam o necemu pa mi padne napamet ,,ti ne mislis tako,, i ta misao krene da mi se ponavlja u nedogled.to je samo jedan od primera. najveca je ironija sto sam radio psiho test i po njemu nisam psihotican, a ja sam 90posto ubedjen da jesam.doduse ovo za slusanje misli nisam rekao psihijatru, ali planiram da mu kazem. sta vi mislite o ovome?

Po nekom pravilu ako si ubeÄ‘en da si psihotiÄan, onda zapravo nisi, jer psihotiÄnost podrazumeva apsolutni gubitak uvida u ono Å¡to je stvarno i Å¡to nije.

A ti testiraš realnost, svestan si da umišljaš.

Ako ti se misli ponavljaju u nedogled to jeste oblik opsesivnih ruminacija.

Nisam psihijatar, ali kod psihijatra idi pa sve ispriÄaj, i on koji je dr med će ti dati dijagnozu i terapiju.

Toga se pridržavaj šta ti prepiše pij, i najbitnije, bodri sam sebe, ne predaj se opsesijama, trudi se da se smiriš kako god znaš.

Pusti glasno muziku kad krenu te misli koje ne prestaju da se vrte po glavi.

Tablete su vrlo bitne, ali isto toliko je bitna naša borba.

Sretno!

hvala ti brate na savetima, uvek znace. Ti jel se drzis? ja evo krcam u depresiji,al mi bolje pada ova depra nego te neke moje mentalne konfuzije i lude misli.

hvala ti brate na savetima, uvek znace. Ti jel se drzis? ja evo krcam u depresiji,al mi bolje pada ova depra nego te neke moje mentalne konfuzije i lude misli.

Izvini Å¡to ti tek sad odgovaram.

Ja sam Slava Bogu dobro...

Postoji farmakoterapija za OKP i te kako,iako ljudi neretko imaju pogrešno uverenje o tome kako se takva vrsta problema može rešavati samo psihoterapijom...

Da...I onda,da li si bilo šta isprobavao od AD u cilju rešavanja ovog problema?

(ZnaÅ¡ zbog Äega te ovo pitam: Na uputstvu od leka Seroxat videla sam da piÅ¡e: "OKP-preporuÄuje se 40 mg dnevno",pa po toj logici pretpostavljam da i kod nekih drugih antidepresiva isto tako postoji odgovarajuća doza za koju je ustanovljeno da koliko-toliko može da suzbije simptome OKP-a)...