Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Anksiozna Ja

Psihoterapeut ili life coach

Recommended Posts

Mia, radila si sajt coachu? Sažaljevam sluÄaj, meni je najveći WTF bio sajt za ROMANTIÄŒNO KIDNAPOVANJE.

Od svega ovoga verujem jedino u ponavljanje mantri i izlazak iz zone komfora, ali to ne može da uradi osoba koja se oseća jadno i bedno, može samo da napravi još veće njesra.

Mene je coachkinja na Twitteru pasivno-agresivno napadala 2-3 puta dnevno mesecima, a pratila me je valjda zbog schadenfreude, otkud znam. Ko veli, reši prvo svoj PA pre nego što dotakneš tuđi.

Mia, radila si sajt coachu? Sažaljevam sluÄaj, meni je najveći WTF bio sajt za ROMANTIÄŒNO KIDNAPOVANJE.

.......

Jeste bio sluÄaj. To je bio moj prvi susret sa njima. Kada je poÄela o zarobljenoj energiji i zoni komfora, presekla sam je sa par reÄi, zavrÅ¡ila posao i nikad je viÅ¡e nisam ni videla ni Äula. Mislim da je i sajt off već duže.

Nešto mislim da verovatno postoji par njih koji su profesionalni, znaju šta smeju a šta ne i sa kim i šta treba da rade, a upravo to koriste ovi drugi tzv, profesija za koju niko ne zna šta je, da probam pa šta bude.

:huh2::o:ph34r2::lol:

Ja se ježim na taj life coach sistem. Delom zato što sam zbog tih stvari i poleteo i završio sa problemom koji je opisan u predstavljanju. Onaj film "Tajna" i kako je sve moguće me je pokrenulo. Čak sam se i zanosio da ću time da se bavim, jer sam davao jer sam ja bio tolika pozitiva i ljudi su me dosta slušali i podizao sam im raspoloženje.

Mislim da su mnogi životi uniÅ¡teni time, Äak sam Äuo i nekoliko primera iz okoline da su imali problema posle tih nekih filmova, nisam jedini bio izgleda.

Pa, od Tajne je jedinu korist imala autorka. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Mia, dobro si odluÄila.

Life coachevi? Manipulanti i uzimaÄi para. Zaobići u Å¡irokom luku :oioi:

Opet ne znam gde da postujem.. Naisla sam upravo na ovu informaciju, ponuda za Novosadjane i okolinu, u Oli centru (NS) prvih 5 termina psihoterapije - BESPLATNO. Koga zanima neka se raspita detaljnije.

Vise informacija ovde

Bjezi od life coacheva. Najobicniji manipulatori i otimaci love, slazem se. Iskoristavaju ljude koji se osjecaju izgubljeno za vlastitu zaradu, nemam  nista lijepo za reci o njima, imao iskustva s njima, nekoliko njih, iz amerike, velike britanije... u hrvatsku ce tek doci/dolazi taj trend nazalost. Gubitak vremena i novca. 

Svet je pun prevaranata danas, cuvajte se ljudi, na svakom cosku neko oce da te zajb. pocevsi od laznih prosjaka, raznih ucitelja, coach-va, duhovnika, dilera, zena i mangupa, krimosa,...

Da me Hyp ne kritikuje, ovo zena, mislim na neke lose zene.;)

Edited by pablo

On 12/16/2019 at 7:09 PM, pablo said:

Svet je pun prevaranata danas, cuvajte se ljudi, na svakom cosku neko oce da te zajb. pocevsi od laznih prosjaka, raznih ucitelja, coach-va, duhovnika, dilera, zena i mangupa, krimosa,...

Doba riba ....al neche jos age of aquarius

Interesantno je da svi mi, kad odrastamo pa nam roditelji govore sta treba a sta ne treba da radimo, s gadjenjem odbacujemo roditeljske savete i osudjujemo ih za sve nase probleme. A kad odrastemo i postanemo "samostalni", mi nadjemo neke nepoznate ljude, vrlo cesto bez ikakvog obrazovanja, koji nam naplacuju da bi nas savetovali, i njih hvalimo, obozavamo, kujemo u zvezde. Neverovatno.

On 12/21/2019 at 7:07 AM, ruzza said:

mi nadjemo neke nepoznate ljude, vrlo cesto bez ikakvog obrazovanja

Ovo je ono što mi najviše smeta, ne shvataju da samo naziv lifecoach ne nosi sa sobom znanje, nego obrnuto. Na žalost ja nisam imala ni potrebne rodeteljske savete, a verujem da će nam više pomoći onaj ko nas poznaje i ljude, okruženje. Ne volim savete "u moje vreme je bilo tako i tako ...."

psihijatar psihoterapeut

Bitno je još nešto pored kvalifikacija (koje bi trebalo da budu psiholog ili psihijatar + psihoterpeut).

1. Visok IQ, da bi kapirao više i bolje od pacijenata, jer džabe mu sve ako je prosek, a dođe mu neko sa IQ 140, recimo.

2. Veliko profesionalno iskustvo, najbolji su ovi iz bolnica, koliko čujem.

3. Ljudskost, empatija, briga za pacijenta.

4. Life koučevi su po pravilu za izbegavanje jer većina odavde ima više mozga, iskustva od njih.

4. U mom slucaju life coach mnogo vise zna od psihologa u penziji.

Koja je svetski poznati psiholog, kako je rekla.

On 12/25/2019 at 10:03 PM, visitor said:

4. U mom slucaju life coach mnogo vise zna od psihologa u penziji.

Koja je svetski poznati psiholog, kako je rekla.

Koju diplomu ima life coach? Kako se postaje life coach? You tube akademia?

On 3/29/2020 at 1:20 AM, Macak said:

Koju diplomu ima life coach? Kako se postaje life coach? You tube akademia?

Nema razloga za sarkazam. Stariji psiholozi sa diplomom ponekad ne znaju ni sta je socijalna anksioznost. Zato sto se to onda na fakultetu nije ucilo. A da ne govorim o poremecajima licnosti iz "Cluster B". O tome se zna vise tek od pre pet godina, otprilike. A nekog starijeg psihologa recimo ne zanima ono sto je novo otkriveno u psihologiji. Samo da inkasira svoju diplomu.  I kakve ja koristi onda imam? Kad ja znam vise od takvog psihologa, nazalost.

Zamisli da advokat ne uci o novim zakonima. Samo ono sto je naucio na fakultetu. Na sta bi to licilo? A medju psiholozima ima dosta takvih. Cast izuzecima, ali je nazalost vise ovih drugih. Problem je sto vecina nije zainteresovana da se usavrsava. Jednostavno, bas ih briga.

5 hours ago, visitor said:

Nema razloga za sarkazam. Stariji psiholozi sa diplomom ponekad ne znaju ni sta je socijalna anksioznost. Zato sto se to onda na fakultetu nije ucilo. A da ne govorim o poremecajima licnosti iz "Cluster B". O tome se zna vise tek od pre pet godina, otprilike. A nekog starijeg psihologa recimo ne zanima ono sto je novo otkriveno u psihologiji. Samo da inkasira svoju diplomu.  I kakve ja koristi onda imam? Kad ja znam vise od takvog psihologa, nazalost.

Zamisli da advokat ne uci o novim zakonima. Samo ono sto je naucio na fakultetu. Na sta bi to licilo? A medju psiholozima ima dosta takvih. Cast izuzecima, ali je nazalost vise ovih drugih. Problem je sto vecina nije zainteresovana da se usavrsava. Jednostavno, bas ih briga.

Previše pretpostavljaš i gadno se varaš. 

Psiholog ili psihijatar, uglavnom, ljudi koji liječe ljude, ne mogu dobiti redovnu dozvolu za rad ako se ne usavršavaju. 

Kojeg god da si zanimanja, čim te struka prestigne, više se ne možeš baviti tim poslom a kamo li napredovati u bilo kojem smjeru osim propasti.

Ja sam završio tehničku školu 1979. godine. To ne znači da sam istog trena prestao učiti. Naprotiv, tek tada, kad te nitko ne tjera, moraš učiti još više da bi mogao nastaviti pošteno zarađivati.

Mislim, ako ne nastaviš učiti vrlo brzo postaneš cjepač drva, smetlar, konobar u nekoj birtiji.. (pitaj te ljude, svi imaju neko lijepo zanimanje o kojem nemaju pojma i za koje ih nitko neće).

Nitko od medicinskog osoblja ne može i ne mora, hvaliti se pacijentima što sve zna. 

Kad god mi je došla mušterija koja sumnja u moje znanje ili tvrdi da zna više, nema šta raditi u mojoj radionici. Nek si napravi sam. 

Vjeruj mi da i medicinsko osoblje ima sličan stav. Ako znaš bolje, liječi se sam.

Ali life couch, ajme, svu pamet svijeta srknuli odjednom. Da, on ti baš zna što je socijalna anksioznost, doktorirao jučer na tome.

Ne varam se. Kad je psihologinja mene pitala sta je to gaslighting, video sam "koliko je sati". A to je izraz koji se koristi u psihologiji. I nije ona bila jedina koja nije znala dovoljno o narcisima.

Inace, na YT-u ima kanal dr Ramani Durvasula, svetski poznati psiholog, ekspert za narcise, od koje sam mnogo naucio. Tako da, nemoj se podsmevati YT-u. Sa druge strane, ima kanal jos jedne psihologinje, zaboravio sam joj ime, koja je lupetala o istoj temi i u komentarima su joj to prigovarali. Ni Amerikanci nisu nista bolji, sto se toga tice. Ne usavrsavaju se.

Ja ne bih tako olako odbacio life coach-eve. Psiholozi se bave svim i svacim a meni je pomogao life coach koja se specijalizovala za problem sa narcisima jer je i sama prosla kroz taj pakao. Majka joj je narcis a otac psihopata.

Ali ja sam tacno znao sta mi treba i znao sam sta mogu da ocekujem od life coacha a sta ne.

Posted (edited)

Meni psiholozi i psihoterapeuti nisu uopste pomogli. Vise mi je pomagalo kad se otvorim prijatelju koji me zaista i slusa i razume sta pricam.

To sto je neko napamet bubao 4 godine na smeru psihologija ga ne cini strucnjakom.

Fax je sranje, ja sad ucim vise nego za svo svoje skolovanje. To je tako. Brze bih napredovala da sam ostala kuci i ucila sa Yotuba :) mi smo po citave semestre ucili sranja,a jedan tutorijal sve to predje za 20 minuta i manje.

Sa psihijatrima je vec druga prica. Imala sam srece i nasla jednu pred kojom mogu da se opustim i pricam bez straha od osudjivanja jer je to otvaranje jako bitno kako bi se ustanovila prava dijagnoza i terapija. Ako se osecam sputano u bilo kom obliku, precutacu najvaznije stvari i onda to nije to.

Edited by Riot

O mom problemu je znao samo zadnji psiholog koga sam pronasao tako sto sam trazio na netu o narcisima a on je drzao tribinu o tome. Njemu svaka cast, ali je covek otisao u inostranstvo. Video sam da stvarno voli psihologiju.

Posted (edited)

Tko god misli da life couch može razumjeti naše poremećaje u gadnoj je zabludi. To će vam potvrditi bilo koji njihov video na tu temu.

Isto tako, nema doktora koji može dugo raditi bez stručnog usavršavanja. Ono što su naučili na fakultetu samo je temelj neophodnog znanja da bi mogli ići na stažiranje. Nema mladog psihijatra i psihiterapeuta jer njihovo školovanje, stažiranje i specijalizacija dugo traju.

Tko god misli da dobivanjem neke diplome učenje prestaje, sam pod sobom kopa duboku jamu. Na radu u struci uči se više. 

Provjerite, pitajte psihijatra i psihoterapeuta kako se to postiže.

Poznam iz svoje generacije veliku većinu koji više ni osnove elektronike ne znaju. Ogorčeni likovi kojima je uvijek netko drugi kriv što nemaju posao, što moraju platiti svaki popravak u kući, što im nitko više ne prizna diplomu jer zapravo pojma nemaju i ne mogu ništa raditi samostalno. 

Vi, koji ste još mladi, još imate budućnost, učite i pratite. Ne dajte da vas vrijeme pregazi. Umjesto da se čudite što za vas nema posla držite se na takvom nivou da se za vas otimaju.

Sretno!

Edited by Macak