Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Nina2016

Strah od psihoze, Å¡izofrenije ili hipohondrija. Molim vas pomozite mi.

Recommended Posts

Da li se ljeÄiÅ¡,pijeÅ¡ lijekove,?

Ne. Jer ja pijem Eftil jedan uvece.Imam epilepsiju. I ovo mi se desava eto posle par godina kada sam sama ceo dan po par meseci. Jbg nemam posao i imam dva prijatelja koja retko vidjam jer mi roditelji žive u drugom gradu. Kada je moj deÄko tu sasvim sam jedna obiÄna normalna žena, idemo, Å¡etamo, družimo se.. Mada umem da budem i Äangrizalo. Budemo po tri meseca na moru, stvarno uživamo... Mislim da je ovo sve od samoće I neredovne ishrane. Pre nedelju dana sam baÅ¡ bila mnogo tužna,retko kada da sam toliko plaka.

I mislio sam da je tako,mnogi koje znam da imaju epilepsiju se lijeÄe i na psihijatriji.Mislim da bi trebala k psihijatru,da ti uvede neki antidepresiv,ili da barem popriÄas s njim,pa da vidite kako dalje,Ovo neće proći samo od sebe.

Videću joÅ¡. Sve mislim da mi je ovo od preterane dosade, sedim, guglam I sve upijam kao sundjer. Živim normalno u životu sam imala samo dva napada i to na poÄetku pre 12 godina. Kada neÅ¡to radim uopÅ¡te nemam tih misli.

Besposlen mozak je Ä‘avolji poligon :(

Ne daj mu. Guglaj nešto lijepo. Umjetnost, tehniku, modu, bilo što al nemoj bolesti.

E baš besposlen mozak djavolje igralište to i ja mislim. Hej koji sam ja zaludnik sedim pijem kafu i setim se kada sam se tripovala pre 4 godine kada sam se probudila u baš hladnoj sobi, onako sanjiva samo su mi ruke bile otkrivene pa onako hladno preko ruku, kao hladan vazduh pa sam pola dana tripovala da su duhovi.I odmah da to je šiza... Jooooj da mi je da se više zaposlim....

Bez obzira Å¡to ti je mozak nezaposlen,ima tu joÅ¡ neÄeg,ali dobro,tvoj život, i tvoje odluke.

Deluzija nije umetanje misli. To nije taj simptom. Deluzija je kada verujes u ono sto mislis da vidis ili cujes ili mirises, tj kad haluciniras i nisi svestan da haluciniras nego u sve to verujes. To je deluzija. Kada je covek u deluziji on nije svestan da je deluzivan. Za njega je to stvarnost. Deluzija mu je stvarnost. Tek kad deluzija prodje i kad se odmaknes odod nje shvatis da si bio deluzivan. Ti ne zvucis deluzivno.

E sad druga stvar. Sta je to tako strasno kod teta shizofrenije pa je to najcesci strah kod anksioznih ljudi da nece pokupiti shizofreniju? Sta je tu strasno? Zasto se halucinacija smatra gorim simptomom od straha, ili bezvoljnosti? Ima li ovde neko ko je imao i strah i bezvoljnost i halucinaciju da podeli iskustvo? Evo, ja cu da ti kazem, najgori je strah. Mozda je nekom drugom neki treci simptom. Samo hocu da kazem da je teta shizofrenija tretabilna kao i sve ostale psihicke bolesti i ne znam zasto je ljudi stavljaju na pijedastal psihickih oboljenja jer prema mom misljenju ima daleko gorih.

Imao sam par puta u životu halucinacije, uglavnom od iscrpljenosti. Može biti opasno ako se dogodi u vožnji.

Turci na putu iz Istambula do Berlina ponekad imaju prometne nesreće na autocesti kod Nove Gradiške.

U bolnici obiÄno vozaÄ kaže da je vidio neÅ¡to na sred autoceste i zato naglo zakoÄio.

Majku sa bebom u naruÄju, bebu u jastuÄuću ispred auta, svatovi ili sprovod, uglavnom, vidi kolonu ljudi preko ceste. Neki vide nekoga svog, oca, majku.

To se dogodi zato Å¡to voze tisuću i viÅ¡e kilometara bez stajanja. VozaÄ premoren u mozak Å¡alje paniÄnu poruku da stane.

InaÄe potpuno zdravi ljudi.

Doživjeti halucinacije ne znaÄi sigurno da je Äovjek bolestan.

Nemam šizofreniju i ne znam kako je ljudima koji je imaju. Poznam ih više, radio sam s njima ali samo oni znaju kako je.

Treba banirati gomile videa koji prikazuju sasvim krivu sliku psihiÄkih bolesti i tretmana.

Ljudi budu užasnuti kad vide i ulovi ih panika.

slicne ja imam tripove, samo kod mene nije jeziva rec noz,nego laz. isto guglam o sizofreniji iako je sudeci po psiho testu nemam. ne znam sta da ti kazem, aktiviraj se i nemoj puno znacaja da dodajes tim mislima. ja kad se aktiviram, bude mi nekako, a kad sam i besposlen,nikako. sve neke konfuzije, ruminacije i budalastine.

Hvala vam dragi ljudi. Konsultovala sam par psihologa i psihijatra doduše online. Svi kažu Okp. I sama to znam. Mnogo mi je lakše.

Dragi ljudi. Ovih dana me je mucio strah od sizofrenije, halucinacija itd... I proslo je. Moj problem je samoca i visak vremena. Eto malopre. Pevam u sebi neku glupost i ujedno pricam sama sa sobom. Bukvalno projektujem sve to, znam da ja to pokrecem svesna sam sta cu sledece reci tj zapevati. Ali odjednom mi se javi osecaj kao da se ta dva moja unutrasnja glasa preklapaju. Do sada sam tripovala kada se preterano osluskujem da ne mogu da razlikujem unutrasnji glas i misao i pitala se da li je to isto (mada znam da jeste), a sada ovo. Bukvalno idem iz tripa u trip.

Edited by maza
Editovan naslov.

No sikiriki. Sve je to zapravo sasvim normalno i događa se sasvim zdravim ljudima.

Definisi trip. Mislim da imas potpuno pogresnu sliku o tome koji je i kakav simptom.

Teme "Strah od psihoze, Å¡izofrenije ili hipohondrija. Molim vas pomozite mi." i "Okp pricam sama sa sobom u glavi, dva ista unutrasnja moja glasa" spojene u jednu.

NaÄelno je rijeÄ o istom problemu. ;)

Slobodno nastavite razgovor.

Edited by M&M
Dvije teme, sli�nog sadržaja, spojene u jednu.

Da li radi onaj Centar bolnice Laze Lazarevic Å¡to je van bolnice? IÅ¡la bih na konsultaciju. Priznaću vam neÅ¡to Å¡to nikom nisam rekla. Kada sam bila mala tj imala sam oko 14 godina i imala sam ogromnih problema sa kiÄmom, moji su se u to vreme svaÄ‘ali dosta u Å¡koli sam bila katastrofa ja sam pokuÅ¡ala da se obesim. Ali ne zaprave već o kanap od roletne probala sam, Äak nisam za prave probala, uplaÅ¡ila se i odustala i od tada nikada na tako neÅ¡to nisam ni pomislila. Ali od silnih životnih stresova muÄi me aniksioznost, pre par godina isto tako me je tresla aniksioznost pa sam se setila tog dogaÄ‘aja i uplaÅ¡ila se Å¡ta ako opet pokuÅ¡am, a ne bih nikada. I lakÅ¡e mi je da uradim kompulziju tj da zavežem roletnu u Ävor. Mada sam to prevaziÅ¡la i viÅ¡e to neradi. Dosta toga sam u životu stekla i vrlo sam srećna, tada sam bila mlada i blentava. Da li postoji neka vrsta veze izmeÄ‘u tog pokuÅ¡aja i mojih intruzivnih misli? Moje intruzivne misli su da kada sama sebi kažem reÄ "nož" ili "ubij se" jer su me reÄi te pre plaÅ¡ile pa sad kao da proveravam da li i dalje ne plaÅ¡e, ja osetim straÅ¡nu nelagoda i krene "pitanje Å¡ta ako" Da li ako ste jednom takvi opet ćete biti? Volim život, nikada se ne bih ubila.

Ako si iz Bg-a, koliko sam upucena, imate i pristup besplatnim terapeutima. Svakako pokusaj, sve je bolje od statusa quo i cekanja da se nesto promeni takonsto ce pasti sa neba. A takve stvari koje ti opisujes najbolje se resavaju psihoterapijom. Ako si vec duzi vremenski period zaglavljena sa par specificnih iskustava koja su te dovela tu gde jesi, ocekuj da ce ti mozda trebati neato duze vremena da neko od terapeuta rasÄivija i raspetlja sve u tebi sto te koci, samo nemoj odustajati. :)

Uh, da ja mogu da živim bez rada i po tri meseca provodim na moru, ne bih imala nijedan F.

Elem, mislim da je Laza previÅ¡e i da je za poÄetak dovoljan dom zdravlja u tvojoj opÅ¡tini.

Skoro sam prebacila karton u Bg pa ni neznam sve najbolje. Odkako sam sama evo sedmi dan sve filmove vrtim po glavi. Danas sam se setila tog i jos sam citala o suicidu i intruzivnim mislima. Iskreno to nije bio pokusaj pravog samoubistva niti sam to planirala, niti sam zelela da umrem. Secam se da je to bio afekt dobila sam keca i plakala kao kisa i mnogo su vikali na mene.. Kada sam ostala sama u afektu sam skocila i stavila kanap oko vrata i nisam ga obavijala nista, samo stavila i vukla ka napred, nisam visila niti se onesvestila samo sam videla svice pred ocima i tada sam se uplašila. Ne želim da umrem, nikada nisam ni zelela, ali se mnogo bojim da ne izgubim kontrolu nad svojim mislima. Ali opet i prosli put pre 4 godine sam imala slican panicni svaki dan druga dijagnoza i na kraju ovo. Pa sam sebi rekla bilo je i proslo je.

Otfurala me da dođem ako hoću u Subotu. Idem sutra kod psihologa. Možda on bude bolje raspoložen.Mada me je sve prošlo

. Sada kada Äitam Å¡ta sam sve nadrobila baÅ¡ me je blam.