Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Nina2016

Strah od psihoze, Å¡izofrenije ili hipohondrija. Molim vas pomozite mi.

Recommended Posts

Ludilo ba ludilo... Svaki dan nova dijagnoza koji sam kralj

Diagnoza je nebitna i ne smaraj se s tim, normalno je da se mijenja.

Lijece se simptomi.

Baš tako. Kao što rekoh na drugoj temi pre par minuta, neki ljudi deluju kao da su im dijagnoze dibidus pogrešne. ali su im SIMPTOMI kontrolisani.

A kod neuroza je malo nas kojima je dijagnoza 100% pogođena. Evo, ovu moju konkretno ima više ljudi nego što je zaista ima, jer ljude nabiju u tu kategoriju kad ne znaju šta drugo da napišu.

Psiholog kaže okp i neuroza. Radila sam test liÄnosti pa ćemo videti.

Psiholog kaže okp i neuroza. Radila sam test liÄnosti pa ćemo videti.

Milionov?

MMPI-2 200 pitanja. Zakazala mi je psihijatra, ali da mi otvori karton i da proceni da li trebaju lekovi. Mada ona misli da sam za nju.

Ja sam halucinirala na jedno uvo. I to je bilo bolje jer bih tako prepoznavala da su haluconacoje. Kad su na oba uva nema te Å¡anse da meni doÄ‘e iz dupeta u glavu da se tripujem. Sreća da sam sve vreme bila svesna da drugi ne mogu da Äuju osto. Odsanjala sam ja tu fantaziju i proÅ¡lo je. Nakon dosta godina s obzirom da je poÄelo od malena

I ja sam imala nametnute misli.

Ali većinom vremena nije bila psohoza već anxioznost. Iako je bilo gotovo identiÄno psihozi. Razaznavali su da nije samo malo boljo doktori.

Stvar je u tome Å¡to sam sve vreme znala da drigo to ne Äuju i bila sam svesna da drugi ne veruju u te stvari.

Prestalo je kada sam PRESTALA sa antipsihoticima i nakon dužeg uzimanja psohostabilizatora i antiepileptika za anx.(jer deo haluconacija je bio vrsta epilepsije)

Srećom proÅ¡lo je onda kada sam prestala da ispitujem sve to. Da osluÅ¡kujem. I ponekada sam Äak dozivala jer sam bila usamljena.

Pri kraju pre možda 6 meseci su Äak bili i zabavni.. Ali tada su se već jako retko pojavljivali...

Bitno je ako na jedno uvo uÄ‘e na drugp izaÄ‘e.. Nema Äega se plaÅ¡iti jer ne mogu ti niÅ¡ta. To jr samo tvoja podsvest. O daljnjim teorijama nrću jer znam da mnpgi ne veruju u isto Å¡to i ja.

PoÅ¡to sam polu invalid tj imam ugraÄ‘enu Å¡ipku duž kiÄmenog stuba ne bavim se sportom, ali idem svaki dan u teretanu.

Ja sam halucinirala na jedno uvo. I to je bilo bolje jer bih tako prepoznavala da su haluconacoje. Kad su na oba uva nema te Å¡anse da meni doÄ‘e iz dupeta u glavu da se tripujem. Sreća da sam sve vreme bila svesna da drugi ne mogu da Äuju osto. Odsanjala sam ja tu fantaziju i proÅ¡lo je. Nakon dosta godina s obzirom da je poÄelo od malena

I ja sam imala nametnute misli.

Ali većinom vremena nije bila psohoza već anxioznost. Iako je bilo gotovo identiÄno psihozi. Razaznavali su da nije samo malo boljo doktori.

Stvar je u tome Å¡to sam sve vreme znala da drigo to ne Äuju i bila sam svesna da drugi ne veruju u te stvari.

Prestalo je kada sam PRESTALA sa antipsihoticima i nakon dužeg uzimanja psohostabilizatora i antiepileptika za anx.(jer deo haluconacija je bio vrsta epilepsije)

Srećom proÅ¡lo je onda kada sam prestala da ispitujem sve to. Da osluÅ¡kujem. I ponekada sam Äak dozivala jer sam bila usamljena.

Pri kraju pre možda 6 meseci su Äak bili i zabavni.. Ali tada su se već jako retko pojavljivali...

Bitno je ako na jedno uvo uÄ‘e na drugp izaÄ‘e.. Nema Äega se plaÅ¡iti jer ne mogu ti niÅ¡ta. To jr samo tvoja podsvest. O daljnjim teorijama nrću jer znam da mnpgi ne veruju u isto Å¡to i ja.

Ali ja znam da sam to ja, priÄam sama sa sobom u glavi vodim monolog mojim unutraÅ¡njim neÄujnim glasom, kao kada neÅ¡to Äitam u sebi, prevrćem fraze iz filmova i fragmente razgovora sa prijateljima. Znam da sam to ja, da sama sebi to serviram i Å¡ta ću sledeće reći. Ali od silnog Äitanja o Å¡izofreniji poÄela sam da se plaÅ¡im halucinacija. To mi je i psihijatar i psiholog rekao da je to zbog okp samo umiÅ¡ljanje. I u pravu su pre par dana jednostavno sam prestala. Rekla sam sebi dosta.

Edited by Hyperdrive
Hijeroglifi.

PoÅ¡to sam polu invalid tj imam ugraÄ‘enu Å¡ipku duž kiÄmenog stuba ne bavim se sportom, ali idem svaki dan u teretanu.

Da li smeš da ideš u teretanu sa tom šipkom? Da li za nju znaju u teretani?

Pitam, jer kada sam u jednoj teretani spomenula da sam operisala jedno koleno ( patelu ) i da imam blaži oblik CP reÄeno mi je da oni ne mogu da obezbede specijalnog fizioterapeuta za mene i da ne plaćam bezveze treninge jer oni ne mogu pravilno da reaguju ukoliko mi se desi povreda na ovom drugom, neoperisanom kolenu.

Pitam, jer kada sam u jednoj teretani spomenula da sam operisala jedno koleno ( patelu ) i da imam blaži oblik CP reÄeno mi je da oni ne mogu da obezbede specijalnog fizioterapeuta za mene i da ne plaćam bezveze treninge jer oni ne mogu pravilno da reaguju ukoliko mi se desi povreda na ovom drugom, neoperisanom kolenu.

Da smem. Fizioterapeut sam po struci, a i vlasnik je sportski trener. Koristi mi jer mi mi i leđa ne�e atrofirati. Podižem male težine rukama i nogama 22-30 kg i kardio.

Edited by Hyperdrive
Hijeroglifi.

Onda je u redu. Mene je ta teretana, tj vlasnik odbio, zbog povrede kolena koja se ponavljala i ponavlja-luksacija patele, obostrano.

I sada, kada si spomenula da imaÅ¡ Å¡ipku u leÄ‘ima malo da te uteÅ¡im, ako mogu...Svi koji imaju zdravstvene probleme obiÄno imaju i poneki psihiÄki..tako mi je objasnio moj psihijatar.

Pokušaj da savladaš te strahove koje imaš..uz pomoć lekara, naravno...

To ne treba da te nrine jer to radimo SVI. To nije Äak ni bolest. Samo nemoj da ÄitaÅ¡ to. Ja sam imala problem da sam se tripovala.. Prestala sam da Äitam i Å¡roÅ¡lo je. Sad Äak i mogu da proÄitam ne hvataju me ti tripovi.

Veronika..nisi me razumela..imam cerebralnu paralizu, lakši oblik. I povrede kolena koje se ponavljaju.

Zato mi je vlasnik teretane rekao da ne može da me primi, jer mi je potreban fizioterapeut ili " specijalni trener" i da ne mogu da radim sve u teretani kao drugi.

Bila sam kod Psihologa. Sreća 😀 Testovi liÄnosti po njoj su odliÄni. Ona kriva se mota oko 40.Izražena je sposobnost da budem voÄ‘a i neÅ¡to Å¡to retko se u testovima vidi to bar ona kaže zaljubljivost. Sve u svemu je sve ok 😊 Sada ću voditi dnevnik pa se vidimo za dve nedelje.