Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Jefimija30

Depo injekcije

Recommended Posts

Da li ima nekog ko se leci sa injekcijom depo Risperidona ili nekog drugog antipsihotika? Kakva su iskustva i sta mislite o tome?

Edited by blackadder

Ja sam se lecio vise godina, dobra su mi iskustva.

Znam da su davali bliskoj osobi na svake dve nedelje te depo injekcije (konkretno Rispolept Consta), uglavnom jer je odbijala da uzima prepisanu terapiju tabletama, zbog paranoje.

Iz mog iskustva - bolje i tako, nego da neko sa psihozom ne prima nikakvu terapiju.

Edited by blackadder

Tema je prebačena iz podfpodforuma "Lečenje i oporavak" u podforum "Lijekovi" - "Antipsihotici."

Edited by blackadder

E hvala, bas gledam gde je.

Hvala vam na odgovorima. Meni su to predlozili jer imam ta njihanja, iako redovno pijem lekove. Malo me je strah da ne bih imala neku reakciju na lek, pa onda ne mozes da ga ukines kad si filovan njime...Ali ako kazete da je OK, malo mi je lakse da se odlucim. A kako onda, ne sme se alkohol nikada piti ili...? Nije da sam pijanica, samo skupljam informacije. Da li isto vazi i za kafu i za pusenje?

Edited by blackadder

Bilo kakav antipsihotik/sedativ/antidepresiv da uzimaš, u bilo kojem obliku, nije preporučljivo mešati sa alkoholom.

Za kafu i cigarete nikad nisam pročitala da smetaju dejstvu lekova.

Edited by blackadder

Meni se psihijatrica (i prijateljica) smijala što sam uzeo Normabel i otišao na kavu. Kaže da se međusobno poništavaju.

Edited by blackadder

Kad uzmeš sedativ, kafa te "digne", evo to ja sad radim da se podignem iz sedacije.

Da, da to si dobro dodao, Mačak.

Ali ne bi trebalo da kafa smeta depo injekcijama, to nam niko nije rekao, i pila je kafu normalno, i sa sestrama u bolnici...

Edited by blackadder

Meni je rekla da mogu tu i tamo (na slavi i slično) malko alkohola...Ali izgleda da mi to nije prijalo (mislim, kad sam pila tablete).

Edited by blackadder

Drugo je umereno konzumiranje kafe i alkohola...Ali ako si alkos ili pijes 10 kafa dnevno, zapitaj se onda.

Edited by blackadder

Pa nisam alkos. Zna se da se oni koji ne piju alkohol napiju od pola čaše vina. Isto važi i za kafu. Ja kad popijem kafu jednu, ne spavam sledeću noć.

Edited by blackadder

Loša iskustva. Jako loša iskustva. Ali kod svakoga je drigačije...Čak su u različitim periodima reakcije bile različite. Nisam imala stalno iste reakcije. Šarene ali odvratne...

Edited by blackadder

Ja ti ne bih preporučio, jer ti onda menjaju dozu kako oni žele. A i Rispolept Consta ima mnogo nuspojava, više nego Rispolept (Risperiodon) u tabletama.

Edited by blackadder

Ja sam bio na Rispolept Consta 50 mg + 2 mg tablete i osecao sam se jako cudno a i nisam mogao da sedim mirno. Onda me je doktor prebacio na Xeplion 150 mg i onda sam jedno vreme bio cesto sediran (lep osecaj ;)) ali i to je posle nekog vremena proslo, pa me je onda prebacio na Trevicta 350 mg (Xeplion i Trevicta su isti lekovi, samo sto se Xeplion prima na mesec dana a Trevicta na 3 meseca). Sada se dobro osecam ali sam se dosta ulenjio, a i izgubio sam pola snage! Mada, to je izgleda tako kod svih AP-a, da te umrtve emocionalno i fizicki.

Edited by blackadder

Mislim da se depo inekcije daju kada se sumnja da pacijenta nece hteti redovno da uzima tablete.

11 hours ago, Erik said:

Mislim da se depo inekcije daju kada se sumnja da pacijenta nece hteti redovno da uzima tablete.

Pa ja sam prvi put po izlasku iz bolnice prestao da pijem lekove i nisam bio na kontrole.Verovatno me je zato i stavio na depo ali uskoro prelazim samo na lekove jer nisam bas za igle :wacko:

ni ja ne volim injekcije jer me mrzi da oslobađam ceo dan samo da bih dobio dozu

tablete su lakše op guc i gotovo

ali ja pijem ap redovno

Ja sam 6 godina isao svake druge nedelje na inekciju Rispolept Konste. Iskreno da vam kaze i pun mi vise od njihovog lecenja, to ti je kao neka vrsta robije samo kao fino nazivaju to lecenje, to je klasicna zatvorska mera, psihijatre su izmislili pisci i policajci, i farmaceutska industrija izmislja sve savremenije okove i lisce.

Ne kazem, mozda sam i ja zasluzio to, ali nemoj da se lazemo. Znate kad ce biti bolje, kad stave na tu meru sve ove govnare koji se pojavljuju svaki dan na televiziji i truju ljudske umove njihovim bolesnim idejama.

Pa ti sad mesas ispiranje mozga sa nasim bolestima.Verovatno da ima medju njima koji su zreli za lecenje ali to je neka druga tema.U USA se depo prepisuje i po nalogu suda i citao sam mnogo komentara kako se zale da posle tog otrova ne mogu da se vrate u normalu mesecima.Meni je ovaj depo na 3 meseca odgovarao jer ne moras da mislis na lekove.Ali problem je kada je doza veca ti ne mozes da je regulises i moras da trpis dozu na kojoj si vec.Meni ova doza na kojoj sam ne odgovara pa cu videti sta ce biti kada budem presao na lekove pa kada je smanjim.Jeste da nije dobro na svoju ruku smanjivati lekove ali ja cu probati jer ne mogu da funkcionisem sa tom dozom.Ja sam rekao doktoru da se brzo zamaram i da nemam volju nizacim ali on je samo precutao.Izgleda da doktori vole da prepisuju jace doze a verovatno dobijaju i naknade sto prepisuju lekove od Janssen-a ili neke druge farmaceucke kompanije.

Ma da, njima je u interesu da te nakljukaju, njima ide u dzep, moj doktor je protumaci na prvi pogled da sam ja kao agresivan po izgledu i da sam imao suicidalne ideje, kao prvo nikoga nisam pipnuo i uopste nisam imao nikakve suicidine misli, sta je on bog pa moze da mi cita misli, a i da sam ih imao pa sta, kao sad on moze da mi zabrani da mislim. I od te sugave njihove terapije nisam moga da se zadrzim na poslu, sve sam imao gasove i poremecenu probavu, bilo me blam. 

A to sto kazem za likove sa televizije i uopste neke znacajni licnosti koji su stekli neki "ugled" i slavu i sad mogu da nam isto prodaju maglu, kao na primer onaj Miroljub Petrovic, od koga mi je i u jednom trenutku bilo lose slusajuci ga. A i jedan nas znacajni prof. Dr. psihijatrije hvali se kako cita Nicea, Sopenhauera, Herman Hesea,..., a dobro znamo sta se proizvelo iz njihove ideologije i koje istoriske licnosti su nikle iz njih.

Edited by Erik

Ja se secam kada sam bio na psihijatriji dok sam bio u jakoj psihozi pored lekova su me narokali i Haldol inekcijama 5 komada za pet dana verovatno 5mg.I bio sam kao mumija tako da nije bas ni dobro kada njima padnes u sake,jer te onda te tope lekovima verovatno po sablonu dizu doze.Kada sam izasao iz bolnice bio mi je prepisan Rispolept 2mg a sada mi je podigao na 4mg tako da cu ja smanjiti na 2 pa cu videti ima li pomaka.Skrenuli smo sa teme ali sta da radim eto da iznesem moje iskustvo sa lekovima.Inace i sam doktor mi je rekao kada mi je prepisao Xeplion150mg da ce mi od njega biti puno bolje a pre toga sam bio na Rispolept Consta 50mg.

Moj brat prima depo xeplion oko 1.5 godinu. U poslednjih par meseci prelezi veci deo dana. Da li to ona izaziva mozda?

Naravno ljenost i osecaj iscrpljenost kao i brzo zamaranje su bas nus efekti tog leka.I ja sam jedno vreme dremao i odmarao jer me je Xeplion obarao ali kasnije je to proslo i vratio sam se u normalu.Cudi me da se toliko ulenjio i mene sve mrzi ali se jos borim da me ne savlada ljenjost.