Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Jefimija30

Depo injekcije

Recommended Posts

Ta lenjost i zamor znaci da je covek bio previse napet i iscrpljen u prethodnom periodu, sigurno je bio preforsiran i nije znao da se odmori na vreme ili da raspodeli snage i onda je puko. Ne treba uci previse u komfor i prepustiti se samo lekovima, kada se dovoljno odmori nervni sistem, mozak i misici, treba nesto opet raditi.

Edited by Erik

Ja trenutno ne radim nista niti sam napet i spavam normalno, pa opet cesto osecam umor kad na primer hocu malo da prosetam odjednom me zamrzi i osecam se kao premoren.Dok sam radio takodje sam imao te nalete mrzovolje i umora ali sam nekako na silu izguravao.Sada sam se opet vratio na staro i verovatno cu tako i terati dok ne nadjem neki posao onda cu se verovatno opet razraditi pod uslovom da radim nesto sto mi odgovara :unsure:

Meni su ap pogoršavali negativne simptome, mada oni kažu da su noviji ap bolji u tom pogledu. Ali ne bih rekao, možda ovaj olanzapin, jedino na njemu uspem dosta stvari da uradim i ne produbljuje mi anhedoniju. 

Na početku sam pio risoeridon i jednom sam jedva uspeo da se vratim kući iz šetnje. Ne mogu vam opisati taj osećaj da vas mrzi da napravite korak, mrzi vas da sednete i plačete, da postojite maltene. Niste umorni i nije da nemate snage, nego mozak neće ništa da radi. 

3 minutes ago, baronesa desinhronesa said:

Meni su ap pogoršavali negativne simptome, mada oni kažu da su noviji ap bolji u tom pogledu. Ali ne bih rekao, možda ovaj olanzapin, jedino na njemu uspem dosta stvari da uradim i ne produbljuje mi anhedoniju. 

Na početku sam pio risoeridon i jednom sam jedva uspeo da se vratim kući iz šetnje. Ne mogu vam opisati taj osećaj da vas mrzi da napravite korak, mrzi vas da sednete i plačete, da postojite maltene. Niste umorni i nije da nemate snage, nego mozak neće ništa da radi. 

Pa ja sam sada na Risperidon i upravo tako se osecam, mada moj je utisak kao da sam umoran i da nemam snage a u stvari to je to sto si napisao mozak u alfa rezimu :D Dok sam radio bilo je dana kada sam nosio teret na 2-3 sprat i dusa u nosu ali kada dodjem s'posla ja sam i dalje odmoran ali kao da sam limitiran koliko vremenski mogu da radim i moram malo da odmorim da bih mogao dalje da radim.

U tome je sustina psihoze i shizofrenije, sto zivci u mozgu nisu dobro povezani sa misicima, to jest nema balansa, mozak ne moze realno da sagleda stvarnost i situacije i upravlja sa telom, nego precenjuje ili smanjuje snagu tela. 

Edited by Erik

Ja sam sada u remisiji i nemam nikakvih psihickih smetnji.Koliko sam ja shvatio AP blokira dopamin ili se vezuje za dopaminske receptore a kada nam je dopamin smanjen onda se desava:

stalna tuga

nesanica i loša kvaliteta sna

bezvoljnost

lijenost

depresija

manjak interesa za aktivnosti

gubitak apetita

nastanak kroničnih bolesti

gubitak pamćenja

manjak empatije

manjak seksualne želje

želja za kofeinom i nikotinom

Tako sam procitao na netu i vecinu od navedenog imam.Tako da si u pravu da nema balansa ali mislim da je dopamin najvazniji u ovoj prici.Neko na forumu je napisao da su mu antidepresivi malo pomogli oko toga ja nisam probao.