Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Brana

Elektronski recept

Recommended Posts

On 9/15/2019 at 10:09 AM, Brana said:

Zasto neki apotekari skeniraju i kopiraju izveštaj specijaliste kada podigneš lek u apoteci? Pri tome ne mislim samo da ga upisuju u knjigu recepata...

Ovisi koji i kakav je lijek u pitanju. Problem su nam zapravo oni koji zloupotrebljavaju lijekove pa se zbog njih mora voditi stroga evidencija. Nikome od nas to nit šteti nit koristi. Neće pisati na facebooku :D

Danas sam ulazila  u Lili  da vidim neke makazice, nebitno i posto je mala radnja vidim na salteru apoteke, zena  hoce da kupi neki lek na papirni recept. Ova apotekarka, ne ne mogu stvarno, samo elektronski i onda poce objasnjavanje zeni sta je to... Nije mi jasno bas posto pise u zakonu da je po pravilu elektronski ali da u odredjenim situacijama, vazi i papirni, kako smeju tako da odbiju cak mi se cini da je produzen rok za privatne ambulante, ordinacije i slicno da usklade regulativu od pocetka 2021... Mislim, ko zna sta je zeni trebalo...

U liliju nisu imali lek koji mi je bio prepisan, imali su zamenu, ali nije htela da mi izda zamenu jer kaže mora baš taj koji piše, što naravno nije tačno, i nije po zakonu, ali nisam hteo da se ganjam sa njima. 

Inace imaju neku cudnu politiku, ne prodaju lekove na tablu npr. 

Moram da napišem da je jedan od vlasnika bivša direktorka Agencije za lekove, iz vremena vlasti G17+, pa mislite o tome.