Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Sendy

Klozapin (LEPONEX)

Recommended Posts

@Frozensun .Ja ću odgovoriti iz prakse,pio sam leponex prije 10 godina, i nikad mi nije psihijatar rekao da provjerim krvnu sliku,drugim rijeÄima,većini psihijatara nije bitno.Vjerojatno ako ćeÅ¡ mu napomenuti da znaÅ¡ da treba provjeriti krvnu sliku,onda će ti i reći da je provjeriÅ¡.Ako preÅ¡utiÅ¡,vjerojatno će i on biti tiho.

joed kakve ozbiljnije nus pojave može praviti ovaj lijek?

Mene uspava 37.5 mg ali sam zato sutradan dobro dobro sediran do nekih 6-7 uveÄer,samo mi se spava.

Čitao sam nus pojave ali ništa da sad kažem ozbiljno toliko da upropasti tijelo/organizam ili možda ja grešim.

I negde sam proÄitao mislim na forumu ili mi je neki lik rekao da skidanje sa njega pravi halucinacije.

Je li to istina?

Interesantno za razliku od ostalih antipsihotika ne pravi mi prokletu derealizaciju.

Nikakvih halucinacija nisam imao kad sam ga prestao piti.Na antipsihoticima sam 13 godina.Evo,sad pijem olanzapin.Jedna od nuspojava je iznenadna smrt.I Å¡to sad,da ga ne pijem, a dobar mi je.Svi antipsihotici imaju nuspojave.Å to se tiÄe leponeksa,on može dovesti do promjene krvne slike,(da sad ne guglam,ali mislim da je povecanje bijelih krvnih zrnaca,),a opet i ne mora.Zato se i kontrolira krv.Želim ti samo reći da nema antipsihotika bez nuspojava,svaki ti neÅ¡to sjebe,a s druge strane i pomaže u onome Å¡to mu je i namjena.

Antipsihotici, iako im tako ime govori,ne daju se samo za psihozu.O tome odluÄuje psihijatar,tako da njega pitaj zaÅ¡to ti ih je dao.

@wannabe..Bar nisi po noći morao ić do wc-a.😀

joed koliko dugo si pio leponex,koje doze i kakve nus pojave si imao na pojednim dozama ako se sjecas?

Koliko ti je olanzapin i ako je slabiji lijek od leponexa mislim po oÅ¡amuÄenju/sedaciji?

Recimo doza 5-10 mg.

Ovako,pio sam leponex pola godine,od nuspojava se jedino sjećam da sam možda malo slinio.To je sve.A Å¡to se olanzapina tiÄe,nemam nuspojava.BaÅ¡ onako prirodno zaspim,takav osjećaj imam,iako to nije prirodno,prosto iz razloga da ako ga ne uzmem uopće ne mogu zaspati.Nikad nisam bio jutarnji tip,kad se probudim treba mi obavezno kava,ali nakon te kave nikakva oÅ¡amućenost.ÄŒim se probudim,sjedam u auto i idem na kavu,tako da mi je prva kava u kafiću,znaÄi brez problema vozim.Pijem 10 mg i ne osjećam sedaciju nikakvu.Popijem oko pola 10 naveÄer,i oko 12 zaspim.Želim samo reći,to sam ja i moj organizam je drukÄiji.Probao sam taj vaÅ¡ rivotril,uzeo 2 mg,nit me smirio,nit me uspavao,niti sam spavao bolje po njemu,dok je tebi 3 mg bilo dovoljno za spavanje.

Jesi bio sediran preko dana od leponexa??Jel ti to proÅ¡lo?Nisi mi rekao koju dozu leponexa si pio,i jesi li morao pojaÄavati kako bi zaspao kako kažu da mora,jer tako je meni bilo sa olanzapinom.

Ali olanzapin mene baca u derealizaciju groznu isto kao i drugi lijekovi a recimo leponex ne,ali zato sedacija od leponexa je ogromna,teÅ¡ko držim oÄi ovorene.

Samo od 37.5 mg uspijem zaspati što možda nije velika doza al nije ni mala jer u bolnici mi je davano samo 12.5 mg.

Joj,ne znam dozu leponexa koju sam pio.ProÅ¡lo 10 godina.Nisam povecavao dozu,pio uvijek isto.Prepisao mi privatni psihijatar Äije nalaze viÅ¡e nemam.Njegovi nalazi ne vrijede na invalidskoj komisiji pa ih nisam saÄuvao,samo od državnog imam.Nemam derealizaciju od olanzapina,normalno se osjećam,ustvari nikad se nisam normalnije osjećao.Znam da ne razmiÅ¡ljaÅ¡ o mirovini,ali jedan od kriterija koju komisija gleda su lijekovi.Na osnovu terapije procjenjuju može li osoba raditi na tim lijekovima ili ne ,tako da ne ovisi sve samo o dijagnozi.

Psihijatrica je meni spominjala nozinan kao rijeÅ¡enje za nesanicu.Ja sad ne znam jel on po sedaciji jaÄi od leponexa,probao sam ga 2x svega i bogami komirao me sutradan dobro pa i 1/4 od 25 mg.

Å to se olanzapina tiÄe opet kažem to pijano stanje je grozno,ne znam kako Å¡ta od Äega koji receptor i Äudi me da psihijatri ne znaju ali vrlo brzo nakon 6 mjeseci se povećalo na 10 mg i onda mi je ukinut jer veća doza viÅ¡e nije za nesanicu,a Äini mi se i da sam imao i problem sa pankreasom od tog lijeka.

ali ako moram birati između leponexa i olanzapina odabrao bih ovaj prvi,ali me strašno strah njegovih nus pojava jer ovo što piše u uputama od lijeka je strava i na wikipediji.

A nisam sluÄajno ujutru imao puls 109 Å¡to je jedna od njegovih nus pojava.

Trebam savjet u vezi ovog lijeka.Propisan mi je 25 mg pod pretpostavkom za nesanicu.

Spavam dobro medjutim sutradan sam cijeli dan loše..Imam kao ajd da kažem blokade,nisam ni za šta,nisam u stanju platiti račun za bilo šta i svijet oko mene kao da nije stvaran,kao da sam u nekoj magli tj snu i imam osjećaj kao da ima neka zamagljena ploča izmedju mene i vanjskog svijeta.Tako je čitav dan do kasno uvečer kad je nova doza.

Psihijatru sam rekao,on kaže nije to do lijeka nego do mene a znam da je do lijeka i ne želi promjeniti terapiju.

Koncentracija je nikakva jer se osječam tako reći kao pijan.

To je naprosto grozan osjećaj gde kao da mi se vrti u predjelu glave gde je čelo...

Ali najgore je ovo kažem kao da si mi ljudi u magli odnosno kao da nisam u stvarnosti.

Pomagajte,šta da radim?

Olanzapin me opet baci u nekakvo drugo stanje gde je sve oko mene nestvarno i tako čitav dan.Ali nema ovog kao koprcanja kao na Leponeksu.

Jesi li anksiozan? Mislim da se te derealizacije javljaju kod jake anksioznosti.

Imala sam derealizacije i depersonalizacije i znam kako je to grozno.

Ako si anksiozan, prvo treba smiriti anksioznost jer ne vjerujem da se tako osjećaš od leponexa, ali to je samo moje mišljenje.

Piješ li još išta od lijekova?

Nisam anksiozan.Od leponeksa je znam,jer evo sinoc ga nisam popio.

Ne znam šta da radim stvarno jer ako ga ne popijem onda nema sna,po 3 noci zaredom...psihotičan nisam.

Ali i ovako nisam funkcionalan kako god okrenem.

Dobijem na snu a preko dana sam grozan,pa eto kažem ti gledam u konobara da platim račun on mi kao u nekoj magli kao da nije stvaran.

Meni je Olanzapina bilo sve nekako mutno, mada ne baš toliko kao što ti opisuješ.

Dok sam pila to za nesanicu.

Zašto ne piješ Bensedin?

2 hours ago, frozensun said:

Nisam anksiozan.Od leponeksa je znam,jer evo sinoc ga nisam popio.

Ne znam šta da radim stvarno jer ako ga ne popijem onda nema sna,po 3 noci zaredom...psihotičan nisam.

Ali i ovako nisam funkcionalan kako god okrenem.

Dobijem na snu a preko dana sam grozan,pa eto kažem ti gledam u konobara da platim račun on mi kao u nekoj magli kao da nije stvaran.

Ne znam zaista kako bih ti pomogla jer koliko se sjećam, malo koji lijek ti pomaže kod nesanice. Leponex ti pomaže ali ima te čudne nuspojave. Baš grozno. Najgore što ti liječnik ne želi promijeniti terapiju. Pokušaj ti promijeniti liječnika. 

jel moguče da me 12.5 mg ovog smeća više ošamuti nego 25 mg?

Osjećam se cijeli dan ko bez glave,ko u nekom snu grozno,pa samo pola tablete...

Ili je ovo od rivotrila od subota uvečer..

Ne znam nisam naišao da se ta 2 lijeka ne smiju miješati,ali i nisam iz uzeo zajedno.

Ali kako dan prlazi sve se gore osjećam pospano umorno mrtvo dekoncentrisano,ko bez glave.

Da li postoji nešto da ublaži ovu sedaciju,ovo je grozno,čitav dan sam kao biljka,nem ogu misliti,razmišljati,gubim stvarim,pravim sr...a itd itd..

Od 3 sata poslijepodne krene druga faza a to je grozna pospanost,a do tad je ošamučenje.

Koliko pijem,samo 12.5 mg....spavam ja ko zaklan ali ovako da budem preko dana,kao ******iran ne mogu...

Zar je moguče da ne postoji ništa da malo obori ovu sedaciju,kafa ne pomaže,trčanje ne pomaže,pijenje više tečnosti ne pomaže...

Posted (edited)

Lako je moguće, reci psihijatru da te terapija previše sedira. Mi ovdje nismo dovoljno stručni ali pretpostavljam da treba samo smanjiti dozu onoga što te sedira.

Edited by Macak

Ovo je najmanja doza koju pijem i ona me rastura...spavam da,ali po cijenu toga da sam sutradan biljka....sto se tiče drugih lijekova gori su mi kvetiapin i largaktil...

Kažu imam teški oblik nesanice...

Eh sad nemoguče da nema ništa da obori ovu sedaciju...ne znam...jbg pa ne želim ovakav biti preko dana,na snu dobio al po cijenu groznog ošamučenja...

5 hours ago, frozensun said:

Ovo je najmanja doza koju pijem i ona me rastura...spavam da,ali po cijenu toga da sam sutradan biljka....sto se tiče drugih lijekova gori su mi kvetiapin i largaktil...

Kažu imam teški oblik nesanice...

Eh sad nemoguče da nema ništa da obori ovu sedaciju...ne znam...jbg pa ne želim ovakav biti preko dana,na snu dobio al po cijenu groznog ošamučenja...

Ovaj nisam pila za nesanicu, ali svi su isti vrag, uspavaju te, ali platiš cenu posle.

Lomio sam prvih par dana samo ivicu tablete od 12.5 mf čisto da me manje ošamuti i uspio sam zaspati od toga.
Vrlo brzo je to postalo nedovoljno i morao sam iči na 12.5 mg.
Ali evo kao i jutros grozna sedacija i ošamučenje,ono mnogo sam pospan,međutim ne mogu zaspati.
Ovo je grozno.
Ja sam i znao da će me ovako "uništavati" jer kad me je 25 mg kvetiapina od koga sam upadao uništavalo,a leponeks je još jači lijek znao sam da će me jako sedirati.
Spavam ja ko zaklan ali po cijenu ovoga...i šta sam dobio,isti osječaj nespavao spavao isti ku..ac..jedino što nemam glavobolje.mučnine,kao kad ne spavam.

On 4/22/2020 at 3:12 PM, Mirri Maz Duur said:

Ovaj nisam pila za nesanicu, ali svi su isti vrag, uspavaju te, ali platiš cenu posle.

Imaš i ti insomniju?

Calixta je mila majka za to, i to samo u dozi od 15mg, samo da se dve-tri nedelje istrpe nuspojave koje mogu biti grozne, posle toga je super, godinama me vec lepo uspavljuje

Osjecaj nestvanorsti,ošamčenost,koncentracija nikakva,tu sam ali nisam tu,nemogučnost praćenja svega oko sebe,ne znam, ne želim ostatak života provesti svaki dan ovakav.