Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Opsednuti lik

pocetak shizofrenije, kako dalje?

Recommended Posts

Da li ti na izveštaju piše neki tekst,onako kao neki kratak opis simptoma (ili su navedene samo dijagnoze i propisana terapija)?...

da napomenem da je ovo misjenje k

od novog psihijatra kod kog sam prvi put,a pise: Nalaz i misjenje; pretrijaza.okp lecio se u KCS. navodi napetost,popustio na fakultetu,socijalno se izoluje...objektivno potrebna korekcina farmako terapije.negira suicidalne misli,ideje ili tendencije.kontrola 09.04.2019, po potrebi i ranije.korekcija terapije: th:serotax 20mg 1+1/2 +0,lorazepam a 2,5 mg 3x1,olanzapin a 10mg 0+0+1, karbapin a 200mg 3x1/2

ordinirajuci lekar

dr Aleksandar Repac

U SLUCAJU POGORSANJA,APSTINENCIJALNOG SINDROMA ILI PSIHOTICNE DEKOMPEZACIJE UPUTITI U PB LAZA LAZAREVIC ILI UC!!!!!

samo sam mu rekao za otezano druzenje i za to da kad vodim unutrasnji monolog zamisljam drugi glas, al ga ne cujem. mozda zbog pogleda i psihomotornog nemira nz. rekao je da cu da radim tedtiranje

Dobro,nije to niÅ¡ta straÅ¡no.Samo se drži terapije.Kako sam i napisao prije.Vjerujem da je to sad vrhunac kod tebe i da će krenuti prema boljemu.Na vrijeme si se poÄelo ljeÄiti.

samo sam mu rekao za otezano druzenje i za to da kad vodim unutrasnji monolog zamisljam drugi glas, al ga ne cujem. mozda zbog pogleda i psihomotornog nemira nz. rekao je da cu da radim testiranje

Da,testiranje će konaÄno rasvetliti mnogo toga u pogledu tvog psihiÄkog stanja,te bi prema tome u Å¡to skorije vreme trebalo da ga odradiÅ¡ (ako niÅ¡ta drugo-a ono Äisto da budeÅ¡ siguran u pogledu svojih dijagnoza,te prema tome i u miru sam sa sobom Å¡to se cele te problematike tiÄe).

to ce mi biti trece testiranje, sudeci po prva dva nemam psihozu, al ovamo ovaj kaze da imam. a ja sam zbunjen. brate, ne cujem glasove i nikada i nisam i nemam deluzije, bar ne tipicne. sa druge strane muce me cudne i autisticne misli i tesko mi je pricati sa ljudima,al se opet druzim, imam 6-7 prijatelja koje redovno vidjam i nekako zablejimo, nekad vise cutim, nekad ne. u mnogo sam kompleksnoj situaciji.

Samo polako i samo hrabro,vidiÅ¡ i sam da korak po korak ideÅ¡ nabolje,te da Äitav taj proces dijagnostike postepeno napreduje...Prema tome,nema viÅ¡e potrebe za onolikom nervozom i onolikim stepenom panike.

Veruj u to da će na kraju sve biti u redu-i biće.

ne boj se nemas shizofreniju ja kao laik ti kazem i ja sam cuo glasove imao sumanute ideje pa nemam shizofreniju pijem lekove i to je to

F29 je ozbiljna dijagnoza. Ne bi se ja opustala. Ipak je to iz spektra psihoza.

Al ste zapeli za dijagnoze ko da je kraj svijeta.Bitno je kako se Äovjek osjeća.Nekoga drma anksioznoÅ¡t i gore je od nekog sa psihozom.Ja imam F29 i to me uopće ne zamara ,ili brine niti malo.Ne jer sam glup pa ne znam da je to ozbiljna dijagnoza,nego jer ne dozvoljam da to utiÄe na mene,kao Å¡to 10 godina nije utjecala ni F 20.1 dijagnoza ili ti paranoidna shizofrenija.Nikome dijagnoza ne piÅ¡e na Äelu,jednog dana je lakÅ¡e ostvariti neka prava sa težom dijagnozom.Ne znam zaÅ¡to smatrate ovo kao neku katastrofu,iz te kože se ne može.PrepuÅ¡tanje oÄaju zbog tamo nekog broja nikad nije bila moja opcija,niti će ikada biti.

Bravo,Joed...Po meni je to pravi naÄin gledanja na stvari.

Apsolutno se slažem sa Joedom. To su, i po meni, slova i brojke. Mnogo je važnije kako se ko oseća. Čitanje i listanje po Guglu o bolesti, samo možemo sebi da pogoršamo stanje.

I razmišljanje samo o tome pogoršava stanje.

Opsednuti,

Verujem da imaš neka interesovanja u životu, sport, filmovi..etc..pokušaj da se, ukoliko nisi zaposlen, baviš hobijima koje imaš. Čeka te još jedno testiranje..ukoliko i ono pokaže da nemaš psihozu, onda je verovatno tvoj dr pogrešio.

Ne priÄam ti onako..i sama sam bila u panici kada sam dobila dijagnozu bipolarnog poremećaja koju mi je postavila kekarka koja me je videla drugi put u životu..i to oba puta sam kod nje provela 10-15 minuta.

Bila sam time opterećena, Äitala sam o toj dijagnozi, preispitivala sebe i svoje ponaÅ¡anje, a onda mi je zamena te lekarke rekla da treba da menjam ustanovu u kojoj se leÄim i da nemam taj bipolarni...i da ne piÅ¡em dalje Å¡ta je sve žena ispriÄala o svojoj koleginici..

I novi psihijatar, koji je sada otišao iz Palmotićeve a kod koga sam provela sat i malo više, tokom razgovora sa mnom, zapanjio se zbog te Dg..i nije je upisao u svoj izveštaj.

Zaista sam bila opterećena dijagnozom i onda sam shvatila da je ta opterećenost bila glupost zbog koje sam se loše osećala.

Moj savet je da ne osluškuješ non stop svoje misli, da ih skreneš na neke druge stvari, ponavljam-hobi, neki sport, poznanici..

I saÄekaj to novo testiranje..nadam se da će sve biti ok.

PS. Budi hrabar i nemoj samog sebe da stigmatizuješ..F dijagnoze nisu tragedija..

I pogledaj po netu kako se bore ljudi oboleli od kancera i multiple skleroze..ima mnogo tekstova na netu..

Kad Äitam o tome, pomislim kako ne treba da se brinem zbog mojih F, M i G dijagnoza..

Devedeset posto pacijenat sa shizofrenijom i f29 je na jednoj ili dve klase lekova ukupno. Taj psihijatar ti je dao lekove koje pokrivaju sve dijagnoze od f20 sve do f70. A lekovi imaju razne nus pojave naroÄito kad ih je mnogo. Bezveze je nekom pored OKP dati dijagnozu anksioznosti kad OKP ukljuÄuje anksioznost i to mu je jedna od glavnih karakteristika.

Sigurno ima kod tebe nesto ali veruj mi nasi doktori ce ti sto pre prepisati psihozu ili neku bolescugu ako cuje da si pre toga blejao ili duvao ili pio sa ortacima, jos ako si isao nekoliko puta i bio uporan siguran sam da ce sto pre docekati samo da ti prepise neke cudne dijagnoze i lekove. Ja znam tako kad sam isao u pubertetu da pregledam kicmu jer sam mislio da mi je katastrofa kriva ili smetali su mi mladezi na licu, onda sam otisao kod provereni doktora i ljudi su me otkacili ali ja sam bio opet i opet i onda su mi rekli, da, katastrofa ti je kriva kicma itd. tako sam otisao i na privatnu kliniku i odrapili su me ko nikog za neko bezveze istezanje i vezbe. Mislim sta ocu da kazem nemoj suvise da se opterecujes i padas u ocaj.

Mislim da se sad slažem sa Lupus i da me gotovo ništa neće ubediti u suprotno. :shifty:

Nema,"izvozao" nas je,brate,za sve pare,i tu smo sami sebi krivi...No,u svakom sluÄaju-zna se Å¡ta sada sledi...Kazna!!! :wicked:

To sto kazes, ostao mi je samo izgled, verovatno moze da znaci da si bio sigurno izkompleksiran svojim fizickim izgledom pre dijagnoze.

Naša kokica (kako nema pristup forumu) me je zamolila da u njeno ime prenesem ovaj tekst, pa evo, možda pomogne Opsjednutom liku. ;)

Kaže:

"Postoji li šansa da ovo u moje ima objaviš na temi "pocetak shizofrenije, kako dalje?"?

Opsjednuti liku ovo nisi ti ovo je tvoja Schauma. F29 kod ovoliko jakog OKP-a? Of skroz! Nemoguće je, a tog govna se svi u akutnoj OKP fazi plaÅ¡imo, da nemaÅ¡ psihotiÄne elemente. To je jedna najnormalnija pojava. PreplaÅ¡eni (Älan foruma) se bojao vanzemaljaca, ja sam bila krajnje suvjerena i tumaÄila „znakove“ u svim dogaÄ‘ajima. „MagiÄno miÅ¡ljenje“ je tako klasiÄan dio opsesivno kompulzivnog poremećaja, poglavito onog Äisto opsesivnog s mentalnim kompulzijama poput ove tvoje.

Tvoja opsesija je organizirana oko straha od psihoze (https://www.intrusivethoughts.org/blog/living-with-the-fear-of-going-crazy/), dakle ovo što ti radiš na forumu je kompulzija. Ti pišeš, mi te razuvjeravamo, pa se sam razuvjeriš, pa nađeš dokaz da ipak hoćeš/ili imaš /ili pas mater psihozu i tako u krug.

Neka mi nitko ne zamjeri, ali dobronamjerni pokuÅ¡aji razuvjeravanja od strane Älanova foruma kako to nije big deal su potpuni promaÅ¡aj, jer ovo su tvoji simptomi, ovo Å¡to ti piÅ¡eÅ¡ je tvoj OCD. Da ti psihoza nije toliki problem nikada se ne bi opsesija baÅ¡ za to zakaÄila, jer ona traži upravo ono Å¡to je nama najvrjednije, najsvetije, sve naj da nas jebe u mozak baÅ¡ s time. To je takva bolest.

Probaj neÅ¡to novo, neÅ¡to divlje . Probaj svaki put kad pokuÅ¡avaÅ¡ osluÅ¡kivati sebe u želji da si dokažeÅ¡ da imaÅ¡/nemaÅ¡ psihozu to zapisati na papir. Misao koja je s tim povezana zapiÅ¡i ju, proÄitaj na glas i pored nje zapiÅ¡i „pogreÅ¡na poruka“. Dokle god se pojavljuju misli koje se slažu na taj “stack“ a vezane su uz tu prvu misao, proÄitaj to Å¡to si zapisao na glas i proÄitaj ovo „pogreÅ¡na poruka“ i dokle god te roka potreba za analizom, za uvjeravanjem, pa razuvjeravanjem Äitaj prvo misao, pa pogreÅ¡na poruka.

Ovo je važno:

NE ANALIZIRAJ, samo Äitaj.

Kad se opet pojavi misao nakon pauze ponovi postupak.

Ideja je da kad se zapitaÅ¡ jesi li psihotiÄan (na bilo koji naÄin) ne ideÅ¡ u daljnje analize, nego naprosto pustiÅ¡ tu misao u mozgu, nek je dio tebe, ne daj joj na važnosti, jer i tako ÄiniÅ¡ sve Å¡to realno i objektivno možeÅ¡:

• ideš kod psihijatra

• piti ćeš neke lijekove itd...

Drugim rijeÄima dajeÅ¡ sve od sebe da problem držiÅ¡ pod kontrolom,a sve ostalo je samoiscrpljivanje i ti to znaÅ¡, duboko u sebi znaÅ¡ da je zapravo u tome problem, a ja ti sad kažem da je to samo simptom.

Zasada toliko. Pozdrav cijelom forumskom plemenu. Ljubim vas lude, nisam ni ja puno bolja :*"

da napomenem da je ovo misjenje k

od novog psihijatra kod kog sam prvi put,a pise: Nalaz i misjenje; pretrijaza.okp lecio se u KCS. navodi napetost,popustio na fakultetu,socijalno se izoluje...objektivno potrebna korekcina farmako terapije.negira suicidalne misli,ideje ili tendencije.kontrola 09.04.2019, po potrebi i ranije.korekcija terapije: th:serotax 20mg 1+1/2 +0,lorazepam a 2,5 mg 3x1,olanzapin a 10mg 0+0+1, karbapin a 200mg 3x1/2

ordinirajuci lekar

dr Aleksandar Repac

U SLUCAJU POGORSANJA,APSTINENCIJALNOG SINDROMA ILI PSIHOTICNE DEKOMPEZACIJE UPUTITI U PB LAZA LAZAREVIC ILI UC!!!!!

Repac. Znam tpg lika...

Ako je iz Palmotićeve...

Trebala sam da idem kod njega preko druga(bivÅ¡eg) ali je kretenÄina od bivÅ¡eg druga sjebala stvari...

Je l ima repić, dužu kosu?

Ajte ljudo. Ja mislim kako me neko prati, imam neki Äudan osećaj u glavi, imala sam i glasove i razne tripove i nemam psihozu.

PotvrÄ‘eno i u Lazi Lazarević(konaÄno)