Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Opsednuti lik

pocetak shizofrenije, kako dalje?

Recommended Posts

Ja sam davno sanjala Å¡efovicu i kako gledam njenu terasu..sutradan ujutru sam joj ispriÄala ceo san ( ovo je mini mini verzija ) i Å¡efovica se zapanjila. Niko od kolega pa ni ja nisam bila u njenom stanu, a taÄno sam u snu videla terasu, cveće, sto, stolice, roÅ¡tilj, nov auto njenog muža ispred zgrade..A niko nije znao na poslu da su kupili auto.

I sve što sam sanjala zaista postoji u realnom životu, baš onako kao u snu.

To ne posmatram kao neku halucinaciju, viziju ili..ne znam Å¡ta je..to je Äini mi se, jedan jedini san u kome sam videla detalje iz stvarnog života.

ja nemam halucinacije i deluzije, ali imam kognitivnih i negativnih simptoma bolesti, a smatrali me najpametnijim u srednjoj. sad se ovde spustam na najnizi moguci nivo po ovom pisanju ovde. i da, ja sam jedan od retkih koji je shvatio da ima shizofreniju,pre same dijagnoze!

Zbog Äega smatraÅ¡ da se spuÅ¡taÅ¡ na "najniži mogući nivo",Opsednuti? :huh2: Ja to na tvom mestu ne bih posmatrala na takav naÄin,jer je to neÅ¡to Å¡to te samo vodi u dodatnu autostigmatizaciju...

Hoću reći,ne znam baš šta podrazumevaš pod "najnižim mogućim nivoom"...

to moje jadikovanje oko shizofrenije,doduse jace je to od mene, pa moram ostati dole.Al sta cu kad me pucaju avolacija,anhedonija i siromastvo celokupnog duha. osecam se ko ziv sahranjen, sreca pa jos imam prijatelje, oni me kolko tolko drze u zivotu.

Daj ljudi sta nastavljate da se primate, covek samo trazi da bude u centru paznje sa ovom pricom, kakva bre shizofrenija.

Druze nisi ti video s od shizofrenije.

lol, gde nisam, ubijaju me negativni simptomi.to sto nemam haludze je zato sto sam poceo sa terapijom jos pre bolesti.

Ala lupetaš. Uvreda za nas koji stvarno imamo problem. Pablo je skroz u pravu.

E al postaje smešno. "nema halucinacije al ima šizofreniju" hahahaha!!!

I ajde koje ti je to lekove Repac dao. I doze?

Ma lupeta.

Simptomi: Siromastvo misjenja i ideja, odsustvo motivacije i interesovanja,nedostatak emocija, velike teskoce u koncentraciji, dezorganizovane misli.Sto se tice terapije: Onzapin 10mg, lorazepam 3x2.5 mg, serotax 20mg.

Po tvom pisanju ne bi se reklo da si siromašan mislima i idejama. A svi ovi simptomi su znak depresije.

Ako misliš da imaš psihozu zbog Onzapina, nisi u pravu..on ili ostali antipsihotici se daju i onima kojima nije dijagnostifikovana psihoza.

Sadrže neke komponente koje nedostuju antidepresivima ( tako mi je objasnio moj ex psihijatar ).

sve osim dezorganizovanih misli, koje bogami imam itekako. jedva pricam sa ljudima koje znam ceo zivot. bio sam i u depresiji, bio sam i anksiozan, znam kako to izgleda i bogami ovo sad je dosta drugacije. a i imam dijagnozu f29 kod jednog psihijatra.

Ceo svet je poceo strano da mi deluje, ko da moram da sazream ispocetka, osecam se ko malo dete, ko da sam se degradirao, zamisjam drugi glas kad vodim unutrasnji monolog, zbunjen sam,zabrinut, poprilicno napet i agitiran. Kako prolazi vreme sve sam vise zbunjen. ta zbunjenost neverujem da je znak depreaije. Znam sebe od ranije i po tome zakljucujem da sam se degradirao, suvise je ovo za depresiju.

Niti su ti misli dezorijentisane niti išta navedeno...

F29 ti stoji da bi mogao bespl da uzimaš onzapin. Usput piješ najmanje doze onzapina. -. -.

PsihotiÄni piju minimum 20. Ja sam pila 30 nekad i preko pored aktavela i haldola. Sa stvarnim f29..

Sa sadašnjim f29(koju tvrdim nemam) pijem valjda 6mg rispolepta... Ili 9... Trebalo bi al ne pijem...

Pogledaj postove nekih koji su stvarno psihotiÄni... Možda primetiÅ¡ razliku..

A moj post ti je tipiÄan primer dezorijentisanih misli...

Tvrdim da nemam psihozu al pored tebe i tvog lupanja svi ćemo je podobijati...

Zato ljudi radi liÄne bezbednosti bolje da bež'mo.

Ovo boli moj već dovoljno malen IQ...

Brate, lik mi je bukvalno rekao ,,prepisacu vam ovo da bi usporili propadanje,, jos me pitao dal hocu da se ubijem, pa ako hocu da samn onda za Lazu.

Brate, lik mi je bukvalno rekao ,,prepisacu vam ovo da bi usporili propadanje,, jos me pitao dal hocu da se ubijem, pa ako hocu da samn onda za Lazu.

Nisi shvatio da je lik serator? Pa bravp za tvoju inteligenciju.

E znaš i meni dali šizofreniju u lazi pa su se u ostalim ustanovama krstili. Jer je NEMAM.

A mislim da i ti malo seruckaš. Ili lagiš. Ili izvrćeš. Nešto od ta tri... Eto za sad biće da imaš samo moju pažnju... Koja je vidiš kakva...

OK Opsednuti, imaš psihozu. I...šta dalje? Ništa. Piješ lekove. Ne umireš. I ponavljam, nemaš siromaštvo misli. Da imaš, ne bi otvarao teme, ne bi mogao da razmišljaš.

Da li primećuješ da se svi, pa i ti, vrtimo u krug oko tvoje dve teme?

Niko od nas nije ovde lekar da bi ti opisao sve faze bolesti. Svako prenosi svoje iskustvo.

Ja mogu da te sasluÅ¡am putem pp, ali ne dajem savete..a i Äitam sve ovde i odgovaram ti na postove.

Izvini..biću možda gruba- da li primećuješ da nerviraš ljude koji ti posvećuju svoje vreme ovde?

I još jedno pitanje- ukoliko ti i na testiranju utvrde da imaš psihozu..šta ćeš onda? Ljudi godinama sa tim žive. Bore se, padaju, tonu, dižu se gore..žive..

Na samom kraju- pored psihoza kojih se joÅ¡ bolesti užasavaÅ¡..mislim i na fiziÄke, ne samo na psihiÄke..

Pa ja imam f29 pa nije smak sveta...

dobro ljudi,rekao sam sta sam imao, rekli ste sta ste imali. hvala na savetima, drzacu se nekako. Nervira vas neko kuckanje preko neta, uredu, necu da smaram, sam sam sebi provalio dijagnozu, sam cu i da se borim ili da se ubijem. sigurno necu stajati u mestu

Ahahahhahahahhahah!!!

Ovo će možda biti ružno...

Ali ako misliš da si sam sebi provalio dijagnozu pa ti si brt... Uješću se za jezik...

Ovo je borba protiv same sebe..

Ok napisao si šta imaš aj sad pali sa tvpjim lušetanjrm. Iznervirao si više od pola foruma.

Dakle imamo Å¡izofreniÄara bez halucinacoja, sumanutih ideja, bez dezorijentisanosti, komunikativnog, povezanog stila pisanja.

Ako je ovaj šizofren pored mene je onda majka Tereza a ja sam nebznam jbtbšta onda.. I ostali koji imaju ozbiljnije probleme... Nama onda leka def nema...

Bio sam kod psihijatra sa majkom, ona mu je rekla kako se bojim shizofrenije, pa je on tako zakljucio da je nemam, iako je prvi put mislio da sam psihotican, sad mi vi objasnite kako na osnovu straha od shizofrenije neko moze da zakljuci da nemam ono cega se plasim? daje mi iste doze lekova, samo mi je povecao serotax. dal on od mene krije da imam bolest, posto me kljuka sa 10mg olanzapina koji blokira jedan od najbitnijih neurotransmitera? pomenuo sam mu da pijem povremeno i kaze mi da cu pre postati alkoholicar nego shizofrenicar.Ja nemam problem sa alkoholom, ali sa time da pricam i razmisljam imam itekako.

Koji to neurotransmiter blokira olanzapin?.Ostalo ne znam što komentirati osim da si pogledaš šifru na nalazu.

ti imas problem sa mislima opsednuti

uz seroxat ti je dat i ap da ti se razbistri glava, to je terapijska sema

nije ti dat haloperidol primera radi nego olanzapin, on je atipicni, ne antagonizuje samo dopaminske receptore, vec i neke druge

u usa postoji kombinovani lek fluoksetin i olanzapin koji se daje kod teskih depresija npr

risperidon, olanzapin najcesce se daju kad su izrazene te prisilne misli, kod okp npr, a postoje i dg samo prisilne misli i samo prisilne radnje

Poenta je u tome sto on sa jedne strane tvrdi da nemam shizofreniju, a sa druge strane mi daje ap koji ima uzasna nezeljena dejstva, pa ako sam normalan sto bih to uzimao koji djavo? ja mislim da nisam, pa uzimam. al ajde onda nek mi potvrdi dijagnozu lepo pa da znam i ja i moji roditelji na cemu sam.Ma koja depresija,niti imam osecanje tuge, niti krivice, ja osecanja vise nemam, osim anksioznosti.Negativni simptomi psihoze mene muce. Zaravnjen afekat, alogija, avolacija,asocijalnost. Nikad u zivotu nisam bio asocijalan do pre godinu dana, kad sam poceo da se raspadam.