Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Opsednuti lik

pocetak shizofrenije, kako dalje?

Recommended Posts

@cicina gazdarica drugi je psihijatar idem zato sto smatram da drzavne psihijatre mrzi da rade svoj posao,ali vidim sad i da privatni nisu mnogo bolji, bar ne prema meni, mozda imam neku odbijajucu energiju.hvala na preporuci. @fenix pre bih rekao da ne vole da rade sa psihoticnim ljudima,nego sa neuroticnim, jer neuroticarima mogu dosta pomoci, a psihoticarima mnogo manje.

@cicina gazdarica drugi je psihijatar idem zato sto smatram da drzavne psihijatre mrzi da rade svoj posao,ali vidim sad i da privatni nisu mnogo bolji, bar ne prema meni, mozda imam neku odbijajucu energiju.hvala na preporuci. @fenix pre bih rekao da ne vole da rade sa psihoticnim ljudima,nego sa neuroticnim, jer neuroticarima mogu dosta pomoci, a psihoticarima mnogo manje.

Zapravo je obrnuto jer se psihoza ugl sanira lekovima. Neuroza ne nestaje od lekova nego baš mora psihoterapija.

Nznm.. Mrze ih da rade i Äekaju neki povod gde bo se osetili važnim. Većina.

Ali ne i moja doktorka iz kliniÄkpg.. Koja je sad u Americi. Tim povodom joÅ¡ jedno Å¡mrc.

Mada ona je tvrdila da nemam psihozu dok svi pstali tvrde da je imam... No to sad nije ni važno?

psihoza se ne sanira lekovima,kamo srece da je tako, nego par njenih simptoma. neurozu je moguce ,,sanirati,, a psihozu,nazalost ne.

Ajde doktore prosvetli nas.

Zapravo sve je invidualno od sluÄaja do sluÄaja.

Tvoja neuroza je nemoguća za leÄenje jer nećeÅ¡ da saraÄ‘ujeÅ¡, neÄija psihoza može da se leÄi jer saeaÄ‘uje. I obrnuto.

Moze psihoza da se leci, ali ne moze da se izleci,moze da se poboljsa. neuroza moze skroz da se izleci.neuroticari su funkcionalniji od psihoticara u 99posto slucajeva, imam drugare neuroticare koji zavrsavaju faks plus rade i imaju puno drustva, tako nesto je retko kod psihoze. Ja nazalost, verovatno imam psihozu,sad psihijatar sumnja na to,iako mu ,,ne zvucim psihoticno,, i ocu da saradjujem.

Da ne budem ovde pesimista, mozda u buducnosti smisle neki lek koji moze izleciti ili bar znacajno poboljsati stanje psihoticara. mnoga se istrazivanja rade jer veliki broj ljudi pati od psihoze.na nama je da se nadamo.

Ja nazalost, verovatno imam psihozu,sad psihijatar sumnja na to,iako mu ,,ne zvucim psihoticno,, i ocu da saradjujem.

Da li doktor sumnja ili je postavio dijagnozu i piše ti dijagnoza psihoze u izveštaju?

Sumnja zbog blokada misli i zbog zamisjanja drugih glasova kad vodim unutrasnji monolog. nije dao izvestaj, samo mi je rekao: ne zvucis psihoticno, ali moguce je da si u pocetnoj fazi psihoze.

nije meni ljudi dobro nimalo.

Opusti se. Do pre par meseci i ja sam imala identiÄne simptome kao i ti. Te sam imala Å¡izofreniju, te psihozu, te glasove. I znaÅ¡ Å¡ta? NiÅ¡ta. To je samo umiÅ¡ljanje. PriÄala sam sa psihologom i psihijatrom obe su divne. Samo Okp. I pokreni se. Kreni u teretanu, na sport. Å to viÅ¡e idi meÄ‘u ljude makar u park.

Hvala na ohrebrenju,ali ja sam siguran da imam psihozu, nemam emocija, blokade misli, siromastvo misjenja, kognitivni problemi, stalna derealizacija. postoji jedan najgori oblik shizofrenije, u njemu su deluzije i halucinacije retke, a naglasena je izuzetna regresija i dezorganizovano misjenje. zove se dezorganizovana shizofrenija, toga se bojim, radije bih cuo glasove, a da zadrzim inteligenciju, nego da mi propadne inteligencija od dezorganizovane shizofrenije.

Joj,kad sam ja prouÄavao dezorganiziranu shizofreniju.Vidim da si u toj fazi prouÄavanja,onda valjda i znaÅ¡ da je jako rijetka, i Å¡anse da ju dobiÅ¡ su skoro nikakve.

Hvala na ohrabrenju, ne znam sta cu, ne znam sta mi je, na lakon poslu pravim dosta greska,imam kognitivne probleme, a poticem iz fakultetski obrazovane familije i uvek sam vazio za pametno dete/momka. sad sam glup ko tocak, nemam vise stavove ni o cemu, jedva pricam itd. nemam halucinacije, ali cudno mi je da je ovo sve od depresije ili tako neceg, opet nemam te klasicne simptome shizofrenije. bas sam u pat poziciji, osecam se tupo, cei zivot mi je postao nekako besmislen,prazan, tup, kuda god da pogledam ne vidim nista, razmisjanja autisticna. Niko osim mene ne zna koju ja maglu i dim od zivota zivim, sve je nekako zbrkano, konfuzno, besmisleno. Ne mogu uzivati ninu cemu. ma uzas, nedao bog nikome. ovo nije zivot ovo je ne znam ni ja sta. Imam suicidalne misli redivno, ali muda nemam ubiti se, zbog glupog instinkta za samoprezivljavanje.

Hvala na ohrebrenju,ali ja sam siguran da imam psihozu, nemam emocija, blokade misli, siromastvo misjenja, kognitivni problemi, stalna derealizacija. postoji jedan najgori oblik shizofrenije, u njemu su deluzije i halucinacije retke, a naglasena je izuzetna regresija i dezorganizovano misjenje. zove se dezorganizovana shizofrenija, toga se bojim, radije bih cuo glasove, a da zadrzim inteligenciju, nego da mi propadne inteligencija od dezorganizovane shizofrenije.

Mozes li mi pojasniti sta je dezorganizovana shizofrenija?

naravno da mogu, to je najgori oblik od 4 oblika shizofrenije, koji se karakterise izuzetno dezorganizovanom misjenju, govoru i ponasanju, misli se prekidaju/blokiraju, skacu sa jednog pravca u drugi, bolesnici se ponasaju kao mala deca,smeju se kad ne treba, prave cudne grimase, inteligencija i skoro sve kognotivne sposobnosti se gube, dementna postaje osoba, jedva da moze i da opere zube kolko je neorganizovana. ukratko licnost bude opustosena. nedo bog nikome.

i sto je najzanimljivije u tom obliku su rerke deluzije i halucinacije. jer je bolest okarakterisana negativnim simptomima, koji, inace, vise uticu na disfunkcionalnost od pozitivnih.

Opsednuti, nemoj da se ljutiš, ja sam laik, neću da postavljam sada dijagnoze, ali sve ovo što pišeš ja sam proživela- veći deo...i dijagnoza mi je bila teža depresija..sada sam u remisiji.

I zaista mislim da si opsednut shizofrenijom. Šta će se konkretno desiti u tvom životu ako se pod

A.) Donese struÄna dijagnoza i utvrdi da STVARNO imaÅ¡ shizofreniju

B.) Lekari, privatni i državni, napišu u izveštaju da imaš teži oblik depresije F32.2.

Razmisli i o opciji A i o opciji B.

Ja da mogu sad bih te odvela u Lazu Lazarević da vidiš pta je šizpfrenija. Sve palete nje...

I svi oni negiraju da je imaju.

Kao Å¡to aj negiram psihozu. (al ja je stv nemam xD)

To nam je svima u psihozi koji se ne leÄimo ili smo u procesu zajedniÄko. Negiranje.

Ti bukvalno ne bi bio sposoban da piÅ¡eÅ¡ ovde na ovaj naÄin i da odgovaraÅ¡ na relativno komplikovana pitanja relativno koherentno da je u pitanju tako neÅ¡to.

U sluÄaju koji ti zamiÅ¡ljaÅ¡, a iz mog iskustva, bez karikiranja, to bi izgledalo nekako ovako.

Na pitanje koje ti je postavio artur, ti bi promaÅ¡io temu i rekao neÅ¡to sasvim Äetvrto, kao, npr: "Da li možeÅ¡ da mi pojasniÅ¡ Å¡ta je to dezorganizovana shizofrenija?", odgovor osobe koju opisujeÅ¡ bi bio neÅ¡to kao:

"Ajde da pravimo kolaÄe, oni su roboti sakriveni, ja sam njih sve prijavio policiji, moji krokodili su svuda, Snupi je moj pas, a ne ÄŒarlijev".

Ti si sasvim taÄno razmeo Å¡ta te je Äovek pitao i odgovorio shodno pitanju, i to ne baÅ¡ krajnje uprošćenim reÄnikom.

ZnaÄi usled bolesti, mi se možemo ponaÅ¡ati kao da smo malo gluplji, da se grubo izrazim, to ne znaÄi da je opao nivo inteligencije kao da je u pitanju temperatura vazduha, ili nivo Å¡ećera u krvi, nego je to - smanjena dostupnost intelektualnih kapaciteta.

Inteligencija kao inteligencija ne nestaje.

Mazo svaka Äast. OdliÄno objaÅ¡njenje.

Ne znam zasto se uopste trudite, on je pametniji od svih nas, zajedno.

Opsednuti,ponovo ću ti reći ono Å¡to sam ti već jednom ovde rekla (a Äini mi se da je to i Kokica daleko bolje od mene bila objasnila)...Naime,tebe je OKP u tolikoj meri "uzeo pod svoje" da ti se je poÄelo u glavi brkati Å¡ta je ono Å¡to je realno i objektivno,a Å¡ta prisilno i iracionalno...

Da li nam možeš reći šta ti trenutno piješ od terapije i u kojim dozama (ukoliko ovo moje pitanje iz nekog razloga nije isuviše indiskretno)?

Lupus, zato Å¡to sam videla da ovu temu Äitaju i neregistrovani. Poslužiće nekome možda.

Pa neregistrovani od ove teme mogu samo da Å¡iznu.

Svelo se na ubeđivanje JEDNE osobe a nas je STO.

Ne vredi, treba samo odustato i pustiti Äoveka nek piskara Å¡ta hoće nama treba biti ignore.

Psim ako se NEKADA sluÄajno desi da post bude smislen. Mada Äisto sumnjam u to.

Pa neregistrovani od ove teme mogu samo da Å¡iznu.

:lol: