Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
anksioznosthaman

Oscilacija anksioznosti paroksizmalna anksioznost

Recommended Posts

Pozdrav, koliki je najduzi period kad se osjecate super bez i malo anksioznosti, da bi se ponovno vratila tjeskoba? Je li ljepse vrijeme pozitivno djeluje na vasu anksioznost?

Period kada se imam Äime baviti, zanimati, kada nasuprot misli da da na kraju ipak niÅ¡ta neće biti u redu, stoji optimizam ili pak ne razmiÅ¡ljam o tome, kada donekle u napred ne strepim od nekih sociofobiÄnih situacija i sliÄno, ne znam možda može da potraje do par dana bez i malo anksioznosti.

Trebalo bi da mi lepo vreme utiÄe pozitivno na bolje stanje, takoÄ‘e boravak na lepom vremenu mi smanji anksioznost, tada se uÄestanost misli smanji i loÅ¡ih i bilo kakvih drugih.

Mislim uloga svjetlosti za serotonin je jako vazna tako da smatram da je ljeto pozitivno za anksiozne. Kakvo ti je razmisljanje u tim danima bez imalo anksioznosti? Osjecas li se da si kao nov, pun snage i elana?

Ume da bude baÅ¡ onakvo kakvo bi trebalo da bude, ali bude i euforiÄno, neÅ¡to kao tok pijanih Å¡aljivih misli, ma da to već može da bude i crta liÄnosti. Donekle se osećam kao nov, osećam se pun elana, ali ne preterano moćno i snažno za to bi verovatno redovna fiziÄka aktivnost pomogla.

koristis li ista od terapije? Kod mene bude perioda extra cak da se cudim kako se dobro osjecam i onda bum tjeskoba i gomila misli kao da cu puknut? Jel slicno?

Edited by maza
Uklonjeni hijeroglifi.

Duže vreme ne koristim nikakvu terapiju. SliÄno je, ali bih rekao da je to pre moglo da mi se desi bez i trunke razloga, jednostavno samo pomisao Å¡ta sve može Äoveku da se desi i onada misli da će tako biti, dok sad tek ako se javi neka mala ili drugaÄija mogućnost da će doći do loÅ¡ih stvari onda mi se to javi Å¡to kažeÅ¡, tako da je po tom pitanju ipak bolje, samo mi se možda te mogućnosti sad Äešće javljaju, jbg. ne znam ni sam taÄno.

Kad citam sta pises kao da sam ja pisao. Ne koristim ni ja nista od terapije. Extra funkcionisem i onda odjednom pocnem iscekivati anksioznost, misli i naravno na kraju i dodju... Mislim da smo se vise vezali za anksioznost nego kad normalno funkcionisemo... Samo to kad bi promijenili ne bibje ni bilo...

sunceva svetlost ima znacajnu ulogu u pomoci i oko depre i oko anksioznosti, daje coveku neku poletnost.