Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Fenix.

Analgetici, protiv bolova i druga dejstva

Recommended Posts

znao je i Prince

Naravno, pa nemoj misliti da ja tebi išta pametujem ovdje.

Vjeruj, ja sam to spoznao u puno bolnijim uvjetima nego on. Dao Bog da nikada nisam saznao kako to udara, a vjerujem da ćeš se i ti složiti s time kada to ovako kažem.

Kada ti oderu svu kožu onda vriÅ¡tiÅ¡, zapomažeÅ¡ Äak i uz Sufentu.

Ne govore ljudi uzalud - Kožu su mu odrali. :(

Benzose bez recepta su ukinuli 2002., antidepresive i hipnotike stranih proizvodjaca tek pocetkom ove decenije. Kad su ukinuli benzose, tad je pocelo divljanje cena kod privatnika, do tada su sasvim pristupacni, reda velicine 10 eura.

Vidiš, ispadne da smo mi ovdje ili bili liberalniji ili jednostavno potpuno luđi. :D

2009. sam ti bez imalo problema bilo gdje u Zagrebu (ili ikojem drugom mjestu) kupovao kutiju Xanaxa od 1mg za 15kn (cca. 2€).

neee, ovo za Princea sam napisao kao neko upozorenje neupućenom Äitaocu, ne tebi !

poznata mi je tvoja situacija, a u ratu sam ležao u sobi do žene koja je zadobila opekotine, sva je bila umotana u zavoje i ta patnja se ne može opisati. nije preživjela.

Sve ok, ne brini, nisam krivo razumio a i naravno ako je iÅ¡ta korektno na ovom forumu to je upozoriti nekoga na neÅ¡to Å¡to može biti negativno (ili Äak, dapaÄe, pogubno).

Hvala bogu i ovako sam isprobao dovoljno gluposti i svaÅ¡ta zbog toga proÅ¡ao a i ja Äesto imam potrebu nekome (ma bilo kome) reći - Heeej, pa nemoj da na kraju budeÅ¡ kao ja.

Upozoriti nekoga je u krajnju ruku humano, a i istina ja sam gotovo na neozbiljnoj bazi karikirao jednu situaciju (koja Äak ni smjeÅ¡na nije, hehehe). :)

Opet (sada ti mene nemoj krivo shvatiti, Äisto da se ne vrtimo u krug, hihihi), ne uzdižem ja te bolove, Å¡to ja znam evo ja sada, recimo, ne bih volio da me zub boli i sada mi to iz danaÅ¡nje perspektive izgleda kao veća bol.

Tko će ga znati, znaÅ¡ i sam da je sve subjektivno, pa Äak i bol, a znaÅ¡ i da nekako sve to negativno potiskujemo tokom vremena pa nam na kraju i ne izgleda tako gadno.

No da su ljude palili na lomaÄama upravo s odreÄ‘enim razlogom jesu, to je naravno bio vrhunac sadizma ali bogami i vrhunac neke boli kroz koju je žrtva prolazila. Giljotina zvuÄi gotovo pa humano.

Vjerojatno smo ti ta žena i ja bili sliÄno opeÄeni, jer sam bio uvijen (bukvalno i doslovno) od malog prsta na nogama do tjemena. Sve uvijeno, sve se trebalo previjati svaki vražji dan, a svako previjanje kao da ti nanovo svu kožu skidaju.

Mah, bilo proÅ¡lo ne ponovilo se. Eto imao sam (naravno da sam imao) viÅ¡e sreće od te nesretne žene, jer i uz one prognoze da neću ni ja izvuÄi živu glavu eto me (inaÄe je kod opeklina kuriozitet da se tek nakon nekog vremena sve pogorÅ¡a i sve poÄne otkazivati, jedno za drugim, pa je i kod mene bilo zanimljivo da iako sam se želio ubiti u jednom trenutku svijesti u bolnici, znajući tu Äinjenicu, poÄeo sam doslovno blejati ljudima kako ću umrijeti, baÅ¡-baÅ¡ kao malo dijete plakao, eto toliko na konto suicida).

Ovde možete priÄati o svojim iskustvima sa analgeticima, kako su uticali na vas itd.

Fentanyl ili ti Sufenta. Jao kako se od toga lebdi.

Nadju uvijek nesto jace,s ovim si Voyager :)

KoliÄina veliÄine zrnceta peska može da vas ubije. Karfentanil je oko 100 puta toksiÄniji od fentanila i oko 10.000 puta toksiÄniji od morfijuma -

http://informer.rs/vesti/svet/356868/karfentanil-nova-droga-opasnija-heroina-koristili-uspavaju-slonove-medvede-danas-zbog-nje-gubimo-ljudske-zivote

Informer? Znaš li ti kakva je to novina? :lol:

Za glavobolje i ostale bolove uzmem Brufen granule 600mg i Normabel 2 do 6mg, po potrebi.

Kad bolovi popuste osjećam se neobiÄno "svježe" u glavi. Bolje

i fiziÄki i psihiÄki.

I kad uzmem samo Brufen doÄ‘e do te psihiÄke ugode. Pitam se zaÅ¡to je tako?

Možda uÄini krv rjeÄ‘om, možda promijeni pritisak, pojaÄa cirkulaciju. Zanima me iz viÅ¡e razloga.

Ja ovih dana po potrebi pijem dva Rapidola S od 400mg i osećam samo da me ne boli rame ili glava-za te bolove pijem.

I zaista sam zapanjena: posle analgetika nemam osećaj da me on psihiÄki obara, isto tako i kad pijem Ksalol od 0,5 mg ne osećam da me smiruje.

Da li sam ja toliko nervozna i napeta, pa osetim samo da se oslobaÄ‘am napetosti uveÄe kad popijem dva Ksalola od 0,5 mg ili su mi potrebne stalno neke "konjske doze"?

Možda je to zbog težine..još se nisam sa 89 spustila na 85 kg.. :blush:

I kad uzmem samo Brufen doÄ‘e do te psihiÄke ugode. Pitam se zaÅ¡to je tako?

Možda uÄini krv rjeÄ‘om, možda promijeni pritisak, pojaÄa cirkulaciju. Zanima me iz viÅ¡e razloga.

može se na netu naći dosta informacija o sliÄnosti izmeÄ‘u fiziÄke i psihiÄke boli,

analgetici vjerovatno djeluju na oboje.

Brufen siri krvne sudove. Meni daje osecaj da mi je toplije, ali ga koristim kad bas moram.

Sad u poslednje vreme savetuju uzimanje Brufena u gel kapsulama jer imaju manje stetno dejstvo na probavni trakt. To narocito vazi za nas koji patimo od hronicnih bolova, a prepisan nam je.

Imam problema sa kicmom, uzasne bolove gde nijedan lek od NSAIL (diklofen, brufen, paracetamol, naproksen itd itd) do onih GABA nije pomogao niti sam ih osecala.

I na kraju dobijem od dr recept (dupli) za TRODON kapsule od 50 mg.

Kaze dr, uzimaj samo po potrebi kad imas BAS jake bolove (a ja ih imam konstantno vec mesecima), da ne bi doslo do zavisnosti. Ako uzimam svaki dan, nek to bude max 10 dana i obustava do daljnjeg.

Popila pre par dana prvi Trodon.

Iskreno, i dalje sam imala te jbne bolove u ledjima, aliiiii zato sam PRVI PUT nakon 10 godina, bila smirena, raspolozena za razgovor, planove, zivot uopste.

Od te topline u meni sam i zaboravila kratkotrajno na bol, vec uzivala u osecaju da sam PSIHICKI DOBRO.

Dobro u smislu kako bi svaki od AD koji sam bezuspesno pila do sad trebao da deluje na mene (a sve sam ih izvrtela i nije bilo pozitivnog efekta, cak naprotiv, padala sam jos gore uz sve moguce nus pojave).

Zasto ne izmisle AD koji deluje na CNS i serotonin kao sto trodon deluje ako vec ne postoji takav? :(

Naravno, od straha da se ne navucem, pila sam ga 3 dana (i osetila olaksanje od zivota), pa sam pauzirala 7 i opet 3, pa opet pauza i sad trenutno imam manje bolove, podnosljii su ali ja toooliko zelim da osetim onaj osecaj MIRA, SRECE (nije euforija, vec bas onako normalno raspolozenje kakvo bih trebala da imam, a nemam), VOLJE ZA SVIM.... da cu popiti jos danas jedan trodon i prvom prilikom pri poseti psihijatru reci kako je delovao na mene i

DA LI POSTOJI NEKI DRUGI LEK koji ne spada u opoidne analgetike, koji bi mi on prepisao, a da ovako deluje na moj mozak.

Jer vec duuugo ne mozemo da nadjemo pravu kombinaciju lekova za mene, bas zbog mojih losih reakcija na AD. Zivim u paklu. Zapravo, ne zivim, vise zivota ima u ovoj biljci u saksiji nego u meni.

Inace dg mi je depresija i anksioznost. + Panicni poremecaj.

On 5/15/2019 at 10:54 AM, derailed said:

Od te topline u meni sam i zaboravila kratkotrajno na bol, vec uzivala u osecaju da sam PSIHICKI DOBRO

...

Zasto ne izmisle AD koji deluje na CNS i serotonin kao sto trodon deluje ako vec ne postoji takav? :(

...

DA LI POSTOJI NEKI DRUGI LEK koji ne spada u opoidne analgetike, koji bi mi on prepisao, a da ovako deluje na moj mozak.

Ta toplina i ugoda od trodona dolaze zbog njegovog opoidnog dejstva.

Ne postoji drugi lijek koji bi slično djelovao, a da isto nije opoid, opijat.

To lijepo što si ti iskusila zove se drogiranje, doduše legalno.

ANALGETICI... :droolx::droolx::droolx: Ako ih ne pijem zbog zubobolje pijem ih zbog noge koja prokleto jako boli jer mi je jedna od tri kosti lose srasla.. Giips nije pomagao, prosto lose je namestena... Jebem ih kada placaju da zavrse medicinu :ireful2:

Mene cesto sve boli... Debela, matora, sedim po ceo dan na poslu itd.

Pijem ili brufen 3x400mg (jer manje doze ne deluju) ili paracetamol 2x500mg.

Ali u podlednje vreme izbegavam, jer i kad pijem to onako me tupo boli. Zivim u izuzetno vlaznoj sredini, gde je vlaga prosecno preko 70% a cesto je nocu preko 90%, bez kise. I to je meni tesko jer imam od detinjstva reumatske bolove, odrasla sam u vlaznoj kucici nekoj, zidovi su nam bili mokri do pola... I onda trpim, navikla sam.

A trodon i te druge lekove sam nekad pila, ali nista meni to nije delovalo...

Jedino kad sam bila u Americi, oni imaju neki Excedrin, to je mesavina neka 3 analgetika, kao nas kafetin ili tako nesto, e to mi je delovalo fenomenalno, samo sto rastura zeludac... Ali ako ima neko jake bolove, toplo preporucujem, mozda sad ima i u Evropi...

aspirin/andol nemojte ako pijete AD, ostalo moze sem opioida trodona itd. jer je povecan rizik od serotoninskog sindroma, cak i kafetin ne pijem jer ima opioid codein u sebi

4 hours ago, Koba said:

aspirin/andol nemojte ako pijete AD, ostalo moze sem opioida trodona itd. jer je povecan rizik od serotoninskog sindroma, cak i kafetin ne pijem jer ima opioid codein u sebi

Meni je bio prepisan andol 100mgx2, iako su videli da pijem AD. Bio mi je prepisan i zbog bolova(nista nije radilo) i da mi ne stvor tromb u nozi jer sam imala tezak prelom i na zalost jedna kost ce biti trajno deformisana... Sepam i dalje al mogu da potrcim.... Ume JAKO da zaboli da ne vredi nijedan analgetik... 

7 hours ago, Fenix. said:

Meni je bio prepisan andol 100mgx2, iako su videli da pijem AD. Bio mi je prepisan i zbog bolova(nista nije radilo) i da mi ne stvor tromb u nozi jer sam imala tezak prelom i na zalost jedna kost ce biti trajno deformisana... Sepam i dalje al mogu da potrcim.... Ume JAKO da zaboli da ne vredi nijedan analgetik... 

Draga, ako pijes aspirin kao prevenciju za kolagulaciju, dovoljno ti je 60mg dnevno, a to znaci komadic tablete... mozes da kupis obican aspirin, oni su obicno od 325mg ili 500mg i dakle podelis to na par delova i uzimas dnevno  po komadic. To ti nece odkloniti bol, ali deluje anti-koagulansno. Aspirin 100 ili kako to vec zovu, to sto prodaju po apotekama matorim ljudima, to je pljacka jer je potrebno samo piti male doze i nemora da bude bas 100mg i sto bi kupovala posebno pakovanje od 100mg aspirina kad mozes za mnogo manje para da kupis obican aspirin/andol i podelis tabletu?

A za bolove u kostima ti nema mnogo izbora, obicno prepisuju one nesteroidne antireumatike tipa brufen ili diklofenak, to kao moze d apomogne kod takvih bolova. A moraces pre ili kasnije da ides kod ortopeda da ti ponovo nameste tu nogu, jer koliko shvatam, nije ti pravilno zarasla. Moras, nemoj da se plasis... idi, pa ako treba ponovo u gips, bolje da izdrzis 3 meseca u gipsu i posle normalno hodas, nego da trpis bolove celog zivota... Cuvaj se molim te...

15 minutes ago, ruzza said:

Draga, ako pijes aspirin kao prevenciju za kolagulaciju, dovoljno ti je 60mg dnevno, a to znaci komadic tablete... mozes da kupis obican aspirin, oni su obicno od 325mg ili 500mg i dakle podelis to na par delova i uzimas dnevno  po komadic. To ti nece odkloniti bol, ali deluje anti-koagulansno. Aspirin 100 ili kako to vec zovu, to sto prodaju po apotekama matorim ljudima, to je pljacka jer je potrebno samo piti male doze i nemora da bude bas 100mg i sto bi kupovala posebno pakovanje od 100mg aspirina kad mozes za mnogo manje para da kupis obican aspirin/andol i podelis tabletu?

A za bolove u kostima ti nema mnogo izbora, obicno prepisuju one nesteroidne antireumatike tipa brufen ili diklofenak, to kao moze d apomogne kod takvih bolova. A moraces pre ili kasnije da ides kod ortopeda da ti ponovo nameste tu nogu, jer koliko shvatam, nije ti pravilno zarasla. Moras, nemoj da se plasis... idi, pa ako treba ponovo u gips, bolje da izdrzis 3 meseca u gipsu i posle normalno hodas, nego da trpis bolove celog zivota... Cuvaj se molim te...

Ma nisu mi u apoteci preporucili nego mi dr prepisao.

6 hours ago, Fenix. said:

Ma nisu mi u apoteci preporucili nego mi dr prepisao.

Doktori su ista banda kao i farmaceuti, sve je to postala mafija koju zabole dupe za sve nas... samo pisu recepte i bas ih briga sta pisu...

2 hours ago, ruzza said:

Doktori su ista banda kao i farmaceuti, sve je to postala mafija koju zabole dupe za sve nas... samo pisu recepte i bas ih briga sta pisu...

Bukvalno. Za aritmiju oce da mi da lek, za mucninu lek ma za to sto trepcem brze od proseka ce ti dati lek... uzas 

jao ruzzo, ne znam. da mi nije ovih antidepresiva ko zna sta bi bilo sa mnom

za ovo sto si napisala za aspirin za cirkulaciju, secam se da je moj otac pre 25 godina seckao anbol onaj sto je bio u providnoj plastici i tako pio

45 minutes ago, Koba said:

jao ruzzo, ne znam. da mi nije ovih antidepresiva ko zna sta bi bilo sa mnom

za ovo sto si napisala za aspirin za cirkulaciju, secam se da je moj otac pre 25 godina seckao anbol onaj sto je bio u providnoj plastici i tako pio

Razumem te, evo i ja pijem ponovo antidepresive... bila sam dve godine skoro bez ikak ih llekoa, al nije islo na bolje... pa sam se rvatila, sta cu... neke lekove valjda moramo da uzimamo... ali sta da se radi...

Ljudi, skrenula bih vam pažnju da su lekovi na bazi acecalicijalne kiseline opasni za krvne sudove i sistem organa za varenje. Posle iskustva koje je 2018. imala majka Cicine gazdarice sa nesvarenim Cardiopirinom u želucu, moja mama je pre mesec i po zamalo umrla jer je zbog istog tog leka koji je uzimala godinama posle ERCP pukao krvni sud u želucu. NEMOJTE IH UZIMATI KAO PREVENTIVU.