Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Opsednuti lik

psihoza i drustveni zivot

Recommended Posts

kako vasa psihoza utice na vas drustveni zivot?jel imate neko drustvo? kako se osecate u socijalnim interakcijama i kako se snalazite? imate li neke sablone po kojima pricate i neke fore na koje se tu snalazite?

Imam prijatelje s kojima se družim,dva jako dobra frenda.I jako puno poznanika s kojima pijem kavu kad se sretnemo.Imam i curu s kojom sam 9 godina.Dakle imam društveni život,volim se družiti s ljudima,ali volim i puno biti sam.Uglavnom zbog psihoze mi ne pati društveni život.

Nemam buhahaahha. Imam hmm.. Jednu najnolji prijateljicu, jednog deÄka, i odavde par njih.

Al kako je krenilo skresaću i to na samo ovk dvoje prvo pomenutih. :')

Ma dj bre psihoza i društven život. Blago onom ko može.

Ja sam bila poluizolovana iz straha da ću imati graniÄarski meltdown pred ljudima, dugo dugo. Jedna stvar koja pomaže je prihvatanje nekih druÅ¡tvenih konvencija i postavljanje granica.

a kakvi ste bili pre psihoze, gpl-a, jel ste imali dosta bolji drustveni zivot?

Rođena sam sa dva poremećaja. Ili ti dobila sam ih pre 4te godine. AdHD i bipolar(nemoguće dete) nikada, NIKADA ja nisam imala dobar, normalan socijalni status.

Ili sam na vrhu(mada je kratko trajalo) ili slroz dole izvređana, ponižena i u fazonu ko tb jb Fenixe...

Ne osporavam da sam i ja kriva za to. Najverovatnije većim dwlom. Pogptovo sada, ni ne trudim se da pstvarim nešto neki socijalni život.

potpuno socijalizovan i srećan uz obiÄne pubertetske muke

Kako izgleda obiÄan pubertet i njegovi problemi. Ja to nisam proživela..

obiÄan pubertet je onaj koji provedeÅ¡ istražujući sa svojom ekipom svet oko sebe i ne trpiÅ¡ nasilje

smatram ja...

Ja istražujem ceo život mada su Äesti momenti kada me niÅ¡ta ne zanima...hah

OÄajno.

Bio sam premorbidno jako socijalan, a kad je nastupila psihoza, promenim broj telefona, i sve preseÄem.

a kakvi ste bili pre psihoze, gpl-a, jel ste imali dosta bolji drustveni zivot?

Nemam život pre GPL-a, možda kao dete do 5-7 godina. Pošto su moji bili surovi, kod mene je on brzo krenuo.

I do 2018. godine, a rođena sam 1983, postojao je taj strah da svugde sve i svakoga sramotim. Onda sam se jednostavno našla među ljudima koje boli uvo za sve i samo mi je ostao strah od odbijanja i napuštanja. "Samo".

Skrenuh malo sa teme, ipak je o psihozama. Izvinjavam se.

Na moj društveni život je pozitivno delovala psihoza. Svi koji nisu trebali su se razbežali kad su saznali da imam psihozu...onda sam kasnije upoznala ljude koji su me prihvatili takvu kakva jesam. Tako da... iz tog ugla gledano imam iskrenije i bolje prijatelje sad nego nekad.