Jump to content
Depresija Forum
Hyperdrive

Insekti koji mogu da nas ubiju

Recommended Posts

Izgleda.

Inače, promašilo pola ljudi temu. Smrdibuba, bubašvaba i bogomoljka nikoga nisu ubile...valjda?

Najviše ljudi od početka beleženja istorije ubili su komarci. Malarija.

Paukovi: crna udovica, australijski levkač, brazilski banana-pauk, i naravno škorpije. Zanimljvo, tarantule me ne plaše.
Pčele volim jer prave med i divna su bića. Plašim se stršljenova zbog otrova i mrzim ih jer uništavaju pčelinjake. Ose isto. U starome stanu nam se bio zapatio osinjak u kutiji od šalona. Zanimljivo, nisu bile agresivne. Nisu me dirale i ja nisam dirao njih, a nisam ni mogao. Kanio sam se da kupim šešir sa mrežom u pčelarskoj zadruzi i da im se naj... majke ali uvek je iskrsavalo nešto preče. Uveče sam mogao čuti kako krckaju drvo. Jednom sam uspeo da uhvatim osu i malog pauka i stavim ih pod čašu i gledam kako se fajtaju. Pauk se pokazao slabiji. Na kraju im je moler došao glave za plamenikom za guljenje masne farbe.

Voleo bih da probam med od afričkih pčela-ubica.

On 8/14/2019 at 9:48 PM, Neuro73 said:

Voleo bih da probam med od afričkih pčela-ubica.

Ne znam da li sam htela da znam da postoji nešto gore od one kafe koju iskaki ona mala životinja. Ali evo, sad znam. WHAT'S READ CANNOT BE UNREAD.

Mog rođaka pre nekoliko godina ujeo stršljen. Krenuo kolima u hitnu, zaustavila ga saobraćajna zbog prebrze vožnje. Kad im objasnio šta je saobraćajna mu obezbedila pratnju do hitne.

Mene su juče izujedali komarci, vrat leđa, strašno. Razmišljam nešto, komarci su gore prošli nego ja, lekovi koje pijem su u krvi, jel' da? :D

7 hours ago, Hyperdrive said:

Ne znam da li sam htela da znam da postoji nešto gore od one kafe koju iskaki ona mala životinja. Ali evo, sad znam. WHAT'S READ CANNOT BE UNREAD.

Koja mala životinja? Možeš li, molim te, da pojasniš?

On 8/18/2019 at 10:45 PM, Neuro73 said:

Koja mala životinja? Možeš li, molim te, da pojasniš?

Dobijanje kafe od izmeta Cibetke -  mačkolike životinja.