Jump to content
Depresija Forum
Koba

Koji lek vam je bio dobar posle Seroxata?

Recommended Posts

Posle 3 godine ponovo se osecam lose. 

Interesuje me ko je pio Seroxat, pa da mu je oslabilo dejstvo, na koji je AD prebacen a da mu je bilo bolje posle. 

Valjda ti je jasno da ćeš najvalidniji i najpouzdaniji odgovor na ovo pitanje,Koba,dobiti ukoliko odeš na pregled kod svog doktora i detaljno mu opišeš kako izgleda povratak tvojih depresivnih simptoma...Jer informacije koje bi eventualno mogao da dobiješ putem ovog topika u suštini ti ništa ne znače kada su ovakve stvari u pitanju.

P.S. Ako ti to išta znači (makar ovako,na informativnom planu),meni lično je Seroxat dva puta gubio dejstvo,i oba puta smo ja i moj doktor uspeli da se to dejstvo povrati...

Prvi put je to bilo tako što smo povećali dozu sa 20 na 30 mg Seroxata,a drugi put tako što se je doktor dosetio da količinu Seroxata koju dnevno popijem (tj.tih 30 mg) treba drugačije raspodeliti u toku dana nego što sam ja u to vreme imala običaj da radim (a sve to ne bi li dejstvo ovog leka dostiglo svoj maksimum)...Prema tome,prebacivanje na novi antidepresiv nije uvek prva alternativa koje bi se trebao "uhvatiti" (a da pre toga ne ispitaš sve mogućnosti koje ti nudi AD za koji znaš da ti je u početku bio od pomoći).

Postoji termin tahifilaksa, kojim se opisuje stanje gde je antidepresiv izgubio svoje delovanje.

Naravno, prvo ćeš pitati psihijatra za mišljenje ali strategija ide ovako nekako:

1. povećanje doze,

2. augmentacija triciklikom,

3. dodavanje niske doze atipičnih antipsihotika (olanzapin),

4. prelazak na lek sličnog mehanizma delovanja.

Mada je korišćenje antipsihotika u depresiji vrlo diskutabilno, zaista se mogu dobiti dobri rezultati.

4 hours ago, archaic_tiger said:

Valjda ti je jasno da ćeš najvalidniji i najpouzdaniji odgovor na ovo pitanje,Koba,dobiti ukoliko odeš na pregled kod svog doktora i detaljno mu opišeš kako izgleda povratak tvojih depresivnih simptoma...Jer informacije koje bi eventualno mogao da dobiješ putem ovog topika u suštini ti ništa ne znače kada su ovakve stvari u pitanju.

P.S. Ako ti to išta znači (makar ovako,na informativnom planu),meni lično je Seroxat dva puta gubio dejstvo,i oba puta smo ja i moj doktor uspeli da se to dejstvo povrati...

Prvi put je to bilo tako što smo povećali dozu sa 20 na 30 mg Seroxata,a drugi put tako što se je doktor dosetio da količinu Seroxata koju dnevno popijem (tj.tih 30 mg) treba drugačije raspodeliti u toku dana nego što sam ja u to vreme imala običaj da radim (a sve to ne bi li dejstvo ovog leka dostiglo svoj maksimum)...Prema tome,prebacivanje na novi antidepresiv nije uvek prva alternativa koje bi se trebao "uhvatiti" (a da pre toga ne ispitaš sve mogućnosti koje ti nudi AD za koji znaš da ti je u početku bio od pomoći).

Ovo nisam znala, da se može povratiti izgubljeno dejstvo seroxata. Kod mene je odavno oslabljeno dejstvo seroxata, iako ga još uvijek pijem. Bio mi je mijenjan nekim drugim antidepresivima ali nijedan mi nije pomagao kao seroxat. Obzirom da ga još uvijek pijem, mislim da ću predložiti svojoj doktorici ove načine vraćanja dejstva lijeka koje si napisala. Nadam se da će mi bolje početi djelovati :)

9 hours ago, Koba said:

Posle 3 godine ponovo se osecam lose. 

Interesuje me ko je pio Seroxat, pa da mu je oslabilo dejstvo, na koji je AD prebacen a da mu je bilo bolje posle. 

Na Taitu. Jedva se navikla, nedeljama mi je bilo mutno u glavi. Posle kao isto kao i na seroksatu... Ali vratih se na serox.

On 8/12/2019 at 4:05 PM, archaic_tiger said:

da količinu Seroxata koju dnevno popijem (tj.tih 30 mg) treba drugačije raspodeliti u toku dana nego što sam ja u to vreme imala običaj da radim (a sve to ne bi li dejstvo ovog leka dostiglo svoj maksimum)

Možeš li mi otprilike objasniti kako ga je najbolje piti tj. raspodeliti? Ja delim 40mg na 4x10mg (nije mi dr rekla da tako radim, vec u fazonu, nije toliko bitno kad i kako).

On 8/25/2019 at 11:00 PM, sister said:

Možeš li mi otprilike objasniti kako ga je najbolje piti tj. raspodeliti? Ja delim 40mg na 4x10mg (nije mi dr rekla da tako radim, vec u fazonu, nije toliko bitno kad i kako).

Uopste je nebitno kako uzimas lek ... ako je 40 mg ,najbolje je izjutra 20 i u podne 20..