Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
jasmindavros

Portal za one koji koriste kanabis za pomoc

Recommended Posts

Pozdrav ekipa!

puno sam citao ovaj forum kako bi pomogao staroj kod depresije, i samo sam htio prenesti info da postoji portal vutropedija koji je uspio staroj izuzetno pomoci jer nismo prije ni znali za kanabis i kako djeluje.

Ukratko ako se hocete informirat, imaju dosta clnaka iz kojih smo mi puno naucili, kako koristiti i za sto koristiti kanabis, sretno ekipa, nama je pomoglo!

Hvala puno na ovom linku, ali ja bih zamolila ako mozes samo u 2 recenice da mi kazes (nemogu ja da se skoncentrisem da citam sve ono):

ako mi treba nesto da se smirim, a da mi ne poremeti radnu efikasnost, sposobnost da radim intelektualan posao, dal ja smem da kupim to CBD ili CDB ulje? (imam i glaukom koji nemogu lekovima/kapima da zaustavim, imam >50 godina, depresiju, dijabetes, krvni pritisak povisen, hronicnu insomniju, hronicne bolove svuda, bubrezi mi otkazuju itd.)

kolika je doza za pocetnike?

gde mogu da kupim?

ezo samo me to zanima...pa ako budete imali vremena da odgovorite ja cu biti vrlo zahvalna.

Imam PTSP, zapravo, trajni poremećaj osobnosti nakon katastrofalnih doživljaja.

Čitao sam portal vutra. Naravno, tražio pomoć, konkretne informacije, gdje, kako, pošto, koliko. Kao većina današnjih portala: 0 (nula) bodova. Uglavnom:

Općeniti članci iskopirani sa stranih portala. Bezuvijetno slavljenje univerzalnog lijeka koji tobože liječi sve i u bilo kojoj količini (doze su nepoznat pojam) i lijeka koji možeš nabaviti samo na divlje a sve informacije su tipa trust me dude.

Nijedna korisna i za naše potrebe i bolesti upotrebljiva informacija.

Jasno mi je da je ljekovita ali

Cijena je loša po moje zdravlje.

Nijedan psihijatar mi je neće prepisati.

Zdravstveno osiguranje neće platiti.

Nitko ne zna koju dozu bi ja trebao trošiti.

Ostali izvori su sumnjivi.

Ono, vjeruj mi, naruči litru od mene, ima da ti kosa raste, hemeroidi nestanu, kičma ne boli..

Komentar psihijatara: To sve što si preživio ne možemo izbiti iz glave. Može se lijekovima ublažiti simptome i psihoterapijom osjećaje koji podsjećaju na traumu s vremenom povezivati sa ugodnijim uspomenama.

Moja psihijatrica ne daje lijekove kako piše u člancima iskopiranim sa američkih portala. Imam Zoloft redovno i Xanax po potrebi, minimalne doze.

Ja sam za legalizaciju do te mjere da si ljudi mogu uzgojiti par biljki za svoje potrebe. Zapalio bi si ponekad kao što nekad otvorim butelju vina. Bilo bi dobro samo za ljude koji znaju kad je dosta.

On 8/18/2019 at 11:27 PM, Macak said:

Imam PTSP, zapravo, trajni poremećaj osobnosti nakon katastrofalnih doživljaja.

Čitao sam portal vutra. Naravno, tražio pomoć, konkretne informacije, gdje, kako, pošto, koliko. Kao većina današnjih portala: 0 (nula) bodova. Uglavnom:

Općeniti članci iskopirani sa stranih portala. Bezuvijetno slavljenje univerzalnog lijeka koji tobože liječi sve i u bilo kojoj količini (doze su nepoznat pojam) i lijeka koji možeš nabaviti samo na divlje a sve informacije su tipa trust me dude.

Nijedna korisna i za naše potrebe i bolesti upotrebljiva informacija.

Jasno mi je da je ljekovita ali

Cijena je loša po moje zdravlje.

Nijedan psihijatar mi je neće prepisati.

Zdravstveno osiguranje neće platiti.

Nitko ne zna koju dozu bi ja trebao trošiti.

Ostali izvori su sumnjivi.

Ono, vjeruj mi, naruči litru od mene, ima da ti kosa raste, hemeroidi nestanu, kičma ne boli..

Komentar psihijatara: To sve što si preživio ne možemo izbiti iz glave. Može se lijekovima ublažiti simptome i psihoterapijom osjećaje koji podsjećaju na traumu s vremenom povezivati sa ugodnijim uspomenama.

Moja psihijatrica ne daje lijekove kako piše u člancima iskopiranim sa američkih portala. Imam Zoloft redovno i Xanax po potrebi, minimalne doze.

Ja sam za legalizaciju do te mjere da si ljudi mogu uzgojiti par biljki za svoje potrebe. Zapalio bi si ponekad kao što nekad otvorim butelju vina. Bilo bi dobro samo za ljude koji znaju kad je dosta.

Macak, potpuno te razumem... Ja sam pitala i psihijatre i ocne lekare (imam taj glaukom, bas gadna stvar)... medjutim oni odbijaju upotrebu bilo cega sto nije FDA-approved. Ali imam jednog kolegu koji "uziva" medicinski kanabis iz Kalifornije, nabavlja nekako, nije to zakonom zabranjeno u Nemackoj, mozes da kupis i posedujes, za licnu upotrebu. I evo mislim se vec godinu dana dal da to kupim... Nema konkretnih podataka koji meni licno trebaju...

Da nemoram da izdrzavam decu, da sam sama, ja bih uradila isto sto i ti, kupila obican kanabis, zamotam i pustim muziku... ali na zalost, nesmem da rizikujem ...