Jump to content
Depresija Forum

Recommended Posts

Zdravo svima. Voleo bih cuti, ako ima neko slicnih iskustava, kakvo je dejstvo i da li postoje nus-pojave u toku koriscenja Seroxata?

Da li je istina da moze izazvati krizna stanja, paralizu sna ili cak u nekim ekstremnim slucajevima i pojacane halucinacije? Isto tako sam citao da je moguce i da se javlja zelja za suicidom. Uglavnom, ne obazirem se toliko na glasine i neproverene cinjenice. Na internetu nisam mogao naci konkretnije stavke u vezi ovog leka.

Hvala u svakom slucaju.

Osim blage glavobolje u pocetku, nikakve nuspojave nisam imao. Pijem 40 mg dnevno. 

Naravno, treba postepeno povecavati. 

Kod mene je izazivao uzasne mucnine i proliv. Halucinacije ne. Ni paralize sna nisam imala, nekad kosmare samo. Ako si pre imao suicidalne misli moze povecati ali navodno vremenom prodje.

Nuspojave od uvodnenja možda povećan apetit. A kod ostavljanja ima svakakvih.

Just now, kicavac said:

Da li smanjenje od 1mg moze da se oseti?

I ne toliko, samo nemoj skroz da prestanes, malo po malo. Ja sam naglo prestala i uzasne vrtoglavice i glavobolja ceo dan doslovno, hodam hodam a samo sto ne padnem, osecala sam se do dzanki bez heroina, ono je uzas zivi bio.

Prestajao sam vec naglo za po 5 mg ili 10 i bilo mi je skroz loše. Sad sam na 19 mg više od 1 mesec. Planiram da smanjim još za 1 uskoro. Ne znam dal to moze da skodi.