Jump to content
Depresija Forum
LifeIsSuffering

Zasto se antipsihotici prepisuju ljudima koji su samo depresivni?

Recommended Posts

Nisu lekovi prvog izbora za depresiju. Prepisuju se kod psihoticnih depresija. Daju se i kod teraporezistentnih depri. 

Prepisuju se,ali u izrazito malim dozama (nekada i desetostruko manjim nego što je to slučaj kod psihoza).

Na kraju krajeva,bar 50% nas ovde koji svakodnevno gutamo stabilizatore raspoloženja nismo epileptičari,pa ih svejedno gutamo da bismo svoje nekontrolisane emocije u koliko-tolikoj meri "doveli u red" (a nije baš ni da su ti lekovi skroz-naskroz bezopasna stvar).

Edited by blackadder

Prepisuju se zato sto lekari neznaju sta da rade s nama, pa kad antidepresivi ne deluju, onda prepisuju dalje...

Antipsihotici su na osnovu preciznih mesta delovanja u mozgu ustvari nepotrebni, cak i kontraindikovani, kod depresije, one depresije kako su je oni u "nauci" definisali. Nedostatak serotonina.

Meni su licno davali mnoge recepte i cak ne u malim dozama, jednom sam bila u bolnici ovde u Nemackoj oko 3 medelje, pod njihovim nadozorom, dali su mi silne lekove ne bih li kao spavala po 5-6 sati u kontinuitetu. nije uspelo. Ali su mi bubrezi prilicno osteceni, itd.

Psihijatri pisu recepte jer im tako kazu da treba, jer naucni casopisi pisu da to treba, jer naucni projekti govore da treba, na kongresima naucnika se prica da to treba... a sve te naucnike finansira iskljucivo farmakomafije tj velike kompanije koje prodaju te iste lekove.

Tako da lekari pisu recepte bez velikog razmisljanja...

Meni su ih dali u par navrata, male doze, užasno mi je bilo, pregrozno jedno iskustvo.

Ako je neko depresivan, sa njima će biti još sto puta gore.

Ja nisam znao nista o withdrawalu jer dok sam pio nisam imao neke nuspojave. Sad prozivljavam pakao i najgore mi pada nesanica ne mogu uopce da spavam znaci ni minut. Toliko je strasno. Citao sam takve horor stvari na netu i ljudima kojima nikad nije postalo bolje.

Iskreno razmisljam o samoubistvu jer nisam spreman da se nosim s ovim. 

15 minutes ago, LifeIsSuffering said:

Ja nisam znao nista o withdrawalu jer dok sam pio nisam imao neke nuspojave. Sad prozivljavam pakao i najgore mi pada nesanica ne mogu uopce da spavam znaci ni minut. Toliko je strasno. Citao sam takve horor stvari na netu i ljudima kojima nikad nije postalo bolje.

Jel withdrawelu sa antipsihotika?

Kakvo samoubistvo, samo idi kod lekara da ti napravi šemu skidanja i da ti nešto drugo da za spavanje.

Sa svakog leka se može skinuti, samo treba imati strpljenja i vere, sve će biti okej.

A nemoj ništa na netu da čitaš, ima svakakvih i gluposti i pitanje je koliko je sve istina.

Edited by Aruena

4 hours ago, LifeIsSuffering said:

Nemoj molim te da razmisljas tako, proci ce to, ti simpromi kad se skidas s nekih lekova traju neko vreme ali prodju... spavaces kad-tad... samo se ne daj, probaj da nesto radis cime ces zaokupiti misli... bilo sta... ne daj se...

Depresija ne mora da bude do serotonina uvek... Ap ad sve je to smesno...Mnogo je teze kad ti poremecaj kida zivce i razvlaci te ko zvaku..Teze posledice po zdravlje je sam mentalni poremecaj jer utice na kvalitet zivota/ ne spavam ne jedem nerviram se...

Mene drzi neka napetost, strah itd skoro konstantno. I imam par bocica Rivotrila iz Srbije, i kad popijem jednu tabletu, meni se posle pola sata odjednom rasire pluca, pocnem da disem dublje, pocnem da mislim lakse, cak kao enke planove pravim...

Tj hemija deluje. Neznam za AD i AP, to ne osecam tako odmah kao anksiolitik, ali nesto se menja u mozgu. I sire.

Cinjenica da mi imamo receptore za sve te serotonine, GABA-u, noradrenaline itd znaci da mi takodje imamo i "lekove" u sebi, jer nebismo imali receptore za nesto sto mi sami ne pravimo (posto neurotransmieri ne rastu na drvetu i nema ih u hrani u tom obliku). Dakle, mogli bismo i sami.

Ja bih mogla da odem da trcim 1 sat ili da ribam patos ili sta god, da se umorim kao sto mi je negde savetovao Skenderbeg, da se umorim ali bas dobro, i sigurno bi mi strepnja malo popustila. Sto se depreisje tice, teze je, ali mozda nije nemoguce.

U tom smislu, mi bismo svi trebali prva da odemo u neke lepe sanatorijume u Svajcarskim Alpima, na jedno 6 meseci minimun´´m, gde bi se skoncentrisali na sebe, svaki dan vidjali terapeuta, imali sve materijalno obezbedjeno. Pa posle tako jednog resetovanja, mogli bi da probamo da popravljamo te depresije i ostalo, oa tek onda, ako bas ne ide, da nam daju lekove...

Meni su dali prvo 2,5 Metotena, i ceo Rivotril.
Nikako...

Edited by Apoptosis