Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Erik

Da li placete?

Recommended Posts

Da li placete, koliko cesto, da li se stidite placa, kada placete? Da li je taj plac, histericno cmizdrenje,...i kako se osecate posle placa?

Edited by pablo

Neretko je histerično cmizdrenje.

Paradoksalno,onda kada sam u remisiji-daleko više plačem,cmizdrim i reedam nego kada sam u depresivnom razdoblju...Zbog čega je to tako-bojim se da ni sama ne bih umela da objasnim.

I ja isto placem nekad u remisiji, kao treba da me bude sramota sto sam muskarac, a placem kao devojcica,:worried: ali posle mi bude lakse.

Edited by pablo

Jako retko, zadnji put je bilo pre par godina, ne sećam se tačno kakav je bio problem, sećam se da smo se svi u kući bili posvađali, zaplakao sam kada sam se osetio totalno nemoćno, tad je bila keva u prostoriji, bilo me je sramota, izašao sam da budem sam. Cmizdrio sam i ridao, disanje mi se skroz poremetilo, gubio sam dah, curilo je i iz očiju, nosa i usta. Posle mi je bilo bolje, i pre toga se ne sećam kad sam plakao možda isto kad sam se osetio totalno nemoćno u nekoj situaciji.

Po nekad mi se dešava ako osetim veliku tugu prema nekome da mi krenu teći suze, ako je i to plač, to mi se desi možda dva puta godišnje.

Nekad sam mislio da ću zaplakati a nisam, nekad bih želeo, ali se bojim svojih izliva tuge, kao i besa, jer u sebe skladištim i trpim, a kada krenu takva ispoljavanja se teško kontrolišem, nekad možda i misleći da ako pustim sve do kraja da će to nešto rešiti, pomoći mi i olakšati, ali kada krene taj sam kraj je na nivou katastrofe čini mi se.

Ko klinac sam plako ko kisa na ovo.

"On vas nikada neće napustiti",poručuje slogan ove kampanje...

18 hours ago, pablo said:

Da li placete, koliko cesto, da li se stidite placa, kada placete? Da li je taj plac, histericno cmizdrenje,...i kako se osecate posle placa?

Na zalost, vrlo retko placem, a bas bih volela da mogu da placem stalno, jer mi se cini da mi je nakon plakanja malo lakse, Ponekad mi se desi da krenem da placem usred posla ili u tramvaju ili tako nekako, ne kontrolisem vise sebe, ali mozda je to efekat menopauze ili ko zna cega...

Svejedno, nemogu da se rasplacem kad ja to hocu, nego kad moja podsvest dozvoli.

16 hours ago, pablo said:

I ja isto placem nekad u remisiji, kao treba da me bude sramota sto sam muskarac, a placem kao devojcica,:worried: ali posle mi bude lakse.

Molim te, ne daj da te ta nametnuta prisila zaustavi da izbacis iz sebe tugu ili sta god... Pa sto da ne placu muskarci? Ovaj svet je toliko pogresno ustrojen, prosto nemam reci... Na svakom koraku nekakva ogranicenja i glupa nametnuta pravila...

Plakala sam pred jednom osobom juče. I gorko se kajem zbog toga jer je to iskoristili da me izvređam na najgori mogući način.

Inače ne plačem nikada pred drugima....