Jump to content
Depresija Forum
Macaroni sa sirom

Depresija, zbunjenost, ludilo, mrtvilo

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, nova sam ovde, pa da i ja olaksam dusu. Lecim se u Palmoticevoj bolnici jedno par meseci, dali su mi dijagnozu psihoticne teske depresije jer sam se uzasno osecala poslednje 2-3 godine. E sad, ja sam imala problema sa strahom i opstom anksioznoscu, pa sam mislila da je to u pitanju, ali na kraju se ispostavilo da je depresija. Trenutno pijem venlafaxin i bipodis sto se lekova tice, ali ne osecam da mi nesto mnogo pomazu, osim sto sam smirenija. 

Imam osecaj kao da me ceo svet mrzi, kao da su svi protiv mene, a opet istovremeno se osecam i kao niko i nista. Jedno je sigurno, ima u meni nesto iritanto antipaticno zbog cega me ljudi jednostavno ne vole, iako se trudim da budem normalna. Ponekad imam jake nalete pesimizma, ocaja i beznadja i ne znam sta da radim sa sobom u tom trenutku. A ponekad imam nalete straha, kosmare gde sanjam da se davim ili da dolazi ogroman jezivi cunami ka kopnu. 

Osecam se slabo, nezasticeno, nesigurno, samopouzdanje mi je 0.

Nemam mnogo prijatelja, tj. imam samo 1, ali to nije dovoljno, jer me ne razume dovoljno. 

Osecam se potpuno totalno samo u ovim g*vnima u kojima sam do guse, kao da niko ama bas niko ne zeli da mi pomogne i ne zeli da ja nastavim da zivim. (naravno, tu mi je mama, ali ona ne moze da mi pomogne nit razume neke stvari jer nije dozivela to). 

Osecam se kao da me je cela ljudska rasa izdala, napustila i prognala, kao da mi je zabranjeno da imam bilo sta u zivotu vredno zivljenja. 

Inace imam 20 godina, pocela sam ove godine da studiram, upisala sam ono sto volim, ali mi ne ide jer psihicki nisam u stanju da ucim, vec pocinjem da mislim da sam glupa za ovo. 

Zanima me koliko su psihijatrijski lekovi delotvorni i bezbedni? I ako se neko oseca slicno kao ja neka kaze. 

Dobro dosla za početak.Ko ti je dr. u Palmotićevoj?Tek si počela sa terpijama ne možeš očekivati odmah čudo.Lekovima treba najmanje mesec dana da počnu da deluju.Ti si mlada ej fakultet najlepsi period života.Šta si upisala?;)

Ma kakav najlepsi deo zivota, jedva da progovaraju ljudi sa mnom, svi mi se cine nedruzeljubivim, barem prema meni. (jednostavno sam neko koga ljudi prirodno mrze) Doktorka mi je Ana Munjiza. A sto se lekova tice, znam da ne mogu ocekivati cudo, ali opet, nesto imam osecaj da od lekova nema vajde. Vec mi je jednom promenjen lek, pila sam eliceu, ali mi nije odgovaralo to. I sad cekam da vidim hoce li venlafaxin da proradi. 

Macaroni, dobro dosla i nisi sama, tu nas ima puno... KAzes da ti je doktorka Ana Munjiza. E bio je, dok sam ja studirala, re 200 godina, jedan DIVAN cika profesor Munjiza, mislim da se zvao Marko, boze kakav divan covek i psihijatar, mora da je Ana neka njegova rodjaka, i mora da je dobra, jer on njega je mogla samo da nauci korisne i dobre stvari... Drzi se ti dotorke...

Tearpija traje dugo. Ja isto pijem ´Venlefaxin, posle taznih drugih AD koje sam probala. Taj je onako naj-ujednaceniji, on deluje na serototnin i na noradrenalin, pa ko zna mozda nije lose... Drzi se terapije kako ti je ona rekla, probaj... I redovno idi na sastanke. I kad ti je muka, i kad nije, moras ici... To je najvaznije. I svaki put kad odes, treba osle sebi da zahvalis, neznam, popijes kafu negde sama, sednes i cesitas sebi, napises par recenica, bilo sta... kupis sebi neki cvet ili neku glupost jeftinu, da das znacaja sebi i pohvalis se sto si vila na terapiji.

TI imas 20 godina i pocinjes studije, dakle pred tobom su prirodne zivotne promene. DEpresija se tu nije jos razmahala, ti se jos menjas i sazrevas, i mozda ce ti biti laske uz necije prisustvo kao nor te doktorke... Samo polako. Korak po korak.

Ceo zivo je pred tobom. Sada mu postavljas pravila. I ti to mozes i ti to hoces, i nasla si pomoc i radis sve kako treba.

Zelim ti mnogo srece u borbi sa tugama i problemima, toga be uvek biti, ali ces ti nauciti da se boris s tim... Ne daj se, rasti, postani bar delimicno ono sto zelis! Ne daj se"!!!!!!

12 hours ago, Macaroni sa sirom said:

Ma kakav najlepsi deo zivota, jedva da progovaraju ljudi sa mnom, svi mi se cine nedruzeljubivim, barem prema meni. (jednostavno sam neko koga ljudi prirodno mrze) Doktorka mi je Ana Munjiza. A sto se lekova tice, znam da ne mogu ocekivati cudo, ali opet, nesto imam osecaj da od lekova nema vajde. Vec mi je jednom promenjen lek, pila sam eliceu, ali mi nije odgovaralo to. I sad cekam da vidim hoce li venlafaxin da proradi. Meni mnogo priča i podrška znači.Lekovi ubiše.Pijem isto eliceu i lorazepam.Preskačem,zaboravim od obaveza.A iskreno u mom slucaju samo lorazepam mi pomogne.

Tako kako se ti sad osećas osecala sam se ja kad sam upisala srednju školu.Doduše u toj mojoj školi jesu bili zombiji,a ne đaci.I tako sam prvi put završila na razgovoru sa psihijatrom i poslednji.Do relativno skoro.Ja sam isto u palmi.Tvoja dr.je fina onako na izgled.Nisam imala kontakt s njom.Sad je na 2. Spratu bila je na 3. Nekad.

Nekad se toliko zbunim u prodavnici, u zurbi. Pa mi ispadne novcanik. Razlete se kartice, pare itd. To mi se desilo barem 3 puta  :) 

Iako vozim preko 10 god, zbunim se nekad i u voznji. Ali to je od lekova sigurno

Posted (edited)
5 minutes ago, Golub said:

Nekad se toliko zbunim u prodavnici, u zurbi. Pa mi ispadne novcanik. Razlete se kartice, pare itd. To mi se desilo barem 3 puta  :) 

Iako vozim preko 10 god, zbunim se nekad i u voznji. Ali to je od lekova sigurno

Od silnog razmišljanja često, kakvih lekova.

Edited by merion

16 minutes ago, merion said:

Od silnog razmišljanja često, kakvih lekova.

Ima i toga, misli lutaju 300 na sat

20 hours ago, Golub said:

Golube, a jel si primetio one ljude koji npr plate, pa pakuju stvari polako, bez obzira na red iza sebe... Ja to svakog dana vidim, to su ljudi svih polova, godista i etnickih grupa, Oni polako pakuju, ne jebu zivu silu, ni majke sa decom koja vrsite, ni bake sa onim hodalicama, ma nista... Pakuju polako, slazu kartice, stoje tako, svi stojimo, jos se kasirka ljubazno javi i kaze "dovidjenja" a red se otegao, ..

E ti ljudi su pametniji od nas, od tebe i mene, koji se sludimo, da pobegnemo sto pre, da ne smetamo, da se sklonimo... i tako mi gubimo stvari, kartice, papire, pare, a oni lepo polako... Sta je nama???????

Te situacije na kasi su odlicnaa vezba, da probamo da se ponasamo opusteno. Kad odes u neku radnju gde te niko nezna, sta te kosta da probas da lagano sve slozis, kao da si jedini u radnji? Ja probam, ali odustanem posle 2 sekunde, uhvati me neprijatnost, smetam, smetam, necu da smetam.. i tako uvek histericno i izvinjavam se na svim jezicima na svetu...

3 hours ago, ruzza said:

Golube, a jel si primetio one ljude koji npr plate, pa pakuju stvari polako, bez obzira na red iza sebe... Ja to svakog dana vidim, to su ljudi svih polova, godista i etnickih grupa, Oni polako pakuju, ne jebu zivu silu, ni majke sa decom koja vrsite, ni bake sa onim hodalicama, ma nista... Pakuju polako, slazu kartice, stoje tako, svi stojimo, jos se kasirka ljubazno javi i kaze "dovidjenja" a red se otegao, ..

E ti ljudi su pametniji od nas, od tebe i mene, koji se sludimo, da pobegnemo sto pre, da ne smetamo, da se sklonimo... i tako mi gubimo stvari, kartice, papire, pare, a oni lepo polako... Sta je nama???????

Te situacije na kasi su odlicnaa vezba, da probamo da se ponasamo opusteno. Kad odes u neku radnju gde te niko nezna, sta te kosta da probas da lagano sve slozis, kao da si jedini u radnji? Ja probam, ali odustanem posle 2 sekunde, uhvati me neprijatnost, smetam, smetam, necu da smetam.. i tako uvek histericno i izvinjavam se na svim jezicima na svetu...

hahahah upravo mi se to desilo u apoteci pre neki dan.

Riba trazi nesto za lice. Pa ovu cu masku, ma ne ovu cu, pa koji su sastojci, izabra nekako. Pa onda je mleko za lice isto tako detaljno, i na kraju losion.

A iza nas 10 gledamo se da li je normalna

Ne znam bas koliko je to efikasno, te ljude nije briga sto prave red i problem drugima, po meni, to je prilicno budjava osobina.

Nego, kako ste danas? Ja osecam neku nervozu, uzrujanost, od juce su mi povecali dozu bipodisa na 5mg, do sad je bilo 2,5mg

Morao sam da joj dobacim "oces' li zavrsiti vise". Pravila se da nije cula  :P