Jump to content
Depresija Forum
Macaroni sa sirom

Psihicki slomovi se nastavljaju, psihijatriske institucije su laz

Recommended Posts

Mnogo ce muci ovo moje ludilo, ovo usr*no sr*nje, pijem lekove kojima me kljukaju vec mesecima i nema poboljsanja. A shvatam i zasto. Ceo taj sistem psihijatrijskih institucija je izvestacen i lazan. Sve je rutina, sve je isprogramirano, vestacko i lazno. Kljukaju nas nekim beskorisnim otrovima koji nisu ni za kur*c. Na svakoj kontroli nam postavljaju ista pitanja i pricaju isto sr*nje. Gledaju nas, a gledaju kroz nas. Sve tece po nekim monotonim dosadnim beskorisnim pravilima, a poboljsanja ni na vidiku. Svako vece dusu isplacem i budim se sa skroz natecenim kapcima. Nemam kome da se pozalim, od psihijatra nemam nikakvu pomoc ni podrsku, od roditelja i "prijatelja" jos manje. Nemam kome da vristim i placem kad mi nije dobro. Nemam za sta da zivim. Nema izgleda za bolja vremena. Cekam vec godinama da zivot bude bolji i blazi, ali to se nikada ne desi. Pokusavam sve sto mi tesko padne da kazem psihijatru, ali nije mi tamo dozvoljeno da kazem sta zelim, da se izjasnim. Nece da saslusaju. Nemam kome da kazem. Nemam nista. 

Znate kad u onim starim filmovima glavnom liku sve tece naopako i prolazi kroz teske stvari, a na kraju se sve preokrene i desi mu se nesto lepo, obraduje se, zelja mu se ispuni i ipak se sve zavrsi dobro? E pa meni se to nikad nije desilo. Samo nastavlja da bude usr*no. I nastavlja i nastavlja se pakao u nedogled. Dokle vise da cekam? Dok ne ostarim pa vec bude svakako kasno? Bolje mi kazite odmah da nece biti bolje, da ne cekam dzabe, da ne docekam jos veci pakao i jos veca ponizenja od zivota. 

Na žalost ovo nije tvoje mišljenje ovo je činjenica što pričaš vezano za psihijatra.. Hoće da te slušaju baš onda kada se ti povuče u sebe, a odustane i prosto ne želiš da pričaš...

Mene su tek tad počeli da slušaju, a odnosno hteli da slušaju, promenili tu rutinu... Ali kasno Marko na Kosovo polje stiže.. Ja sam odustala i ne želim više da pričam... Apsolutno me ne zanima... NE pričam ni da sam suicidalna čak... Da imam delimična siguran način... Samo moram da prouči gde i kada nema ljudi... I kad onaj prokleti Renato spava... NE znam ko gde dežura... A tu je i rečna policija... Pu nabijemihmamicuim... -. -

Tako da to moram sve da proučim pre nego što to uradim...

to ću i uraditi ako uspem da odem na bolovanje... Mada nešto se ozbiljno dešava sa mojim fizičkim zdravljem... Možda me fino pokosi neka bolest... Draže bi mi bilo iskreno... Lakše je nego da ja tu proučavam koga ima na mostu koga ima ispod kad ima i tako to...

Eto... To je meni psihijatra uradila..

Da ne verujem više ni roođenoj majci a kamoli psihijatri... I nikome ništa ne pričam...

A majci i da kaže neko šta ona može da uradi... Ništa... Tako da govorim onima koji ne mogu da me spasu... Ako govorim... A to su sve internet frendovi...

Najboljem drugu-ne govorim

Najboljoj drugarici, a koja mi je kao sestra, -. NE govorim!

Psohijatruci kažem da sam dobro, ali standardno i sve pokušavam da razgovor bude što kraći... Ona pokušava da ga produži... Ali ja više ne želim, ne mogu.

tako da razumem ceo tvoj post ali jedno moram da kažem.

Ti imaš želje, a to je jako važno. Postojimo i mi koji nemamo želje, a osim jedne, a to je da umremo...

Ako imaš želje onda ima još nade za tebe...

14 hours ago, Macaroni sa sirom said:

Pokusavam sve sto mi tesko padne da kazem psihijatru, ali nije mi tamo dozvoljeno da kazem sta zelim, da se izjasnim. Nece da saslusaju. Nemam kome da kazem. Nemam nista. 

Ovaj deo me je,moram priznati,malčice zaintrigirao...Naime,nadam se da znaš (ukoliko već doktori sami toga nisu svesni) da,između ostalog,to da te saslušaju predstavlja njihovu profesionalnu obavezu (čije izbegavanje može eventualno da dovede do pogrešne procene problema,a samim tim i do neadekvatne dijagnoze i terapije za pacijenta)...

Preporučujem ti da im pri sledećem susretu to staviš do znanja,jer očigledno je da tu postoji neki problem u komunikaciji koji je (kao što i sam vidiš) na kraju doveo do terapijske kombinacije koja na tebe evidentno ne deluje kako treba.

@Fenix. Potpuno te razumem. Totalno sam ista sto se tice nepoverenja prema drugima. Isto nikome ne verujem. Molim te, nemoj da se ubijes, treba da se ubiju pokvareni gadovi, a ne ti. Nije ti mesto u smrti, ne jos uvek. Imas moju podrsku, pisi mi slobodno ako zelis da pricas o samoubistvu ili necemu crnom, ili cemu god. 

4 hours ago, Macaroni sa sirom said:

@Fenix. Potpuno te razumem. Totalno sam ista sto se tice nepoverenja prema drugima. Isto nikome ne verujem. Molim te, nemoj da se ubijes, treba da se ubiju pokvareni gadovi, a ne ti. Nije ti mesto u smrti, ne jos uvek. Imas moju podrsku, pisi mi slobodno ako zelis da pricas o samoubistvu ili necemu crnom, ili cemu god. 

Ma... Evo danas još jedan nervni slom koji mi je majka tetka, a trča, a brat izazvali... Prvo majka pa onda tetka... I fino su me istukle... Prvo sam ja pokušala da otmem majci ključ od sobe njene jer mi je otela 1000 dinara. Ja sam njoj dala 2000 dinara, a dugovala som joj 1000, nije HTELA da mi vrati 1000 jer eto može joj se.. Tu smo se pokačile ja sam nju gurnula uhvatula za ruke da joj iz džepa izvučem ključno ona je mene udarila u glavu(inače imam epilepsije) pa sam ja nju i počupala je i onda je došla tetka i napala me pa onda i majka i tako fino me saterale u ćošak pa sam ja pokušala dax se branim odgurnula tetku(lakše je nju nego majku) pa je ona pozvala reči i brata... Inače su me obe izudarale isključivo samo po licu i glavi...dođoše muški, a onda su krenule optužbe kako sam ja ukrala novac. Menjaš cifre ali u proseku 400e...iii nutelu.

nutelu jesam al ona je bila u zajedničkom špajizu. Bilo je tipa 5 nuteli...... Ako ne i više.

Pozvala sam policiju i onda su se smirili...

pičke i lažovčine... Možda te pare i jesu nestale, ali su oni često ostavljali otkučanu i kapiju(dvorište) i vrata od kuće... Tako da je mogao SVAKO da uđe...mada mi je brat na spratu ali često se desi da sam sama u dvorištu a ja iz sobe ne izlazim ni kad čujem kapiju ni vrata.. Registruje a Lakušići i baš me briga...

kaže trča ljudi koji su te VOLELI. Ne znam ja ko me je voleo.. Znam samo da tortura traje otkada znam za sebe fizička od "majke" i i "tetke" verbalna od "teče"...

ali ja sam uzela 50e..bilo je tu nekoliko novčanica... Uhvatila me je majka u njihovom stanu onda kada sam vraćala 50e..koverta je bila na istom mestu... Pretresa me je i videla da nemam niti pare niti ključ.. Dakle biiilo je otključano...

posle jesam rekla da sam vrata otvorila spajalicon jer su oni stali da su zaključili... Samo da bih oterala majku iz stana... Ma molim vas... Onakva brava ne može spajalicon da se otvori.. To samo u filmovima.. Odatle mi je i sinula ideja da kažem spajalica...

sve u svemu... Neka se ja razloga da živim.. I ćao đaci...

23 hours ago, Macaroni sa sirom said:

Mnogo ce muci ovo moje ludilo, ovo usr*no sr*nje, pijem lekove kojima me kljukaju vec mesecima i nema poboljsanja. A shvatam i zasto. Ceo taj sistem psihijatrijskih institucija je izvestacen i lazan. Sve je rutina, sve je isprogramirano, vestacko i lazno. Kljukaju nas nekim beskorisnim otrovima koji nisu ni za kur*c. Na svakoj kontroli nam postavljaju ista pitanja i pricaju isto sr*nje. Gledaju nas, a gledaju kroz nas. Sve tece po nekim monotonim dosadnim beskorisnim pravilima, a poboljsanja ni na vidiku. Svako vece dusu isplacem i budim se sa skroz natecenim kapcima. Nemam kome da se pozalim, od psihijatra nemam nikakvu pomoc ni podrsku, od roditelja i "prijatelja" jos manje. Nemam kome da vristim i placem kad mi nije dobro. Nemam za sta da zivim. Nema izgleda za bolja vremena. Cekam vec godinama da zivot bude bolji i blazi, ali to se nikada ne desi. Pokusavam sve sto mi tesko padne da kazem psihijatru, ali nije mi tamo dozvoljeno da kazem sta zelim, da se izjasnim. Nece da saslusaju. Nemam kome da kazem. Nemam nista. 

Znate kad u onim starim filmovima glavnom liku sve tece naopako i prolazi kroz teske stvari, a na kraju se sve preokrene i desi mu se nesto lepo, obraduje se, zelja mu se ispuni i ipak se sve zavrsi dobro? E pa meni se to nikad nije desilo. Samo nastavlja da bude usr*no. I nastavlja i nastavlja se pakao u nedogled. Dokle vise da cekam? Dok ne ostarim pa vec bude svakako kasno? Bolje mi kazite odmah da nece biti bolje, da ne cekam dzabe, da ne docekam jos veci pakao i jos veca ponizenja od zivota. 

A ko to zna? Da li će biti bolje ili ne? Niko ne može da ti garantuje bolju ili lošiju budućnost. Ostaje samo da SADA, u ovom trenutku učinimo da nam bude za mrvicu bolje. sitnica glupost. Ne slušaju zato što ne razumeju, plaše se, ne prihvataju da imaš problem, tako se oni brane, to je mehanizam samoodbrane. Ti si ta koja treba sebi da bude največi prijatelj i oslonac. da nađeš unutrašnju snagu, mrvu snage za svaki sledeći dan. ne mesec, godinu, nego dan. samo jedan dan.

ne reba da nas definiše mržnja. mržnja je otrov, toksična je. svima koji te mrze pruži ljubav, jer im je to najpotrebije. 

1 hour ago, Macaroni sa sirom said:

@Fenix. Auuu pa bas su govna prema tebi. Nije nu cudo sto ti nije dobro. Zar ne mozes nekako da se odselis od njih pa makar i u podstanare, ako imas posao? 

G8vna 8stali u policiji a ja izletela jer nisam mogla da slušam majku tetku i inspektora kako seru...

doziva me inspektor pa onda policajci na ulazu al nisam se ni okrenula već izletela i evo me ahhh.. Kući...

Fenix, koliko imas godina? Ima li neka sigurna kuca u koju mozes da odes kao zrtvaporodicnog nasilja?

On 1/14/2020 at 1:09 PM, ruzza said:

Fenix, koliko imas godina? Ima li neka sigurna kuca u koju mozes da odes kao zrtvaporodicnog nasilja?

Ima 25 godina.