Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Jefimija30

Zlostavljanje

Recommended Posts

Psihički bolesnici su često žrtve zlostavljanja. Najčešće psihičkog, socijalnog i finansijskog.

KAko reagovati u tom trenutku, šta preporučiti, šta raditi. Realno gledano psihički bolesnici nisu sposobni za samostalni život i zauzimaju takve odnose prema ljudima da uvek nekako obrni okreni ostaju žrtve nasilja. Šta raditi?

Trebalo bi da postoje drzavne ustanove gde bi se to moglo prijaviti, nekakve socijalne sluzbe itd. Medjutim, to se sve raspalo i svuda se raspalo, dakle i na istoku i na zapadu, sve se raspalo.

Ali ako taj psihik´cki bolesnik ima nekoh´g od poverenja, ako postoji ijedna osoba koja je tu, koja ima razumevanja, koja veruje, treba se njoj obratiti, Ispricati. Saslusati misljenje. Mozda naucimo nesto pametno. Mozda ta osoba visi realnije od nas (psihicki zlostavljanih).

Ako nemamo nikoga, onda obicno trpimo. Ali valjda postoji neki veci smisao. Ili postoji granica do koje neko moze da trpi zlostavljanje, pa kad dodje do nekog nivoa nepodnosljivosti, VALJDA cemo da reagujemo.

Na zalost, mi koji smo psihicki bolesnici, vidimo i osecamo realnost drugacije od onih koji nas okruzuju. Tako da nekad njihovo tumacenje tumacimo kao zlostavljanje, a mozda to nije... Ili ne tumacimo zlostavljanje nromalno. ili ne prepoznajemo zlostavljanje. Nama treba lecenje i neko kome mozemo da verujemo.

Ako nista ne pomogne, postoje neki manastiri ili religijske ustanove, neznam za sve zemlje sveta ali znam za bivsu SFRJ i znam za neke zajednice u Americi i Kanadi, gde odes pa ti pomognu na svoj nacin. I kazu da zaista pomognu. JEr ti ljudi koji su zaista religiozni, oni su po definiciji dobri ljudi i prici ce nam s dobrim namerama. Na svoj nacin.

On 1/14/2020 at 1:44 PM, Jefimija30 said:

trpljenje..dobra reč. Strpljen spašen...

Malo sutra, ako ne odgovoris razvijaju ti se traume, i onda bolest, ja licno mislim da mi se razvio bolesni afekat zato sto nisam odgovorio blagovremeno na ocevu agresiju.

49 minutes ago, pablo said:

Malo sutra, ako ne odgovoris razvijaju ti se traume, i onda bolest, ja licno mislim da mi se razvio bolesni afekat zato sto nisam odgovorio blagovremeno na ocevu agresiju.

Slazem se, cim covek shvati da je zlostavljan morao bi da nekako reaguje... Ali nekad ne shvatis odmah...

Ne znam šta je rešenje, ako bih sad raimiso o primerima za koje znam, dešava se iznova i iznova, bilo iz porodice ili na neki drugi način, kao što već piše nkad je psihičko, nekad fizičko, socijalno, finansijsko, nekad pomešano. Svaka situacija neke osobe, skaka porodica je nekako posebna, na žalosz često traži veliko anagažovanje neke druge osobe sa strane ili neke organizacije, što često može biti kratkog daha. Nekad prođe dugo vremena dok osoba ne shvati, kao što pablo i ruza kažu, nekad se osoba navikne, kod jednog prijatelja malo malo pa bude raznih situacija u porodici, pa se urazume ili šta već na neko vreme, kada mislim o njemu, ne znam šta bi za njega bio dobar put:(

On 1/17/2020 at 5:46 AM, ruzza said:

Slazem se, cim covek shvati da je zlostavljan morao bi da nekako reaguje... Ali nekad ne shvatis odmah...

Ruzzo...nas svuda zlostavljaju: od škole do posla, od roditelja do .. pa svih.. Jedino čovek da ogugla ili da počne i on da zlostavlja. Verovatno zato i zlostavljaju mali nesrećni ljudi koji dođu do male vlasti.

Ne znam..meni pomaže molitva..nekako se sve razbistri, ostavi na stand by...obično su ljudi nervozni kada su i sami zlostavljani na poslu ili inače u društvu...Šta ja znam..mora čovek da nađe neki način da živi i veseli i sebe i svoju okolinu...sve te male nesrećne zlostavljane ljude... koji su druge uzjahali i postali gori sultan umesto sultana.