Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
blackadder

Zeznuo sam se sa lekovima

Recommended Posts

Često govorimo o neadekvatnom (a katkad i neželjenom) dejstvu koje lekovi imaju na nas,pri čemu se ne može poreći činjenica da to u mnogim situacijama nije naša vlastita odgovornost. Međutim,da li ste ikada bili u situaciji da ste vi sami doprineli tome da određeni lek na vas ne deluje kako treba (a da toga u datom trenutku možda niste bili ni svesni,već ste to tek kasnije shvatili)? 

Podelite sa nama vaša iskustva,pri čemu,naravno,ostaje na snazi pravilo da su to iskustva koja se odnose isključivo na vaš individualni slučaj (tj.da-ukoliko neko od forumaša trenutno koristi terapiju koja se je u vašem slučaju ispostavila kao pogrešna-ni najmanje ne mora da znači da se to može primeniti i na njegov vlastiti slučaj)...

Let's talk!!! :)

Meni se događalo da zaboravim da popijem lekove, i jednom da pijem lekove kojima je prošao rok trajanja.

Nemam pojma kako bi drugačije čovek sam sebi izazvao nuspojave. Jedino alkohol ili droga?

Znate šta je još moguće, ako započnu nuspojave, a mi ih ignorišemo sa pomišlju biće bolje. Meni je tako sa pomislima o samoubistvu..ali pazi prošlo je. Samo je bilo gusto.

Ja sam se zatelebo u Xanax Bilo mi je super dok sam ga uzimao samo ponekad, 05mg po potrebi. Odjednom je "trebalo" sve više i dođoh do table dnevno. Puno sam putovao i kupovao ga svaki put u drugoj državi bez problema.

Pojavili su se razni psihički problemi i kongitivne smetnje. 

Bio sam u bolnici na odvikavanju, zadnji tjedan u bolnici nisam uzeo nijedan.

Sad ga jedva držim pod kontrolom, imam puno problema i stalno me zove da ga uzmem. Sviđa mi se njegovo djelovanje, baš mi bude bolje ali vidio sam u bolnici ljude koji nisu stali na vrijeme i ne smijem si to dozvoliti. Ne želim završiti svezan u kolicima, nesvjestan života, stravično je.

Još mi je nekako čudno u glavi, teže pratim, nisam kao prije ali čini mi se da ide na bolje. Najviše što smijem uzeti je 0,25mg, pola jedne tablete od 0,5mg jer manje nema. Skoro da ga i ne osjetim ali ne mogu dobiti više.

Odličan je, svaka mu čast ali oprezno s njim!

7 hours ago, Macak said:

Ja sam se zatelebo u Xanax Bilo mi je super dok sam ga uzimao samo ponekad, 05mg po potrebi. Odjednom je "trebalo" sve više i dođoh do table dnevno. Puno sam putovao i kupovao ga svaki put u drugoj državi bez problema.

Pojavili su se razni psihički problemi i kongitivne smetnje. 

Bio sam u bolnici na odvikavanju, zadnji tjedan u bolnici nisam uzeo nijedan.

Sad ga jedva držim pod kontrolom, imam puno problema i stalno me zove da ga uzmem. Sviđa mi se njegovo djelovanje, baš mi bude bolje ali vidio sam u bolnici ljude koji nisu stali na vrijeme i ne smijem si to dozvoliti. Ne želim završiti svezan u kolicima, nesvjestan života, stravično je.

Još mi je nekako čudno u glavi, teže pratim, nisam kao prije ali čini mi se da ide na bolje. Najviše što smijem uzeti je 0,25mg, pola jedne tablete od 0,5mg jer manje nema. Skoro da ga i ne osjetim ali ne mogu dobiti više.

Odličan je, svaka mu čast ali oprezno s njim!

Macak, najbolje da ga uopste nemas kod kuce, to ti je moj savet od srca... Jedva sam se skinula, ali jedva. I jos mi nedostaje i olaksanje kad ga uzmem je bilo najbolje, bolje nego bilo koji drugi lek... ali ne vredi, zavisnost koja se stvara je zaista strasna. Tako da probaj da ga ni ne kupujes, ja trpim, sta cu... Ne bih prezivela jos jedno onakvo "skidanje" sa ksanaksa, stvarno je bilo strasno. Probaj neku zamenu, mada nema zamene ... ali neki ankisolitik drugi, nesto drugo...

Hvala na savjetu Ruzzo, i ja mislim da bi bilo bolje da ga nisam nikad probao.

Ponekad, kad mi je stvarno loše puno mi pomogne al često nisam siguran jel mi loše da bi ga uzeo.

Nekad bude jako lose ali kad nemam lekova (a najcesce nemam anksiolitike) ja onda moram da se smirim drugacije, i na poslu, na primer, odem u wc i zatvorim se i ponavljam "proci ce, proci ce, proci ce" i disem polako, brojim, i nekako se malo smirim. To kad moram. Ali kad sam sama, kad nema ljudi oko mene, onda mnogo vise panicim i mnogo mi je losije. Znaci, kao da mi imamo tu snagu u sebi ali je ne aaktiviramo uvek. Ti si meni govorio da se okruzim ljudima, da se druzim, setam, izlazim... Secas se sigurno... Moras i ti to, ma znas ti to bolje od mene... Samo hrabro Macak, ti si toliko do sad sebe savladavao i borio se sa raznim demonima, pobedices i ovo!

Iskreno se samo nadam da ces sto pre naci neku divnu zenu da ti pravi drustvo, jer to je najbolji lek :)