Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
blackadder

Antidepresivi i jelo

Recommended Posts

Svi mi koji koristimo antidepresive verovatno imamo i neki određeni način na koji ih kombinujemo sa hranom (tipa-uzimanje pre jela,posle jela,za vreme jela itditd)...Neki od tih načina mogu biti pravilni,a neki-pak-nepravilni. Neki ljudi (pogotovo u trenucima žurbe) neretko uzimaju AD čak i "na suvo"...

Da li uopšte obraćate pažnju na ovaj aspekt uzimanja tarapije,i u kojoj meri smatrate da se to može odraziti na njihovu učinkovitost?

Drugim rečima,koliko to po vama uopšte ima veze?

P.S. Slobodno pišite i o vašim iskustvima sa antipsihoticima,"benzosima" itditd...

AD i benzodiazepine(njih naročito) uzimam min 2 sata pre ili posle jela, jer želim da postignem potpunu resorpciju, i nemam nikakav problem sa tim što ne jedem pre toga.

Mnogi AD-ovi uzrokuju mučninu, pa u tom slučaju treba uzeti nekoliko zalogaja nečega, keksa ili nečeg drugog neposredno.pre tablete.

Dok sam bio na stažu u bolnici jedan farmakolog mi je rekao da hrana može dosta da utiče na smanjenje resorpcije leka. E sad neki jaki antibiotici npr. tipa hemomicin, eritromicin i sl. i neki drugi lekovi, ne bi trebalo da se uzimaju na prazan želudac, već sat vremena posle jela.

Ja obicno pojedem bananu pa onda AD i kafa. Mada cesto uzmem i na prazan stomak, nemam mucninu

Coaxil se pije 3x1 pre jela.

Za ostale su mi rekli jelo pa tableta.

Za tetraciklike pre spavanja se ne secam.

Pila sam mnoge, ako ne i sve koji postoje. I sa svakim sam dobijala kilazu.

Od jedne buckaste osobe sa oko 70 kila i 160cm visine, sada imam preko 125kg, neznam tacno koliko... najvise je bilo 129. A nisam porasla u visinu u medjuvremenu :)

Poksavala sam u nekim periodima nekakav sport ili imitaciju, ono trcanje na masinama po jeftinim teretanama, setnje, malko plivanja... Pokusavala u vise navrata da ne jedem, izdrzim mesec ili dva, skinem 4 kila ili 5, i onda sve ispocertka...

Neki ljudi imajus recu da od AD nemogu da jedu. Ja nisam od te vrste.