Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
~xO~

Diskus hernija, stenoza and so on

Recommended Posts

Vidim da ovaj topic ne postoji pa hajde da zapocnem... 

Uzgred budi receno, da imam probem da diskom koji ne slusa godinama, da bi to rezultovalo kriticnom stenozom kicmenog kanala na nivou L5S1 klasika

Kod mene je stanje bas lose, doslo je do neuroloskog deficita, trnci, gubitak snage u nozi, jaki bolovi...

Dosli smo do toga da doktorka hoce da pokusa jos jedno pa na operaciju

Za operaciju kazu da je rutinska... Nema opasnosti da ostanes u kolicima jer je to prelaz izmedju zadnjeg lumbalnog i prvog sakralnog prsljena kicmena mozdina je mnogo vislje...

Trenutno sto se kicme tice sam na terapiji sa epicom 1+0+1 

I besedin 1/2 + 0 + 1 (mada bensedin ne pomaze puno, preskocim ga jer nenmogu da ga pijem paralelno sa ksalolom, a ksalol mi pomaze jako) 

Elem da li je neko ima iskustva sa ovim problemom?

Imam problem sa diskus hernijom L5S1, prolaps diskusa medijalno, pre tri godine je bilo strašno, trnci gubitak osećaja unutrišnja strana noge prema peti leva noga više, desna manje, bolovi u leđima. Uradila magnetnu, posetila neurohirurga i on je rekao da nije za operaciju, dao mi je inekcije kortikosteroide sa b12 koje sam nabavila u Nemačkoj.Sećam se da kada sam primilia prvu, nakon pola sata moga da trčim. Nakon što su bolovi stali krenula na fizikalnu, jedva sam uspela da povratim snagu u nogama. Za operaciju i meni su rekli da je rutinska, koliko sam razumela radi se klasično i laserski (?).  Ono što sam razumela oporavak može da bude dug, banja, fizikalna itd. Raspitaj se za dobrog neurohirurga.U zavisnosti od neurološkog deficita nekad je operaciju neophodno uraditi što pre.

Edited by Mia

Od 2014 vučem bol u leđima, lumbalni deo. Nekad je jači, nekad slabiji, nekada ga potpuno nestane, onda se ponovo pojavi a naročito ako dodam kilograme.

Mozda ima veze ali depresivci su skloni problemu sa kicmom.

Imam nekih problema sa diskus hernijom 

imao zakazano kod fizijatra i ne odem naravno

inače sam se ušinuo tri puta za dva meseca i generalno me boli donji deo kičme

Hvala na odgovorima drustvo :)

@mia ti i ja skoro isti problem samo sto je kod mene spoljasnja strana stopala i mali i domali prst skoro da ne osetim vise. Bio sam kod fizijatra uradio je manualno namestanje prsljena... 

On je jedan od najboljih u bgd radio na vma penzionisao se ima svoju ordinaciju, cini cuda sa kicmom. Meni je rekao imas fore mesec dana da se oporavis ako ne trk kod neurohirurga. 

Nemam problem jos uvek sa kontrolisanjem mokrenja i ostalo, ili seksualna disfunkcija... Mada mi je palo stopalo... Neurolog kod koga sam otisao je super, veoma pazljiva i detaljna zena. 

U ponedeljak idem u bolnicu na 5 dana na infuzije kortikosteroidima i valjda fizikalna terapija. Pa cemo da vidimo. Meni je vazno da sto pre mogu da sedim i da radim. A sedenje bas nikako ne ide jer kada sednem i posle ustanem bolje da se ubijem tad ni tramal ne pomaze osim da sibnem pola blistera :)

1 hour ago, Dreamcatcher said:

Mozda ima veze ali depresivci su skloni problemu sa kicmom.

Imam nekih problema sa diskus hernijom 

Nemam pojma o tome, ja sam izpovredjivao kicmu kroz zivot uf... 

Cudo jedno da je jos citava... Nisam znao za to. 

Znam da depresivci se sporije oporavljaju i da slabije podnose bol... 

30 minutes ago, baronesa desinhronesa said:

imao zakazano kod fizijatra i ne odem naravno

inače sam se ušinuo tri puta za dva meseca i generalno me boli donji deo kičme

Sedenje ti je ubistvo za kicmu, nadji neke vezbe za kicmu i vezbaj misici je zapravo drze i cuvaju od povrede... :)

Tebe ne videh dugo ziv li si

@~xO~ Meni su kortikosterodi pomogli u zaustavljanju bolova, dobro što ćeš primati u bolnici, pod kontrolom. Veći problem mi je bio vratiti normalno hodanje i osećaj u nogama. Mada u jednom trenutku sam tražila sama operaciju bilo je neizdrživo ali dr se nije složio. Inače je ovakav postupak, probaju sve a operacija kao zadnja opcija. Ali nije strašno, upoznala sam na terapiji mnoge koji su odradili operacije i oparavljali se. Neki od njih su bili u banjama i tamo prošli terapije.

3 hours ago, Mia said:

@~xO~ Meni su kortikosterodi pomogli u zaustavljanju bolova, dobro što ćeš primati u bolnici, pod kontrolom. Veći problem mi je bio vratiti normalno hodanje i osećaj u nogama. Mada u jednom trenutku sam tražila sama operaciju bilo je neizdrživo ali dr se nije složio. Inače je ovakav postupak, probaju sve a operacija kao zadnja opcija. Ali nije strašno, upoznala sam na terapiji mnoge koji su odradili operacije i oparavljali se. Neki od njih su bili u banjama i tamo prošli terapije.

Za sada se provlacim sa epicom i tramalom... Ali to nije to nisam pokretan... 

Mada vidim da me u potpunosti razumes na zalost... Ovo je ludnica kad krenu grcevi i bolovi... Ali ok cini mi se da ide na bolje... Mada trenutno me tramal drzi pa nije tako strasno 

posle posete fizijatru ću raditi vežbe i više se kretati

e da pojasevi za leđa... znam da svi misle kako su sranje ali mislim da sam našao jedan koji valja

https://rs.malinia.shop/product/flexguard-pojas-za-ispravljanje-ledja-i-eliminisaja-bola-u-ledjima/

tu imaju i neke uloške za ravne tabane... šta mislite o ovome

pozdrav egzo hehe

E ja sam bio kod jednog fizioterapeuta sa vma... Jedan od najboljih u bg

Rekao mi je da kupim pojas za kicmu i nosim ga kada sam aktivan, pogotovo kada sedim i vozim... 

Odi do neurologa prvo 2b da te pregleda pa onda fizijatar i ostalo

Uzgred budi receno, ne spavam sto je evidentno boli i to solidno popio mslo tramala pa cu da vidim sta ce da bude

Ujutro dnevna bolnica i infuzija glupa... Trebalo bi da imam i razgovor i sa neurohirurgom jer je izgleda dotle doslo... 

Mnogo mi je zao sto vam se to desava, znam da mnogo boli, ali sve znate, borite se kako mozete, to je stanje koje je ipak resivo... Ne dajte se!

Znaci mi ovo puno Ruzo, kada stanem pred ogledalo ja sam sav iskrivljen u stranu i povijen... Nikako da popusti taj bol ni ukocenost... Od ove infuzije bi trebalo da popusta ali zapravo nista se desava.

Brinem da cu se navuci na tramal, jer popijem ga i onda me on ukuca da ne mislim ni na sta ili spavam. Jer mi je vec tesko i dodijalo da se sa ovim borim. 

Konacno sam dobio uput da idem kod neurohirurga u kbc zemun. Cuo sam za njih da su vrhunski hirurzi sto se tice kicme. 

Da li neko nesto zna o tome?