Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
baronesa desinhronesa

neuređen život nesređen nepostojan nedisciplinovan ne ne ne

Recommended Posts

recite mi da li bi opisali vaš život kao sređen?

ako je nesređen da li mislite da je u tome gori od mentalno zdravijih ljudi

patite li da kao u američkim filmovima ustanete u cik zore optrčite krug po plaži tuširanje kafa đus blistavi idete na posao

posle posla imate vremena za sve i bez problema to sve i uradite

ja patim za tim...

nemam problem da osmislim sebi dan baš naprotiv

toliko toga želim i mogu a opet mi je sve nekako neuređeno i jalovo

samo da proverim ima li neko kao ja da je našao recept (za sreću) da se izbori s ovim

Ne znam da li si primetio da oni koji to mogu da ispratikuju bez vece muke su tako "damn boring"... Dan im se sastoji od prebrojavanja kalorija, pretrcanih kilometara na traci, a vrhunac im je kada zdravi obrok uslikaju i to podele na drustvenoj mrezi ili ako im pedometar pokaze neki zadati cilj... Ne generalizujem, ali brate, bude mahom tako...

Ja bas i ne verujem coveku koji se ponekad ne saplete o svoja vlastita uverenja i dovede ih u pitanje...

9 hours ago, baronesa desinhronesa said:

recite mi da li bi opisali vaš život kao sređen?

Ne. Naprotiv.

ako je nesređen da li mislite da je u tome gori od mentalno zdravijih ljudi

Jeste gori. Mnogo.

patite li da kao u američkim filmovima ustanete u cik zore optrčite krug po plaži tuširanje kafa đus blistavi idete na posao

Naravno. Sanjam o tim americkim porodicnim vecerama u savrsenim kuhinjama, o posteljini boje lavande, o apotekarski uredjenom stanu , o svakodnevnom bavljenju sportom, vitaminima, kurkumom, ehinaceom, veganizmom, gluten-free ishranom, blablabla. Ali nisam sigurna da li patim zato sto bih ja zaista to htela, ili mi je ta slika nametnuta kroz filmove, reklame, vaspitanje ili sta god...

samo da proverim ima li neko kao ja da je našao recept (za sreću) da se izbori s ovim

Ja nisam nasla recept za srecu, ali je dobra vest da ga vise ne trazim. Odustala sam.

I iskreno,  da mogu sada da udjem u neki film, radije bih usla u neki film Balabanova nego u americke filmove. Iako kao zelim tu posteljinu boje lavande... Ali nekako ne osecam da sam to ja. Nekako se osecam kao da pripadam kod Rusa, pa makar i tih sa dna, koje prikazuje Balabanov, nego kod izvestacenih propagandnih americkih polu-ljudi.

Edited by ruzza

Patim od toga, da. Negde sam procitala da je samodisciplina jedini iskreni oblik ljubavi prema sebi.

Mene jedino drugi motivisu da stvaram,dal nesto radim iz ljubavi, dal krivice, duznosti, ali skoro uvek drugi. Da sam sama samcijata na svetu, kontam da bih bila biljka,tako da dobar socijalni zivot je moj recept.