Jump to content
Depresija Forum
Brana

Beta blokatori

Recommended Posts

Cini mi se da nema tema o lekovima ove kategorije, a videla sam da po nekim inostranim forumima, da se tamo sasvim normalno prepisuju sa ili bez antidepresiva, zavisno od problema. Beta blokatori imaju slicno dejstvo kao i anksliotici, pa tako neki ljudi navode da su im se uzimanjem, kada su im uvedceni u terapiju, npr. nakon problema sa srcem, simptomi anksioznosti prilicno smanjili. Ja sam dosla na ovu ideju, jer je meni prepisan jedan od njih zbog problema sa hipertenzijom ali koliko mi je poznato, a i po njegovom dejstvu, rekla bih da nema neki ucinak... U pitanju je Nebilet. Kakva su vasa iskustva i da li ih imate sa ovom kategorijom lekova?

Ja sam pio Propranolol za aritmije, kao i za tremore od Eftila.
Pomagao je, ali izazivao jake nesanice...
Takođe me je i gojio...

Da, to sam negde i procitala na stranim forumima. Cak sam i razmisljala da predlozim dr. da mi prepise neki sa takvim dejstvom, kada vec moram da pijem b. blokatore. Koliko dugo si ga pio?

Edited by Brana
Wanted to ask more

10 hours ago, Brana said:

Da, to sam negde i procitala na stranim forumima. Cak sam i razmisljala da predlozim dr. da mi prepise neki sa takvim dejstvom, kada vec moram da pijem b. blokatore. Koliko dugo si ga pio?

Dobre 2 godine...

To je bas dugo... Jel pijes sad neki lek za srce pritisak, posto znam da ovo kad pocnes ne mozes da prekines(uostalom kao i mnogi lekovi i terapije)? Izvini ako je indiskretno... 

Ne pijem ništa za srce niti pritisak.

Od kako sam na psihijatrijskim lekovima sve je u redu.

Posebno mi je koristio Rivotril jer sam od njega zavisan pa kad sam prepolovio dozu dobio atrijalne tahikardije...

Kada sam vratio dozu Rivotrila, umirilo se srce.

Ovo je prvi dan bez Propranolola!!!
Nemam tahikardija, niti ακαθισία!!!
Kako će biti kad se "iščisti" iz organizma Propranolol, ne znam, pio sam 80 mg / dan, ali ne vraćam mu se.

Prvi put su mi prepisali beta blokatore kad sam bila trudna. Pila sam neki lek koji se pije za sprecavanje kontrakcija u trudnoci, a uz njega mora da se pije beta blokator. Meni je bilo jasno da oni nisu stetni, ni za bebe u stomaku, a ni za mene. I posle trudnoce ih nisam pila, ali kad mi je pre 10tak godina skocio krvni pritisak, dali su mi i beta blokatore, zajedno sa nekim anti-hipertenzivnim lekovima. I sada npr kad mi je jako lose ja ponekad izmerim pritisak. Kad mi je donji pritisak veci od 110, ja popijem jos jedan beta blokator (pijem inace neki bisoprolol od 2.5 mg dva puta dnevno redovno) i malo mi se smanji taj donji tj srcani pritisak, padne na 100. Tako da mislim da su to odlicni lekovi.

Mnogi psihijatri ih prepisuju pacijentima koji su skloni panicnim napadima ili napadima anksioznist. Zaista pomazzu jer uspore rad srca tj umire ga. Toplo ih preporucujem, ali svakako popricajte sa lekarom o tome.

On 7/19/2020 at 5:30 PM, Apoptosis said:

Ovo je prvi dan bez Propranolola!!!
Nemam tahikardija, niti ακαθισία!!!
Kako će biti kad se "iščisti" iz organizma Propranolol, ne znam, pio sam 80 mg / dan, ali ne vraćam mu se.

Jako sam se zajebao i napravio a hugh mistake kada sam prekinuo Propranolol. TA i puls skočili u nebesa.