Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Macaroni sa sirom

Depresija i hronicni umor

Recommended Posts

Imam problem sa konstantnim umorom, stalno mi se spava, mrtva sam umorna, osecam se umorno od zivota. Pijem venlafaxin i bipodis, pomogli su mi u smislu da nemam vise osecaje straha, terora, panike, ali sa umorom se nista nije desilo. I dalje je tu. I nista mi vise ne predstavlja zadovoljstvo, ne volim nista, nista mi nije drago, nikoga ne volim, osecam se neblisko i nepovezano sa svima. Sta vi mislite o svemu ovome i da li imate problem sa umorom? Pomogli bi mi bilo kakvi odgovori. Imam 20 god, a osecam se kao da imam 200 i kao da je za mene sve proslo i nema dalje. 

Ja sam godinama patio od proljetnog umora.Nisam imao snage za ništa.Ne znam jel tebi to do depre možda.Ono što sam ja ovog proljeća napravio je to da sam nabavio tablete.Multivitamine sa skoro svim mineralima.Selenom,cinkom,magnezijem,b kompleks,vitamin c i proljetni umor je nestao.

Ima nas dosta na forumu kojima je to stanje poznato :( Depresija zna gadno "zajašiti".

Bježi iz mraka na sunce kad god imaš priliku. Poznata zamka depresije je što oboljeli želi biti sam u mraku što vodi u još težu depresiju. Ovih dana imaš priliku besplatno koristiti svjetloterapiju.

Ponesi sa sobom flašu čiste vode (bez sokića) pijuckaj i šetaj. Ako moraš sjediti, sjedi na klupi, drvetu, livadi, uglavnom što više na suncu i pijuckaj vodu. 

AD treba puno vremena da "proradi".

Piši. :therethere:

Po tom opisanom stanju i depresiji, po meni je skoro logično da čovek oseća stalni umor. Nekad kad sam toliko mračan, legnem na stomak, zabijem glavu u jastuk i nekad mi umor bude toliko očigledan da se zapitam zašto je tako, moguć odgovor bi bio, da nisam ni za šta, da ne mogu ništa učiniti, da želim samo konačni kraj,  kako bi se na primer osuđenik osuđen na smrt osećao, bilo bi mu dosadno bio bi umorno i čekao da se sve završi.

Dok opet druga suprotnost ako mi se podesi da mogu raditi ono što me tada baš privlači, onda ne moram ni jesti ni spavati, izgubim se u vremenu i eto pokvareni balans se uspostavi.

Posted (edited)
1 hour ago, Entering The Unknown said:

Dok nije bilo korone bilo je jos gore, po 12h me nema kuci, i kad dodjem, ja sam mrtvo telo  a treba uciti jos nakadno. Ne znam kako postici ne znam gde udaram. I dalje sam hronicno umorna iako ne izlazim iz kuće. Užas.

Edited by Riot

8 minutes ago, Riot said:

Dok nije bilo korone bilo je jos gore, po 12h me nema kuci, i kad dodjem, ja sam mrtvo telo  a treba uciti jos nakadno. Ne znam kako postici ne znam gde udaram. I dalje sam hronicno umorna iako ne izlazim iz kuće. Užas.

Zapravo ja sam mislio u pozitivnom smislu, sad imam mnogo vise energije i ne osecam se toliko umorno non-stop kao ranije kada sam mogao spavati ceo dan i ne naspavati se. Imao sam jedno 6-7 godina problem opisan ovde i pisao sam dosta o tome, rough times. 

Sto se tice bolda, kod mene i to ima uticaja, sto sam duze kuci zatvoren to sam vise umoran.

A 12h nije malo, mozda je i normalna situacija da si umorna nakon toliko vremena. A sve je to povezano i sa stanjem uma, jednostavno sto si vise ispunjen i zadovoljan zivotom, to ces imati vise energije. Nekad treba traziti tu pozitivu i u sitnicama, svaki podsticaj znaci.

Nekoliko puta sam se od početka korone budila umorna. Inače, umor osetim odmah po buđenju. Popodne opet umor. Jedino u noći nešto živine u meni. Ali zato pijem onzapin da zaspim u neko vreme koje nije svitanje. Depra je umor. Nema tu neke velike filozofije.

Meni je Maprotilin bio "keva" za osećanje hroničnog umora usled depresije (čisto da napomenem)...

P.S. Ukoliko nije dozvoljeno da se ovo napiše,neka admini slobodno uklone post.