Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
bobano

Paranoidna shizofrenija i Marihuana (THC) iskustva

Recommended Posts

e pa ovako,ima već 3 godine od zadnje hospitalizacije,bojao sam se marihuane kao vrag od tamjana jer sam mislio da će mi opet uzrokovati psihozu. Pusim već 6 mjeseci redovito,svaki dan ne manje od 3 komada. Prvo sam počeo sa Hasisem jer me je on onako smiriva,a sad sam dosao na sorte sa preko 20% thc u sebi. Da vam kažem meni je odlicno,pogotovo u ovoj katanteni brze produ dani. Cak si se razmisljam da kazem doktoru da mi prepise, ali mislim da bi me gradio jer sa dijagnozom psihoze ja pusim.. sto da vam kazem, ja se osjecam odlicno,a mozda opet puknem?? Za sad nemam nikakvih simptoma i dobro se osjecam 

Posted (edited)

Super decko, samo tako nastavi i daleko ces dogurati ili ces totalno poludeti, treceg nema. 

Edited by Erik

Mislim da bi trebao prestati sa marihuanom, koje lekove pijes, i u kojim dozama? Ja pijem risar i bez simptova sam vec preko godinu dana. 

9 hours ago, Comi23 said:

Mislim da bi trebao prestati sa marihuanom, koje lekove pijes, i u kojim dozama? Ja pijem risar i bez simptova sam vec preko godinu dana. 

Uzimam amisulpirid i quetiapin kao AP i velafaksin kao AD,vec 3 godine. Ne znam,kad nemam obaveza marihuana mi odgovara,a sad koliko je to zdravo za moje zdravlje ne znam. 

Ni kapi alkohola ne pijem jer me strah sa tabletama mjesati.

Sad svatko ima svoje mišljenje a ja tražim nekog sa iskustvom..

11 hours ago, Erik said:

Super decko, samo tako nastavi i daleko ces dogurati ili ces totalno poludeti, treceg nema. 

Totalno sam poludio već odavno,zivci tanki..  

Ko duva i zmaj ga cuva buraz.

Posted (edited)

Moje neko finalno misljenje o vutri u odnosu na alkohol - naime znam mnoge ljude koji one koji duvaju nazivaju narkomancinama a oni recimo piju svaki vikend do ono povracanja maltene.

Po meni ako pijes do tog stadijuma  nemas prava da sudis onima koji duvaju.  I ti onda bezis od realnosti samo je alkohol legalan i drustveno prihvatljiv. Budi junak pa se odrekni alkohola i onda jos i imas pravo da pljujes. 

Jer ako se sve sagleda pijana osoba je mnogo opasnija od naduvane- pijani ljudi naprave saobracajne udese, pijanji ljudi se tuku maltretiraju porodice itd..primetila sam i sama ogromnu razliku u tome kada sam pijana i kada sam naduvana...kada sam pijana idem glavom kroz zid vodjena zivotinjskim instiktima, i imam ogromne rupe u secanju. I nekad uradim neke nepojmljive stvari. Misli mi se totalno ugase. Nemam kontrolu. 

Sa vutrom je drugacije, svesna sam svega i mogu da usmeravam pravac u kome cw mi misli ici a za umetnicku inspiraciju je do jaja.

Tako da je alkohol i thc po meni apsolutno isti nivo stetnosti. I alkohol unistava nervne celije (plus moze da unisti i jetru). Vutra je billjka iz prirode...jedino moze biti opasna prskana tj skank jer tu ne znas sta ti uvale. I jos jedna prednost vutre je sto je dejstvo mnogo krace nego alkohol,ispari vec posle 2 3h i samim tim je dosta "slabija" da tako kazem. Po meni dalje od toga ne treba ici, jer su ekseri spid i ostala hemija vec zeznute stvari.

Edited by Riot

15 minutes ago, Riot said:

Moje neko finalno misljenje o vutri u odnosu na alkohol - naime znam mnoge ljude koji one koji duvaju nazivaju narkomancinama a oni recimo piju svaki vikend do ono povracanja maltene.

Po meni ako pijes do tog stadijuma  nemas prava da sudis onima koji duvaju.  I ti onda bezis od realnosti samo je alkohol legalan i drustveno prihvatljiv. Budi junak pa se odrekni alkohola i onda jos i imas pravo da pljujes. 

Jer ako se sve sagleda pijana osoba je mnogo opasnija od naduvane- pijani ljudi naprave saobracajne udese, pijanji ljudi se tuku maltretiraju porodice itd..primetila sam i sama ogromnu razliku u tome kada sam pijana i kada sam naduvana...kada sam pijana idem glavom kroz zid vodjena zivotinjskim instiktima, i imam ogromne rupe u secanju. I nekad uradim neke nepojmljive stvari. Misli mi se totalno ugase. Nemam kontrolu. 

Sa vutrom je drugacije, svesna sam svega i mogu da usmeravam pravac u kome cw mi misli ici a za umetnicku inspiraciju je do jaja.

Tako da je alkohol i thc po meni apsolutno isti nivo stetnosti. I alkohol unistava nervne celije (plus moze da unisti i jetru). Vutra je billjka iz prirode...jedino moze biti opasna prskana tj skank jer tu ne znas sta ti uvale. I jos jedna prednost vutre je sto je dejstvo mnogo krace nego alkohol,ispari vec posle 2 3h i samim tim je dosta "slabija" da tako kazem. Po meni dalje od toga ne treba ici, jer su ekseri spid i ostala hemija vec zeznute stvari.

Ma,ništa nije dobro.Moj da tako kažem praktički najbolji frend puši svaki dan marihuanu već dugi niz godina.Ogromne novce daje za to.Čak je uložio 700 eura za sustav da sam uzgaja u stanu.Svejedno mu to nije dovoljno pa daje još par stotina eura da kupi.Dobro,radi vani i puno zarađuje pa mu to nije problem.Da želim,dao bi mi badava,ali mene to ne vuče niti ne želim.Moji dani pušenja marihuane su praktički završili sa služenjem vojnog roka,kad nam je to dobro došlo,ali to je davno bilo.Radije popijem pivo,a pravo pijan da sam bio,više se ni ne sjećam.Nije ništa od toga više nije za moje živce.Ne osuđujem ljude po onom što konzumiraju.Svatko se nosi sa životom kako zna i umije.Nekome je marihuana spas,nekome alkohol,nekome druge droge,nekome ljekovi za smirenje,nekome ljekovi za bolove.Život nije lagan i divim se ljudima koji čisti prolaze kroz njega.Neki pobornik droga nikad nisam bio,ali svatko nek radi što želi.

Ja kad sagledam moj period zivota dok sam duvao gandzu u neku ruku bio je zanimljiv ali krajnje nezdrav, za sta sam ispastao dugi niz godina. Sto se tice same biljke, zavisi kakva je trava i kako deluje ponaosob na svakog, i u kojim uslovima se uzima. Neko ko je po prirodi smireniji i introventan moze da ga sjebe i da oboli dok na hiperaktivnije moze povoljnije da utice, naravo ne zelim da je promovisem, jbg. droga je droga i sa njom nema zezanja ali nekom jednostavno prija taj fazon.

Posted (edited)

Sreca sto je skupa, i sreca sto ne poznajem dilere, navukla bih se. Glupo mi da dajem skoro citavu dnevnicu za slab trip koji traje manje od 2h.

Alkohol nmg vise ocima.

Edited by Riot

I alkohol i trava je zlo... Sreća pa jako dugo ne koristim ništa od tog sranja...

Nijedna droga me ionako više ne radi tako da ništa osim običnih cigareta ne koristim...

Ali mešanje trave i lekova je MALO gore od alkohola i tableta...