Jump to content
Depresija Forum
blackadder

Svađe naših roditelja

Brak mojih roditelja bio je:  

7 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Da li su vaši roditelji (bili) od onih koji imaju "turbulentan odnos" (tj.onaj u kome psovke i uvrede pljušte sa svih strana),ili je-pak-njihov brak bio u granicama onog što se može smatrati skladnim i normalnim?

Da se iste takve svađe ponove u vašem vlastitom braku (danas-sutra),da li biste se u njima postavili istovetno ili drugačije nego što je to bio slučaj sa vašim roditeljima?

I da li uopšte postoji takvo nešto kao što je "skladan brak" (ili je to samo svojevrsni ideal,slično kao što bi bio nedostižan ideal i pojam "zdrava ličnost")?

Verujem da je odnos mojih roditelja - tata alkoholičar nasilnik + mama neurotična pasivna agresivka, dosta uzrokovao moje mentalne poremećaje.
Sve sam rekao.

1 hour ago, blackadder said:

Da li su vaši roditelji (bili) od onih koji imaju "turbulentan odnos" (tj.onaj u kome psovke i uvrede pljušte sa svih strana),ili je-pak-njihov brak bio u granicama onog što se može smatrati skladnim i normalnim?

Da se iste takve svađe ponove u vašem vlastitom braku (danas-sutra),da li biste se u njima postavili istovetno ili drugačije nego što je to bio slučaj sa vašim roditeljima?

I da li uopšte postoji takvo nešto kao što je "skladan brak" (ili je to samo svojevrsni ideal,slično kao što bi bio nedostižan ideal i pojam "zdrava ličnost")?

Brak mojih roditelja je bio pun trzavica i sitnih svadja, ail podnosljiv. Mama je trpela, zalila se, kukala, grdila ga. On nije reagovao. Evo ja sad imam isti brak. Odabrala sam sama sebi muza, mislivsi da ja mogu samo to, i da druge prilike nece biti. I tako dva puta :) Izabrala sam muskarce koji su verovatno slicniji mom ocu nego sto bih zelela da priznam.

Verujem da postoji skladan brak, kad se dvoje zaljube, pa se posle vole, pa se posle trpe i tolerisu.

U danasnje vreme izgleda da nije moguce imati dobar brak.Ima mnogo slucajeva gde se ljudi "vole" vencaju se naprave dete i posle par godina hoce jedan drugom oci da vade.Naravno nije to kod svih tako ali mislim da treba imati tolerancije sa obe strane da bi brak uspeo.Primetio sam da se ljudi promene kad dobiju dete i da postaju pomalo netrpeljivi jedan prema drugom.U mojoj porodici majka je ta koja je trpeljiva jer otac kako stari tako postaje tezak i tvdoglav kao bizon.Ja naravno sa njim ne mogu nikako da izadjem na kraj zato i izbegavam da ulazim u bilo kakav konflikt sa njim.

Moji roditelji su se razveli kada sam imala 2 godine. Otac se nije ni javljao, iako je imao prava da me viđa... 

Uzor braka su mi bili baba i deda. Imali su sitne svađe, ali su podržavali jedno drugo.

Prababa i pradeda opet drugačije. Prababa je trpela svašta.

Ali eto, da imam neki odnos kao što je bio odnos babe i dede, bilo bi dobro.

Brak mojh roditelja traje 40 dina ali je pravi zgrdj.

Posted (edited)

Ruzan, nikakav,...bolje da se nikad nisu ni vencali.

Edited by Erik

Moji su se dosta svađali, pogotovo u prvih desetak godina braka,  u njima su ušestvovovali očevi baba i deda, po meni su oni bili i glavni za takvo stanje. Posle ljubavnih i ostalih životnih padova, roditelji mojih roditelja su naterali moje na brak, uzeli su se posle 2 nedelje poznanstva a ni jedno drugom nije odgovaralo i kao što Erik reče bolje da se nikad nisu ni venčali ni sreli, ma da se moji praktično nisu venčali, žive u onome žto se zakonom zove "vanbračna zajednica" ili slično tako.

Hipotetički ako bih bio u braku i dođe do takvih odnosa kao kod mojih roditelja, jedan period bih pokušao stvari vratiti u normalu, ako to nije izvodljivo, razveo bih se.

Mislim da postoje manje i viđe skladni brakovi i da su retko koji prilično skladni.