Jump to content
Depresija forum
Sign in to follow this  
borimsedokraja

Utjecaj hrane i tj.aktivnosti na mentalno zdravlje

Recommended Posts

Da ne bi puno pisao pogledajte ova videa i probajte napraviti "male" izmjene u životu. Ja imam pozitivno iskustvo, ako vi imate  pišite ...

Bilo bi dobro pogledali čitav kanal od Marije S.

https://www.youtube.com/watch?v=T5whc3ZS0hw&list=PLiZb2KtYeepD4GtpKm-EoUwX9mpDQNzFs

https://www.youtube.com/watch?v=eFIzNBy0DaA&list=PLiZb2KtYeepDrQh-KUDjbi_xYZmke8hVt

Edited by borimsedokraja

Otkako sam smanjio lijekove otad sam poceo i sa zdravom prehranom ,mogu reci da je bolje sada nego prije..Mislim da se moze pomoc ljudima s ovim psih.smetnjama pomocu prehrane ,cak  i neki da ostave lijekove.Doduse nisam siguran u mom slucaju ali probat cu s ovakvom prehranom jos pa javim :) .

Otkako ne pijem Eftil, mnogo sam izgubio na kilaži, a pri tom pijem i vitamine i minerale, Sylimarin, i rekreativni sportista.
Mada meni ne vredi kad se udepresionarim ništa.
Onda samo želim da umrem i jedem, ne bavim se rekreativno sportom.

14 hours ago, borimsedokraja said:

I da zaboravi još jednu vrlo bitnu inf. a to je AUTOFAGIJA i POST koliko su bitni za mentalno zdravlje, ima o tome hrpa inf. i iskustava...

interesantna tema, napisacu ponesto o tome kad budem imala vremena

ne mogu samo da ti ne kazem - kako ti je super ova slicica na profilu, ja lijepim svuda okolo i crtam takva neka nasmijesena sunca :)

evo nisam zaboravila

za masterski rad sam odabrala temu "gut-brain connection" - vrlo interesantno!

to se dosta istrazuje u novije doba - nevjerojatno na koliko bolesti se pokazalo da utice crijevna mikro/makrobiota

na razne autinmune bolesti, alzheimer, parkinson, rak, depresija i druga razna mentalna oboljenja... maltene u sve je umijesana

koga zanima tema, preporucujem knjigu "The Psychobiotic Revolution" Mood, Food and the New Science of the Gut-Brain Connection

pisana je onako pristupacnim i zabavnim stilom (nije neko dosadno naucno razglabanje)

ako netko zeli - mogu mu poslati pdf preko pp (valjda se tako smije)