Jump to content
Depresija Forum
Erik

Zadovoljstvo

Recommended Posts

U cemu nalazite svakodnevno zadovoljstvo?

Neretko na YT gledam kako buše i uništavaju one neke želatinozne smese (tzv."squishy")...

U ispijanju kave s curom ili nekim frendom.

U sunčanom jutru, ispijajući kafu i pušeći cigaretu napolju...
Da nije ledeno a ni prevruće, da vetrić duva, oko mene nema buba, osa, pčela, komaraca...
Samo kafa, cigareta i ja...
Kroz otvoren prozor da se čuje neka dobra muzika, i da onda budem spreman za sređivanje sobe.
Da okadim sobu, upalim sveću, podelim sa Gospodom, Presvetom Bogorodicom, Svetim Vasilijem Ostroškim i svim Svetima, svoje brige, i rasteretim se.
Da se čujem Viberom sa @lupus i da se ne svađam sa mamom i tatom, a i oni međusobno da su u miru.
Da mi terapija ne pravi probleme nuspojavama...
Da ne smišljam kako ću kod doktora i šta će mi menjati od terapije, odnosno da mu kažem da je sve u redu...
Da nema Corone, da se možemo porodično posećivati...
Da nema potrebe za maskama i dezinfekcijama koje su postale opsesivno - kompulzivne...

U hrani, vežbanju, tv-u, internetu, šetnji, druženju uz razbibrigu sa jednim prijteljom, u mojoj radionici, igranju sa životinjama, u neumornom i neiscrpnom, detaljnom planiranju i maštanju o stvarima koje me zanimaju a koje se bar do sad slabo i ostvare.

Jutarnja kafa i cigara to je pod obavezno,kada se vratim sa posla kuci onda kafa+pivo+cigara i ponekad na slusalicama pustim muziku od koje se cesto najezim ili mi zasuze oci.